Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Obsada do Tanganiki

Autor dominelminelli1
Użytkownik
#1 - Posted: 31 Mar 2017 10:44 - Edytowany przez: dominelminelli1 
Witam szanownych forumowiczów.
Mam zamiar założyć akwarium z rybami z Tanganiki, o wym 120x40x40,192l.
Nie chodowałem jeszcze ryb z tego biotopu ,więc proszę uprzejmie o poradę w kwestii doboru ryb.
Wiem już że akwarium które posiadam jest za małe na nieckę L.callipterus ,choć ryby te mi się bardzo podobają.
A może dla Calliurus będzie to akwarium z odpowiednią ilością przestrzeni?
Czy to jest ciekawa ryba?
Ma ktoś doświadczenie w hodowli tej ryby?
Ile Calliurusów i w jakiej konfiguracji (samce/samice )mogłoby pływać w takim akwarium.
Czy możliwa jest hodowla tych ryb z innymi gatunkami?
Wiem że sprawdzoną obsadą do Tanganiki to Altolamprologus compressiceps odmiany shell +T.vittatus+Multifasciatus.
Choć Altolamprologus mi się podoba to pozostałe ryby wydają mi się mało atrakcyjne.
Jak myślicie jaka jest maxymalna ilość osobników Alto shell ,która mogła by u mnie pływać jeżeli zdecydował bym się na jeden gatunek?
Czy jest możliwa kombinacja Alto z innymi rybami niż w/w Multi i T.Vittatus w akwarium o tej wielkości.
Piękną rybą jest też Neolamprologus Brichardi.
Jaka liczba tych ryb byłaby odpowiednia ,czy więcej niż jedna para zdałaby egzamin?
Urzekają mnie również Meleargisy i Ocellatusy
lub Telmatochromis temporalis shell.
Czy te ryby mogły by funkcjonować w opcji akwarium z innymi gatunkami?
Będę bardzo wdzięczny za poświęcenia czasu na odpowiedź.
A może hodujecie inne ciekawe gatunki które w akwarium o takiej wielkości jak posiadane przezemnie sprawdzą się?
Pozdrawiam serdecznie.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 1 Kwi 2017 06:33 
I nikt nie odpisał???

Akwarium nie jest duże, ale daje pewne możliwości bo jest dość długie.

tak jak pisałeś:

Alto shell + multifasciatus lub T. vittatus

N. calliurus - grupa 1:2 ale to ryba duża, agresywna i przypomina zachowaniami callipterusy. Prawdziwe calliurusy są rzadkie!

Kolonia N. caudopunctatus - 2 pary i później duża grupa młodych, chociaż i jedna para wystarczy, bo to króliki w rozmnażaniu - mogą być także N. leloupi (nie leleupi)

Może być T. temporalis shell - a do tego raczej coś z bardziej agresywnych muszlowców jak ocellatus lub Alto shell.

Może być także para N. buescheri, ale mówimy o parze dorosłych ryb.

Czytałeś artykuły w Tanganika MAGAZYN?


http://tropheus.com.pl/tanganika-magazyn-numery/

Marta

Autor dominelminelli1
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Kwi 2017 08:35 
Witam.
Dziękuję za odpowiedź.

Może być T. temporalis shell - a do tego raczej coś z bardziej agresywnych muszlowców jak ocellatus lub Alto shell.



To rozwiązanie wydaje się ciekawe.

Pytanie czy więcej niż po jednej parze w kombinacji T.temporalis shell z którymś z pozostałych?

Jaka mogłaby być maxymalna liczba osobników?

Czytałeś artykuły w Tanganika MAGAZYN?

Tylko jeden numer ,narazie.

Napewno zdobęde więcej.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 2 Kwi 2017 09:25 
Temporalisy i ocellatusy to bardzo terytorialne ryby. 2 pary temporalis i jedna para ocellatus to chyba maks na 120 cm. Lub odwrotnie.

Do tego kraby muszlowe mogłyby być uzupelnieniem.

Marta

Autor dominelminelli1
Użytkownik
#5 - Posted: 25 Lut 2018 23:22 - Edytowany przez: dominelminelli1 
Witam.Czy można liczyć na jakiś namiar na informacje na temat odżywiania T.Temporalis shell, ewentualnie o podzielenie się taką wiedzą?
Ewentualnie prośba o propozycję obsady do akwarium 70x70x50h.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 27 Lut 2018 09:44 
To ryby odżywiajace sie aufwuschs czyli wszystkim tym co znajdą na skałach. Długość jelita 1,6:1 pokazuje, że glony znajdują się w składzie diety również.

Hori, M., K. Yamaoka and K. Takamura, 1983. Abundance and micro-distribution of cichlid fishes on a rocky shore of Lake Tanganyika. Afr. Stud. Monogr. 3:25-38.

A co do drugiego pytania? to obsada ma byc oparta na T. temporalis?

Marta

Autor dominelminelli1
Użytkownik
#7 - Posted: 2 Mar 2018 16:23 
admin:
A co do drugiego pytania? to obsada ma byc oparta na T. temporalis?

Marta

Interesują mnie wszelkie możliwe ,bez wyjątku.

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 2 Mar 2018 18:53 
Wyboru dużego nie masz. Para signatusów lub grupa Altolamprologus shell lub 2 pary brevisów. To tak przykłądowo.

Marta

Autor dominelminelli1
Użytkownik
#9 - Posted: 19 Mar 2018 18:14 
Witam szanownych forumowiczów.
Czy mógłby mi ktoś z Państwa podpowiedzieć wybór obsady do akwarium 120x40x40 do pary Telmatochromis temporalis shell.
Dodam że próbowałem już połączenie z Alto shell,Ocellatus które się nie sprawdziło.
Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedź.

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 20 Mar 2018 14:44 
Może sie zdażyć, że nic nie dołożysz do pary temporalis. To ryby bardzo agresywne i jak mają ustalone terytorium, to wpuszczenie czegoś nowego może byc problemem.

Raczej możesz mieć tylko kraby i sumiki w takim wypadku. Jak ocellatusy nie dały rady to....

Marta

Autor czaki01
Użytkownik
#11 - Posted: 30 Mar 2018 20:16 
Witam mam akwa 450 l w nim pływa 19 bemba , moje pytanie czy zrobię dobry ruch gdy dołożę jeszcze 15 Murago ?

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 30 Mar 2018 20:38 
A po co chcesz zwiekszać ilość ryb? 450 litrów to zbiornik odpowiedni dla 19 dorosłych ryb. Ponadto wszystkie trofeusy krzyżują się ze sobą, więc nie należy ich łączyć. W zbiorniku powinien być jeden gatunek/wariant trofeusów.

Marta

Autor czaki01
Użytkownik
#13 - Posted: 30 Mar 2018 21:14 
ponoć te się nie krzyżują ? tak twierdzi gość od, którego mam zakupić Murago, jestem przeciwny krzyżowaniu gatunków i opierając się na jego doświadczeniu zdecydowałem się na drugie stado.

Autor czaki01
Użytkownik
#14 - Posted: 30 Mar 2018 21:26 
przepraszam, że nie odpowiedziałem dlaczego chcę zwiększyć ilość ryb. Chcę zwiększyć baniak na 250 / 50 / 50 , bemby mają około 7 cm. i jak bym dokupiły murago 4 cm to trochę by podrosły i było by chyba ok. Warunek jest teraz taki, że jeżeli się krzyżują to rezygnuję z moich planów.

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 2 Kwi 2018 16:41 
Według najnowszej wiedzy wszystkie trofeusy sie krzyżują! Hybrydyzacja to powszechny sposób powstawania gatunków w jeziorze. Polecam lekturę Tanganika MAGAZYN.

Marta

Autor dominelminelli1
Użytkownik
#16 - Posted: 15 Maj 2018 20:51 
Witam proszę o podpowiedź doświadczonych w sprawie obsady do akwarium 160x60x50h.
Mam kilka typów ryb które chciałbym mieć ale nie jestem pewien czy pasują do siebie pod względem żywieniowym i agresji.
Napewno alto compressiceps i alto shell plus telmatochromis temporalis i neolamprologus sexfasciatus lub neolamrologus tretocephalus a i jeszcze N. buescheri.
Czy z wymienionych ryb można łączyć każdą z każdą ,czy może częściowo tylko by pasowały niektóre z niektórymi :grin: A możę macie jescze jakieś inne sugestie dotyczące ryb które by pasowały do tego towarzystwa wzajemnej adoracji.Proszę o podpowiedź i pozdrawiam i dziękuję oraz kłaniam się nisko :lol:

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 17 Maj 2018 08:24 
Nie możesz łączyć każdej z każdą.

Czy nie mozesz poczytać o wymaganiach ryb, a potem zadawac pytania? Pisałam już powyżej o temporalis, nie łączy sie form shell z dużymi gatunkami.

Nie łączy sie sexfasciatusów i tretocephalusów. Buescheri do nich tez nie pasuje.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Obsada do Tanganiki Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®