Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Wszystko o Xenotilapiach

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor rufus1
Użytkownik
#31 - Posted: 11 Sty 2007 13:17 
Marku na forum bylo juz pisane ktore wola skalki.
Ogolnie mowiac Xenotilapie papilio, X. papilio"sunflower", A. leptura wola skalki (oczywiscie min.).
Te ktore sa bardziej kolorowe i mieniqce sie matalicznymi kolorami wole jednak podloze piaszczyste. jak myslisz dlaczego? Wole rowniez jasniejsze zbiorniki.

Wydaje mi sie ze na podloze ja bym juz nic nie wpuszczal bo robi sie "goraco". X.malonogenys+ X. flavipinnis masz jeszcze do wyboru X. ochrogenys.
X. malanogenys kopie dosc duze kratery i chcac obserwoaowc jego zachowanie nalezy dac mu nieco luzu. Wiem cos o tym bo u mnie ponownie zrobil sie tlok i to nie jest to.
Jezeli juz to pomyslabym raczej o mieszkancach dla tych skalek.

Leszek

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 11 Sty 2007 13:29 
Ogolnie mowiac Xenotilapie papilio, X. papilio"sunflower", A. leptura wola skalki (oczywiscie min.).
Te ktore sa bardziej kolorowe i mieniqce sie matalicznymi kolorami wole jednak podloze piaszczyste. jak myslisz dlaczego? Wole rowniez jasniejsze zbiorniki.



Leszku

chodzi o głębość występowania w jeziorze, odbicie światła od podłoza i przez to ochronę przed drapieżnikami. Wiele z nich nie występuje na piaskach ale częściej na mule - tak jest z X. sp. "red princess", X. " fluorescent green".

Marku

Ja też bałabym się coś dokładać do zestawienia "dennego"

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Wszystko o Xenotilapiach Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®