Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Cyprichromis leptosoma - litraż

Autor Nepenthes
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Gru 2017 17:56 - Edytowany przez: Nepenthes 
Witam, wiem, że ten temat był poruszany już tysiąc razy, ale ja wciąż nie mam pewności co do minimalnego litrażu dla C.leptosoma. Mówię tu o odmianach z wykluczeniem tej większej i agresywniejszej "Jumbo". Więc, jak to właściwie jest z tą wielkością zbiornika?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 22 Gru 2017 08:40 
Każdy gatunek Cyprichromis wymaga zbiornika minimum 150 x 50 x 50 cm. Te mniejsze gatunki takie jak C. leptosoma są nawet bardziej agresywne niż te duże jak C. pavo.

Marta

Autor Nepenthes
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Gru 2017 09:18 
Właśnie czytałem o agresji C.leptosoma i zastanawiałem się czy układ z 3 samcami byłby ok do mojego akwarium 375l, ale widzę, że tak :)

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 23 Gru 2017 06:55 
Tak - im więcej samców tym agresja bardziej stonowana pomiędzy nimi.

Marta

Autor Nepenthes
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Gru 2017 19:09 
Ojej, to może powinienem dać nawet 4-5 samców?

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 23 Gru 2017 19:38 
To zależy od grupy ryb. Ale zawsze więcej samców to mniejsza agresja

Marta

Autor Nepenthes
Użytkownik
#7 - Posted: 27 Gru 2017 20:30 
Teraz mam pewnego rodzaju problem, bo niby posiadam to minimalne 375l, ale wciąż zastanawiam się czy układ 5:10 lub jakikolwiek inny C.leptosoma byłby dobry do tego akwarium. Strasznie maleje ono w moich oczach kiedy czytam posty ludzi, zastanawiających się, czy cyprichromisy pasują do ich zbiorników 400+

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 28 Gru 2017 06:53 
Jeżeli masz dylemat pomyśl o Paracyprichromis. Im większy zbiornik dla Tanganiki tym lepiej. To jest oczywiste.

U nas z powodzeniem pływają w 375 litrach C. Jumbo Kitumba, C. zonatus.

C. microlepidotus i C. pavo mają 600 litrowe zbiorniki.

Marta

Autor marek
Użytkownik
#9 - Posted: 30 Gru 2017 18:02 
Nepenthes na razie krótkie pytanie. 5:10 tzn 5 chłopaków a 10 dziewczynek?

Autor Nepenthes
Użytkownik
#10 - Posted: 1 Sty 2018 02:40 
Yhm.

Autor marek
Użytkownik
#11 - Posted: 2 Sty 2018 13:38 - Edytowany przez: marek 
Jeśli to Yhm znaczy tak, to kiepski pomysł. Osobną kwestią jest od czego chcesz zacząć. Jeśli od już wybarwionych to możesz konfigurować dowolnie, nawet 5 do 10. Ja zanim zacząłem 2-3 lata temu zabawę z Cyprychromisami trochę o nich czytałem, ale to co teraz napiszę znam raczej ze słyszenia, chociaż u mnie w zupełności się potwierdziło. Chodzi mianowicie o to, że już w naturze przewagę liczebną maja samce. Z racji ubarwienia są bardziej widoczne dla drapieżników i po prostu częściej padają ich ofiarą. Natura więc sama zadbała o to żeby ich czasem nie zabrakło. Mnie akurat bardziej zależało na wręcz odwrotnych proporcjach. Zacząłem 0d 20 sztuk takich 2-3 cm oczywiście nie wybarwionych. Teraz stado liczy ok 60 dorosłych i kilkunastu maluchów. Ilość samiczek na pewno nie przekracza 20%.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Cyprichromis leptosoma - litraż Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®