Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Obsada do zbiornika 110x75x80h

Autor kulus12
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Lut 2018 18:02 - Edytowany przez: kulus12 
Witam, wszystkich forumowiczów i gospodarzy!
Jako, że stara miłość nie rdzewieje po bardzo długiej przerwie powracam do akwarystyki oczywiście z najlepszym biotopem na swiecie ;)
Akwarium 660l. brutto, ze względu na wystrój netto pewnie około 500l. Dość nietypowy kształt stąd, mogę zapomnieć o moich ulubionych tropheusach. Zbiornik świeżo zalany, więc jeszcze parę tygodni zostało na doczytanie co i jak :) Jako głównego mieszkańca chciałbym szczelinowca pięciopręgiego (dwie pary, po dobraniu ostatecznie jedna), no i tu się zaczyna co do tego? Zmieszczą się tam jeszcze N. pulcher daffodil lub N. mustax? P. Blue Neon w toni?
Pozdrawiam
Radek

Link do zdjęć zbiornika poniżej:



Autor admin
Admin
#2 - Posted: 2 Mar 2018 08:45 
Tanganika jednak zostaje w naszych głowach na zawsze:)

Zbiornik wygląda na bardzo fajny z ciekawą aranżacją. Pamietaj jednak o tym, że musisz do bazowych tretocefalusów dobrać obsadę, która nie mnoży sie aż tak jak te pierwsze. Jak dla mnie połaczenie z pulcher raczej odpada, bo oba gatunki sa bardzo plenne, a co za tym idzie ekspansywne. Mustax tak, zwłaszcza, że ta ryba ma charakter i nie powinna być zdominowana. W toni Paracyprichromis to także dobry pomysł. Zbiornik jest wysoki i ma fajne tło, idealne dla tych ryb.

Marta

Autor kulus12
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Mar 2018 17:59 
Dziękuję Marto za informacje. Kolejne moje pytanie jakie ilości byś widziała w tym zbiorniku Mustaxów i Paracyprychromisów, a kolejny szalony pomysł to czy któryś z małych muszlowców by sobie poradził przy Tretocefalusach np. Multifasciatusy?
Pozdrawiam
Radek

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 2 Mar 2018 18:51 
W takim zbiorniku tylko para N. mustax. To bardzo agresywne ryby i nie powinno sie ich trzymać w grupach.

Paracyprichromis- 8-9 sztuk. Będą sie trzymały tych skalnych konstrukcji.

Odradzam łączenie muszlowców z dużo większymi rybami, to jest zwykle spory dyskomfort dla nich.

W sumie masz dość małe dno i ja raczej planowałabym jakieś sumiki niż dokładała następny agresywny mniej lub bardziej gatunek

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Obsada do zbiornika 110x75x80h Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®