Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Niecka 200x50x50 obsada

Autor Triglav
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Lut 2018 23:15 - Edytowany przez: Triglav 
Dobry wieczór.
Jestem na etapie planowania obsady dużej niecki. Obecnie posiadam 2 gatunki i one zostają na 100% mianowicie:
Altolamprologus sp. Compressiceps "Shell" 3+0 (samiec w planach) jest to ta duża odmiana, samice ponad 4 cm, samiec będzie mieć ponad 7 cm
Telmatochromis Vittatus 3+5 (duża odmiana, nie shell)

A teraz moje typy:
Lamprologus Callipterus 1+3
Lamprologus Calliurus 1+3
Neolamprologus Similis ?+?
Altolamprologus Calvus Black 1+1 lub Compressiceps 1+1
Altolamprologus Fasciatus 1+1
Szczególnie zależy mi na opinii odnośnie Altolamprologus. Które Alto można trzymać razem w takim litrażu? Czy duże Calvusy / Compressiceps / Fasciatus mogą być trzymane z moimi shellami? Wiem, że w naturze w nieckach spotyka się duże Compressiceps i Fasciatus. Nie ukrywam, że Altolamprologus to mój ulubiony gatunek i najchętniej upchałbym wszystkie odmiany ;)
Czy ewentualnie mógłbym dołożyć jeszcze inne gatunki muszlowców i coś w toń?
Chcę się możliwie jak najbardziej zbliżyć do biotopu zarówno z obsadą jak i wystrojem. Z góry dziękuję za wszystkie uwagi.
Pozdrawiam. Tomek.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 2 Mar 2018 08:48 
Niecka to szczególny układ ryb koegzystujących ze soba razem. O nieckach pisaliśmy na tym forum, bardzo, bardzo dużo. Ponadto w Tanganika MAGAZYN jest wyczerpujący artykuł na ten temat. Jeżeli chcesz nieckę, to zatrzymaj sie na gatunkach, które w niej moga żyć. Dodawanie innych gatunków moze zaburzac jej układ.


W toni możesz mieć cyprichromisy.

Marta

Autor Triglav
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Mar 2018 11:56 
Przeglądałem forum, czytałem właśnie tematy o nieckach, wiem trochę więcej jednak wciąż za mało :) Może jakieś propozycje odnośnie obsady do takiego zbiornika? Co mógłbym dodać, a co wyrzucić itp.?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 2 Mar 2018 18:55 
Lamprologus Callipterus 2+4
Lamprologus Calliurus 1+3
Neolamprologus similis grupa
Telmatochromis vittatus grupa

Do tego Cyprichromsi w toni.

Marta

Autor Triglav
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Mar 2018 10:11 
Cztery z pięciu, które chciałem :) A zmieści się tutaj 1+3 Altolamprologus sp Compressiceps Shell + para Calvusów / Compressiceps / Fasciatus? Lewa strona zbiornika będzie skalista. Planuję dość duże kamienne klify przechodzące w nieckę w stosunku ~70 cm do 130 cm niecki.

Autor Triglav
Użytkownik
#6 - Posted: 3 Mar 2018 12:32 - Edytowany przez: Triglav 
W którym nr TM jest artykuł o nieckach? #3?

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Niecka 200x50x50 obsada Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®