Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Wątpliwości co do obsady.

Autor TybiuszStarszy
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Kwi 2018 12:44 - Edytowany przez: TybiuszStarszy 
Witam. Na samym starcie uprzedzam, że jestem nowy, więc proszę o wyrozumiałość. Ale do rzeczy. Mam zbiornik 120x50x50 i planuję do niego następującą obsadę:
-julidochromis dickfieldi(para)
-neolamprologus leleupi(para)
-lamprologus multifasciatus(2+4)
To zarys wstępny. Chciałbym dorzucić coś jeszcze, ale nie wiem, czy z samym zarysem wszystko jest w porządku. Za pomoc dziękuję

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 2 Kwi 2018 16:48 
Obawiam się, że poniosłą Cie nieco fantazja:) Zbiornik, który masz jest małym zbiornikiem. O ile para J. dickfeldi może się sprawdzić w tym zbiorniku o tyle łączenie z leleupi zupełnie odpada w tym litrażu.

Jaką masz aranżację zbiornika? To warunkuje gatunki, które możesz mieć.

W mojej opinii najpierw powinieneś zaplanowac obsadę, a potem dopasować do niej aranżację.

Nie sadzę, aby połaczenie multików z julidami było odpowiednie, oba gatunki zajmują różne strefy w jeziorze, ale jednocześnie bardzo intensywnie się mnożą.

Marta

Autor TybiuszStarszy
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Kwi 2018 16:59 - Edytowany przez: TybiuszStarszy 
A leleupki dogadają się z multifasiatus? Z dekoracji na razie tylko tło. Mają być konstrukcje kamienne proste. Do tego muszle. Na dno drobny piach

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 3 Kwi 2018 09:48 - Edytowany przez: admin 
A czy według Ciebie leleupi mniej są aktywne rozrodczo? Nie, to nie jest dobre połączenie z multikami.

Czy planujesz ryby dorosłe czy młode zakupić?

Marta

Autor TybiuszStarszy
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Kwi 2018 13:18 - Edytowany przez: TybiuszStarszy 
Raczej młode. Po prostu nie chce mieć tylko muszlowców, chyba że inaczej się nie da. Dodam, że samą akwarystyką zajmuję się od ok. 5 lat

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 3 Kwi 2018 18:23 
To jak z młodych ryb chcesz wyselekcjonować przy zakupie parę? dla mnie to nierealne, niewykonalne.

Połącz ciekawe muszlowce lub stwórz akwarium jednogatunkowe dla caudopunctatusów.

Stwórz akwarium dla microdontochromisów - w tym wypadku możesz dodać na dno muszlowce.

Mozesz mieć jednogatunkowy zbiornik dla N. cylindricus - super obserwacje zachowań pary i kolonii młodych

Jak dla mnie obsada musi byc dostosowana do wielkości zbiornika.

Marta

Autor TybiuszStarszy
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Kwi 2018 19:34 
Bardzo dziękuję. Chyba najlepszą opcją są muszlowce. Czy może być taka kombinacja?
-telmatochromis vittatus(3+3)
-lamprologus multifasciatus(2+4)
-altolamprologus compressiceps shell(1+3)

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 3 Kwi 2018 21:30 
Lamprologus multifasciatus - a czemu nie 3+3?


-altolamprologus compressiceps shell - dlaczego nie 2+2?

Nadal nie wyjaśniłeś mi jak chcesz ocenić płeć u młodych ryb? dla mnie to niewykonalne.

Pierwsze dwa gatunki żyją naturalnie razem w jeziorze.

Telmatochromis też może być w tym układzie. Jak zastosujesz skałki to wtedy prawdopodobnie zajmie skały a nie muszle.

Marta

Autor TybiuszStarszy
Użytkownik
#9 - Posted: 3 Kwi 2018 21:32 
Dziękuję.

Autor TybiuszStarszy
Użytkownik
#10 - Posted: 15 Kwi 2018 19:25 
Chciałem kupić kilkaryb i poczekać, aż część z nich się podobiera, a następnie resztę oddać do sklepu, oczywiście po uprzednim uzgodnieniu tego z właścicielem

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Wątpliwości co do obsady. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®