Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

160x60x40(50)

Autor bednadaw
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Cze 2020 23:33 - Edytowany przez: bednadaw 
Witam.
Planuje zalozyc zbiornik jak w temacie. Na myśl przyszły mi xenotilapie z racji, że lubię zbiorniki z innymi gatunkakmi co jeszcze mógłbym wpuścić do takiego zbiornika. Dodam tylko że nie chce robić wysokości 50cm, a 40cm ponieważ nie wiem jak strop w bloku to wytrzyma . Także śledzie raczej odpadają . Mam spore doświadczenie też z muszlowcami więc one chyba też odpadają. Podobają mi się również ryby z rodzaju księżniczek.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 12 Cze 2020 20:33 - Edytowany przez: admin 
Cześc,

Czy masz plan jakie ksenotilapie chcesz wpuscić? Mozesz trochę poszaleć ze spora grupą X. flavipinnis lub X. spilopterus. Mozesz również pomyśleć o Enantiopus melanogenys. Dodatkowa obsasa nieco komplikuje sie przy tej wysokości zbiornika. Jeżeli chcesz aby naturalnie odchowywaly sie młode w zbiorniku to pomyśl o Telmatochromis vittatus, albo o Reganochromis calliurus .

Marta

Autor bednadaw
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Cze 2020 15:34 
Właśnie myślałem o obsadzie Flavipinnis/Bathypilus + Papilo + Ophthalmotilapia Ventralis lub opcja B zamiast Ophthalmotilapii dać grupę muszlowca N.similis.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 14 Cze 2020 15:41 - Edytowany przez: admin 
Chyba nie łączyłabym różnych xenotilapii w tym zbiorniku, wbrew pozorom nie jest gigantyczny. Ophthalmotilapia tak pasuje do flavipinnis, ale przy wysokosci 50 cm.

Nie widze też dobrego połaczenia xenotilapii i similisów (bardzo terytorialne ryby). Generalnie jestem za nie przeładowywaniem zbiorników w różne gatunki. To jednak zawsze jest zbiornik o ograniczonym terytorium. To co w naturze uchodzi, w zbiorniku nie zawsze.

Marta

Autor bednadaw
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Cze 2020 19:04 - Edytowany przez: bednadaw 
Dobrze rozumiem. Czyli 1 gat xen plus coś jeszcze. Oglądając najbardziej przypadły mi do gustu Bathypilus lub Papilo Sunflower. A czy N.calliurus by pasował do ww xen. Na takim dnie ? Plus w ton np. paracyprichromisy. Noi pytanie jakby się odnalazły z xenami synodontis np. Polli

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / 160x60x40(50) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®