Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Obsada do 200x50x60

Autor Wildrain
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Maj 2022 21:25 - Edytowany przez: Wildrain 
Witam!
Zbiornik o wymiarach 200x50x60 właśnie dojrzewa. Jest jeszcze chwila na myślenie o obsadzie. I tu moja prośba o wasze sugestie, uwagi i porady. Zamieszczam w załączniku szkic akwarium z zaznaczonymi strefami.
1- małe muszlowisko
2 - strefa kamieni poukładanych na sobie tak aby tworzyły szczeliny i groty
3 - strefa dna z bardzo grubym żwirem
4 - strefa piasku
5 - strefa z posadzoną walisnerią, z odrobiną średniego żwiru

Na tą chwilę myślałem żeby strefę 1 zasiedlić przez Telmatochromis temporalis shell, strefę 2 i 3 przez Julidochromis marlieri lub regani, strefę 4 przez Callochromis macrops lub pleurospilus lub jakieś inne ryby strefy przejściowej lub piaskowej. Może jakieś xenotilapie?.
Do toni wodnej jakieś cyprichromisy lub paracyprichromisy.
Czy do strefy 2,3 do julido możnaby jeszcze coś dodać? Jak myślicie?. Proszę o wasze wypowiedzi i konstruktywną krytykę :oops: jeśli potrzeba :?: :mrgreen:
Pozdrawiam Marek

Autor Wildrain
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Maj 2022 21:27 - Edytowany przez: Wildrain 

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 9 Maj 2022 09:27 
Według mnie bardzo dziwnie myślisz, ze ryby będą zajmowały wyznaczone przez Ciebie terytoria. To one zdecydują, gdzie planują żyć.

Telmatochromis temporalis to gatunek, który może żyć zarówno w muszlach jak i w skałach. Callochromis macrops jest gatunkiem budującym ogromne kopce z piasku. Paracyprichromis to nie jest gatunek toni, ale skał i jaskiń.
Ja bardziej widziałabym tutaj - Aulonocranus buduje niezbyt duże kratery w strefach piaszczystych i roślinnych, jaką 1-2 pary X. papilio lub sunflower. Grupę Cyprichromis, Telmatochromis vittatus i to wystarczy.

Marta

Autor Wildrain
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Maj 2022 20:59 
Witam!
Dziękuję Pani Marto za odpowiedź.
Czy mogłaby Pani uszczegółowić swoją propozycję. Tzn w jakiej ilości widziałaby Pani proponowane gatunki.
I jaki gatunek cyprichromisów?.
Ps Jeśliby pomyśleć o innym wystroju akwarium to czy w zbiorniku jaki posiadam możnaby trzymać cyatpharynxy?
Jeśli tak to czy mogłaby Pani zaproponować jakąś obsadę? Pozdrawiam Marek

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 17 Maj 2022 21:08 
Wszsytko zalezy o jakich rybach mówimy? dorosłych czy młodych. Ja opisuję sytuacje z dorosłymi rybami.

Aulonocranus - 2-3 pary.
Cyprichromis - dowolny gatunek w ilości 15-20. Może to być Cyprichromis microlepidotus lub C. sp. Leptosoma Kitumba lub dowolny inny.
Xenotilapia papilio lub sunflower - 2 pary
T. vittatus - kilkanaście sztuk

Cyathopharynx tak, ale trzeba pamiętać, ze żywi sie głównie pokarmami roślinnymi, do tego Asprotilapia leptura i Cyprichromis. Cyathopharynx wymaga sporo miejsca.

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Obsada do 200x50x60 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®