Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Frontosa, tarło i...

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor moba
Użytkownik
#31 - Posted: 12 Cze 2006 09:45 
P. Marto , przed chwilą dzwoniłem do Zakładu Higieny Weterynaryjnej i tam powiedziano mi , że nie badają ikry ryb

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 12 Cze 2006 09:47 
Chyba to jest najlepsze wyjście, bo transportowanie takiej ryby to problem. Ja nie robiłam takich badań tylko namówiłam klienta na takie i...skutek był znany.
Moze jakiś weterynarz w podliskiej okolicy ma mikroskop i może to zbadać? Tak byłoby najlepiej, bo ikra jest bardzo delikatna i nie wiem czy dotrwa do Katowic.

Marta

Autor moba
Użytkownik
#33 - Posted: 12 Cze 2006 10:04 
Witam.
W Katowicach w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej powiedziano mi , ze gołym okiem widać jak jest grzyb i ikra pleśnieje , spróbuje jak Pani radzi poszukać weterynarza w okolicy albo dokupie po prostu 1 samca.
Dziękuję Pani za rady.
Pozdr.
Artek

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 20 Cze 2006 18:33 
I co Arturze, zrobiłeś jakieś badania?

Marta

Autor duch
Użytkownik
#35 - Posted: 20 Cze 2006 19:43 
Witam wszystkich.Z identycznym problemem,chociaż dotyczącym innych ryb (trofcie,enantiopusy,callonochromisy) zwrócilem się do PIW-etu w Puławach.Rozmawiałem nawet z prof.Antychowiczem.Bardzo zaciekawił Go taki przypadek,ale niestety nie robią tego rodzaju badań na wodzie,ani ikrze.Może przebadać co najwyżej rybę ,ale nie widzi sensu skoro ryby normalnie rosną i podchodzą do tareł.Problem jest w tym przypadku ( moim zdaniem)albo bardzo złożony,albo śmiesznie prosty.Tylko jak na to wpaść???Dodam,że do parametrów wody,wielkości zbiornika,filtracji itp naprawdę nie ma co się zbytnio przyczepić.Co jest grane??Mam to samo co Artek.Ryby rozmnażały się u poprzedniego właściciela,u mnie trą się ale ikra znika,zmieniają właściciela i pierwsze tarło odrazu uwieńczone jest sukcesem.Marto!Napisałaś ,że leczenie typowe dla grzybicy.Mogę prosić o szczegółowy opis i dawkowanie,rodzaj leków itp.Może Twój sposób leczenia okaże się skuteczny.Pozdrawiam-Andrzej.

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 20 Cze 2006 19:53 
W takim wypadku podaje sie Mycopur lub FMC. Ale Andrzeju czy ty masz grzybicę? Nie byłabym taka pewna. Może to sposób karmienia lub jakiś inny czynnik wody. Porównaj parametry pomiędzy Twoim akwarium i innych, u których nie ma problemu. Jakie macie litrarze zbiornika? Czym karmicie? Jaka jest obsada tego zbiornika, bo to wszystko gra rolę. Przynajmniej tak myślę.

Marta

Autor duch
Użytkownik
#37 - Posted: 20 Cze 2006 21:01 
Witam.Stosowałem obydwa leki.Zbiornik mam większy niż niejedni Ci od których brałem ryby,parametry identyczne.Dieta u mnie jest bardzo dobra.Dla porównania kolega w 200 litrach rozmnażał bemby,te same które ja wziąłem u mnie ikra znikała po max 3 dniach Ja mam baniak 375 litrów..On karmil tylko płatkami.U mnie płatki,mrożonki granulaty,tabletki samoprzylepne.W pewnym momencie skierowałem swoje podejrzenia(pomógł mi w tym też Leszek,zna sprawę od dawna) na to,że ikra może nie być zapładaniana.Dlaczego tak sądzę??Samica ,która przyjechała z ikra w pysku (ikra ta została złożona dzien wcześniej) bez problemu donosila.Natomiast tarła odbyte u mnie kończą się jak wyżej.Powiem po krótce,u kogoś ryba donasza,u mnie nie a potem zmienia właściciela i jest oki.Dotyczy to pyszczaków.Ryby o wylęgu otwartym (co prawda w innym pokoju,ale w wodzie o tyuch samych parametrach)np.muszlowce,rozmnażają się bez problemów.Jeśli ikra nie jest zapładniana,jęsli oczywiście to jest to ?To co jest przyczyną takiego stanu rzeczy.sprawdzone to jest na kilku stadach,gatunkach ,wiele samców,i nie ma się czego doczepić.Bynajmnie według mnie i tych z którymi na ten temat rozmawiałem.Podejrzenie,powtarzam się teraz,padło na sam akt zapłodnienia!!!Ale co to może powodować ,że nie jest zapładniania,nie wiem>Pozdrawiam-Andrzej.

Autor admin
Admin
#38 - Posted: 20 Cze 2006 21:15 
Sprawa wygląda dziwnie to fakt. Może masz dostęp do mikroskopu. Może warto sprawdzić tę ikrę. Bo faktycznie wygląda na to, że z jakiegoś powodu jest niezapładniana. Wiem, że przy pewnych gatunkach nie dochodzi do zapłodnienia w zbyt niskiej przewodniości.

Ale wcześniej rozmnażały Ci się ryby, może zmieniłeś podłoże, dołożyłes do zbiornika coś co powoduję, ze nie dochodzi do zapłodnienia.

Moze warto zapytać w Puławach, co moze byc przyczyną niezapładniania ikry. Wtedy łatwiej będzie wyeliminowac czynnik.

Marta

Autor duch
Użytkownik
#39 - Posted: 20 Cze 2006 21:42 
Witam.Nie mam w zbiorniku nic co mogłoby powodować taki stan rzeczy.Piasek i skały wapienne,takie same skały ma Leszek z tego samego składu i jeszcze kilka znanych mi osób.Pisek filtusia,dobrze wygotowany. Sprawdzone to jest na klku gatunkach z tanganiki i teraz obecnie sprawa powtarza się przy pyszczakach z Malai.Pisałem,że kontaktowałem się z prof.Antychowiczem,w Puławach chyba nie ma bardziej władnej osoby i powiedział mi jasno.Nie wie co może być .Ikrą się nie zajmują.On może mi pokroić rybę i szukać choroby,ale wedłyg niego jest to dzxiałanie bezsensowne.Zażartuję teraz!!!Moze ktoś na forum ma znajomego szamana????Pozdrawiam-Andrzej.

Autor moba
Użytkownik
#40 - Posted: 20 Cze 2006 21:52 
Witam.
Pani Marto nie robiłem badań na ikrze bo obdzwoniłem chyba z 10-ciu weterynarzy w okolicy i choć mają mikroskopy to nie chcą badać ikry , ale u mnie w akwa miały miejsce dwa tarła , jedno wczoraj a drugie dzisiaj , narazie dwie samice noszą zobaczymy co przyniesie jutro.... Wczoraj siedziałem do 2 w nocy bo chciałem zaobserwować tarło ( jak zachowuje się samiec) ale nie doczekałem się , u mnie w akwa zawsze wiem kiedy nastąpi tarło z jednodniowym wyprzedzeniem , bo samiczka zawsze na dzień przed tarłem ma wysunięte pokładełko , były to juz 15 i 16 tarło u mnie . Zastanawia mnie to ,że kiedys jak miałem Frontozy Kigomy to też były tarła , ale samice donaszały młode a teraz to kłopot . Obserwuję akwarium i patrzę czy jeszcze rybki cos noszą , to chyba moja obsesja , ale jak doczekam sie młodych Blue Zair Kapamba to bedzie dla mnie sukces nie lada .
Pozdrawiam.
Artek.

Autor duch
Użytkownik
#41 - Posted: 20 Cze 2006 22:16 
Witam Moba.Gramy w tej samejj lidze.Dobre nie?Szukamy razem szamana???Mi tez nikt nie chce zbadać ikry .Nawet PIW-et .Pozdrawiam-Andrzej.

Autor moba
Użytkownik
#42 - Posted: 20 Cze 2006 22:21 
Tak tak Duchu , to chyba jakies złe duchy opetały nasze akwaria ....Oczywiście zaruję , ja cały czas mam nadzieję ,ze tym razem już cos będzie , ale zawsze nadzieja ta jak narazie przynajmniej jest płonna .
Pozdrawiam.
Artek.

Autor duch
Użytkownik
#43 - Posted: 20 Cze 2006 22:28 
Witam.Też załem wierzyć w duchy.Nie ma to żadnego znaczenia,ale u mnie zaczęło się to jak sprzedałem ryby,które pięknie mi się rozmnażały.I jak tutaj nie wierzyć w siły nadprzyrodzone.Pozdrawiam-Andrzej.

Autor Pyton79
Użytkownik
#44 - Posted: 25 Wrz 2023 10:12 
trzcinka
Witam,czy macie frontosy w sprzedaży?

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Frontosa, tarło i... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®