Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Sumbu - spkojny altolamprologus?

Autor Sendog
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Cze 2006 09:40 
umieściłem w zbiorniku w którym trzymam brevisy, melagrisy i speciosusy - trzy sumbu samca i dwie samice. Jakież było moje zdumienie gdy sumbu (samiec) bezlitośnie walczył z samcem speciosusa - na śmierć i życie ( i to on występował jako agresor) jednocześnie mieszkają w muszli opartej o muszlę zajętą przez parę brevisów. z brevisami sztama poprostu sielanka natomiast samiec sumbu nie potrafi zaakceptować mieszkającego w tym akwarium samca speciosusa. do walk dochodzi przy karmieniu gdy specisous wypłynie ze swego rewiru - tylko tam może być za zagodą sumbu. Napiszcie czy wasze sumbu również przejawiały taką agresję? Zbiornik ma 200 l 1 m długości. to pierwszy altolamprologus który tak agresywnie podchodzi do innych mieszkańców akwarium (samiczkę speciosusa RÓWNIEŻ ATAKUJE)

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 16 Cze 2006 09:46 
Tutaj muszę powiedzieć, ze moje doświadczenia są inne. Pierwotnie Sumbu trafiły do akwarium z brevisami i multifasciatusami. Były przeganiane przez brevisy i wyraźnie przez nie zdominowane. Dlatego też zabrałam je do oddzielnego zbiornika i tam żyły w spokoju. Niestety juz ich nie mam.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#3 - Posted: 16 Cze 2006 10:08 
u mnie sumbu mieszkało towarzysko z róznymi muszlowcami, ale nie była to przyjaźń - niestety nie miałem pary więc zachowania były inne.
Ale i tak mogę to okreslić tylko jako względną tolerancję ..

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Sumbu - spkojny altolamprologus? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®