Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Neolamprologus similis

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor JacekK
Użytkownik
#31 - Posted: 5 Lip 2006 13:36 
Marto sam Busher mial watpliwosci !!!!... do zaszerogania zostaly odlowiona duz ilosc rybek alek z przeciwnych czesci jeziora ,prawie na przeciw siebie /Tanzania-Kongo/ I wykazywaly one male odmienne cechy w ubarwieniach !!!! A wtedy pojecie odmian i form lokalnych bylo w powijakach .

Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 5 Lip 2006 13:38 
No a Twoje zdanie?

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#33 - Posted: 5 Lip 2006 13:45 
to jeden z przykladow gdzie musimy poczekac na szczegolowe badania .
sam uzywam dwie nazwy gatunkowe .

Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 5 Lip 2006 13:52 - Edytowany przez: admin 
Musimy w takim arzie poczekać na japończyków - chyba, że Stumbauer coś planuje. Muszę go zapytać o to.

Marta

Autor JacekK
Użytkownik
#35 - Posted: 5 Lip 2006 13:57 
Musimy w takim arzie poczekać na japończyków .,,, wszyscy mowia w jedynm temacie wspolne slowo ...,,balcerowicz musi odejsc.,, hehhe sorki .
mowia oczywiscie o rozbicu totalnym rodzaju neolamprologus...i malo gatunkow tam pozostanie . Publikacje sa zapowiadane juz od ponad roku .
trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i czekac .
Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 5 Lip 2006 14:06 
Wiesz, ze ja do cierpilwych nie należę. No ale poczekamy...

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#37 - Posted: 6 Lip 2006 19:48 
Tylko problem w tym ze ryba kapiąca nie widzi co pod spodem.
Wiec stawiam na węch


ja myślę,że ryba nie kopie dlatego że coś czuje pod spodem .... - no chyba że to ziemiojad ;-)

kopie np. dlatego aby odgrodzić się od sąsiadow lub agresorów i drapieżników, aby nie być widziana

Autor rufus1
Użytkownik
#38 - Posted: 6 Lip 2006 20:22 
Ja mysle że jest cos w tym co napisal tooold.

Muszlowce z tego co mi sie wydaje trzymaja sie raczej blisko dna.
Bodzcce wzokowe dla ryb sa bardzo ważne, tak samo jak np. wech. Ja mysle że jest to grupa czynnikow powodujaca takie a nie inne zachowanie sie ryb, że nie ma jakiegoś wazniejszego lub mniej waznego bodzca, jest to zespoł.

Autor kozik
Użytkownik
#39 - Posted: 6 Lip 2006 20:36 
Ja również jestem tego zdania, że większy wpływ na aktywnośc w kopaniu ma wzrok. Takie zjawisko można zauważyć nie tylko u tego gatunku. U innych ryb także zauważyłem takie zróżnicowanie. Np. n.leleupi kiedy w akwarium jest tylko jedna para praktycznie nie da się zaobserwować kopania, a kiedy już musi dzielić zbiornik z innymi rybami to można zobaczyć charakterystyczne okopywanie swojej kryjówki np. podkopywanie się pod kamienie, robienie wałów wokół swoich grot itp. Gdyby zależało to moim zdaniem od węchu to ryby kopałyby cały czas w poszukiwaniu załóżmy pokarmu. A np. kolonia multifasciatusów, czy similisów z grupy tych kopiących :) kopie tylko do pewnego momentu, kiedy już granice ich terytoriów są wyraznie zaznaczone to na tym kończą i natężenie kopania spada. Może ktoś napisze jak similisy zachowują się w towarzystwie innych ryb a jak w akwarium gatunkowym.

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Neolamprologus similis Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®