Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Tanganicodus - szukam opisu ryby

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor roa
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Cze 2006 14:35 
Witam,

Tak jak w temacie.

Poszukuje opisu tych ryb w celu dobrania ilości osobników do moich Trofów w docelowym aqa.

Z 3 tygodnie stawiam 375l i pływać w nich będzie narazie 19 T.B. Ujiji. Docelowo 25szt. Do tego chciałbym dorzucić jakieś Tanganicodusy tylko nie mogę znaleźć na ich temat zbyt wielu informacji.

Jak ktoś ma jakiegoś link-a niech się nim podzieli. A może ktoś doradzi?:)

Artur

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Cze 2006 15:03 
Moim zdaniem ma podobne wymagania co Eretmodus. Zyje w parach, ikre inarybek inkubuja oboje rodziców, czasami moze sie zdarzyć że tylko samica. Mozna znalezc informacje że jest nieco bardziej "miesożerny" co eretmodus, ale dopasuj diete do trofeusa a tanganicodusy na pewno to dobrze zniosa, czyli glony i pokarm roslinny. Dodawaj rozwielitke co jakiś czas lub inne skorupiaki (nie artemię!, postać dorosla nie posiada pancerzyka). Moim zdanie dobierej ryby z grupy mlodych ryb, chociaz te ryby sa bardzo zmienne w zachowaniach, raz jest zgoda a raz gonitwy i agresja. w takim zbiornku przy kilku kryjowkach ja zostawilbym 2 pary max.
Leszek

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 30 Cze 2006 15:22 
Świetnym urozmaiceniem diety "mięsnej" tanganicodusów są świderki. Ryby te z upodobaniem wyjadają nadmiar tych ślimaków.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Cze 2006 15:29 
Świetnym urozmaiceniem diety "mięsnej" tanganicodusów są świderki. Ryby te z upodobaniem wyjadają nadmiar tych ślimaków
Witam,
Nie wiem, czy to zasluga moich tanganicodusow, ale i mlode trofcie podskubuja zawziecie swiderki (moze sa pojetnymi uczniami i podgladajac zachowania innych, same przyjmuja je jak swoje).
Co do obsady, to rowniez tu mozna sie spierac. Kilka(nascie) sztuk czasem zachowuje sie zgodniej, niz swarliwa para ;)
Pzdr.
Fazi64

Autor roa
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Cze 2006 15:53 
mlode trofcie podskubuja zawziecie swiderki

U siebie też zauważyłem takie zachowanie. Powiem więcej czasami obserwuje "dobieranie się" do neritin, ale to raczej z przekory i zainteresowania niż potrzeb żywieniowych.

Artur

Autor tooold
Użytkownik
#6 - Posted: 2 Lip 2006 22:27 
nie artemię!, postać dorosla nie posiada pancerzyka

przepraszam, a co utrzymuje ten organizm w całości ?

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Lip 2006 01:26 
Artemia salina - kolczykowiec słonaczek, syn. solankowiec, solowiec. Gromada: skrzelonogi. Rząd: bezpancerzowce- Anostraca. Dział: skorupiaki niższe - Entomostraca (syn. podraczki, czlonowce)
B. sa stale w ruchu. Pływaja przewaznie grzbietem do dołu. Ciało jest bez karapaksu, wyraźnie segmentowane.
źrodło: " Bezkregowce. Podstawy morfologii funkcjonalnej, systematyki i filogenezy", Czesław Jura, wyd. PWN 2005 r., str. 434- 438

Artemia, solowiec - rodzaj skorupiaków (Crustacea) z gromady skrzelonogów (Branchiopoda) z rzędu bezpancerzowce (Anostraca)
a tak dla odróżnienia: Gromada: Malacostraca (pancerzowce/skorupiaki wyższe).
źródło: Wikipedia
dla porównania o co mi chodzilo (różnice w budowie, skorupiaki wyższe) np. kiełż (Gammarus).

Autor drwie
Użytkownik
#8 - Posted: 31 Paź 2006 12:29 
Witam,
Chcial bym wrocic do tematu Tanganicodusow. Jak Roa sobie radzisz z rybami. Masz moze jakies wskazowki.
Zamierzam kupic pare z odlowu i trzymac ja w akwarium z 36 tropheusami w 450l.
Co ciekawego mozecie polecic?
Pozdrawiam
przemek

Autor fazi64
Użytkownik
#9 - Posted: 31 Paź 2006 13:41 
Witam,
Mnie urzekly T. irsacae Kiku - i te polecam Ci z czystym sercem, sa przepiekne, w ogole nieagresywne (przynajmniej umnie), pomijajac malo znaczace "sprzeczki".
Zreszta podobne doswiadczenia mam z Eretmodus cyanostictus Zambia (spokoj wsrod trofci), a ostatnio zauroczyly mnie E. c. Mpimbwe, ktore sa chyba kwintesencja babek.
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 31 Paź 2006 14:36 
Wg mnie tanganicodusy sa jednak nieco łagodniejsze niz eretmodusy, albo łatwiej u nich o zgodę w parach. Od dawan ryby te trzymamy w wiekszych grupach.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#11 - Posted: 31 Paź 2006 14:51 
Witam,
Tak - zdecydowanie Tanganicodusy sa najmniej agresywne, Eretmodusy to srodek na skali agresji, a Spathodusy - skrajny wychyl. Szkoda, ze nie ma zdjec tych ryb w galerii ;((
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 31 Paź 2006 14:59 
Magda chyba zrobiła Spathodusy, ale narobiła tyle zdjeć, ze przysyła je powoli i ja wprowadzam je stopniowo. Zobaczymy co dzisiaj wieczorem dotrze.

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#13 - Posted: 31 Paź 2006 15:03 
No wlasnie zobaczymy. Pewnie dotra jakies spathodusy ;)

Autor roa
Użytkownik
#14 - Posted: 31 Paź 2006 15:34 
Jak Roa sobie radzisz z rybami.

Nie radzę sobie bo ich jeszcze nie mam. Zbieram kaskę na zakup 2 par odłowu od Marty. F1 ciężko dostać.

Pzdr.roa

Autor drwie
Użytkownik
#15 - Posted: 31 Paź 2006 15:38 
Witam,
A jak myslicie z jednal para?
Czy jesli sie dobierze para, czy bedzie sie bila? Czy jesli sie nie dobierze, czy tez bedzie sie bila?
Pozdrawiam
przemek

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 31 Paź 2006 15:40 
One właściwie juz są podobierane, bo zostało nam ich niewiele. Nie powinno być problemu.

Marta

Autor kasanga
Użytkownik
#17 - Posted: 31 Paź 2006 22:55 
Witam

Eretmodus c. mpimbwe kwntesencja wsrod babek!!
Musze przyznac ze podpisuje sie pod tym stwierdzeniem trzema rekami(mam tylko dwie a to szkoda!)
Jestem ta ryba oczarowany (choc widzialem ja tylko na zdjeciach)
Niestety moja ukochana nadobna Ewa nie podziela mojego entuzjazmu
Ona niestety jest z tych co przelicza ryby na kila
pozatym wad nie posiada ,ale przyznaje ze dla tangomaNIAKA to powazna przeszkoda
MARTO!!!!!

ILE KILOGRAMOW ZOSTALO CI TEJ RYBY!!??

POZDRAWIAM poki co zrozpaczony Robert

Autor admin
Admin
#18 - Posted: 1 Lis 2006 07:10 
Niestety ich zostało niewiele. Cóż są i takie żony -:)))Ale i to trzeba zrozumieć,nie każdy musi być tanganikomaniakiem

Marta

Autor kasanga
Użytkownik
#19 - Posted: 1 Lis 2006 10:35 
Tasma to sobie wychowal zone
Jak tak dalej bedzie to Sue zostanie tanganikanska syrena

pozdrawiam ;0Robert

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 1 Lis 2006 10:41 
Obawiam sie, że moze Ci sie "oberwać" od Magdy!!!

Marta

Autor kasanga
Użytkownik
#21 - Posted: 1 Lis 2006 11:14 
Ale za co?
To byl komplement NAJWYZSZYCH LOTOW!

Autor sue
Użytkownik
#22 - Posted: 1 Lis 2006 11:19 
Jak to winiar powiedział na spotkaniu w Krakowie: przyjęłam do wiadomości... ;) i pozostawię to bez komentarza...

Dobrze być mężczyzną i żyć w błogiej nieświadomości :)

Magda

Autor kasanga
Użytkownik
#23 - Posted: 1 Lis 2006 12:30 
Przepraszam jesli Cie urazilem Madziu
Jestem takim czornym ludem o bardzo specyficznym poczuciu chumoru
Mozesz wierzyc zero zlosliwosci i BARDZO DUZO NIEKLAMANEGO PODZIWU
NIECH ZYJA TANGANIKANSKIE KOBIETY:)))
A zbioooorniczek CUUUUDOOO!!!!

POZDRAWIAM Robert

Autor bemben
Użytkownik
#24 - Posted: 1 Lis 2006 12:55 
Mozna znalezc informacje że jest nieco bardziej "miesożerny" co eretmodus

Czy to oznacza, że może żyć z mięsożercami? Czy tylko, że czasami zdradza vegetarianizm : )?
pozdr, k

Autor fazi64
Użytkownik
#25 - Posted: 1 Lis 2006 20:36 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Ja akurat T. irsacae Kiku mam w miesozernej Tanganice juz ponad dwa lata i nie widze ujemnych skutkow diety (choc staram sie podawac rowniez pokarmy na bazie i z dodatkiem spiruliny), a zdecydowalem sie na takie polaczenie, po zaczerpnieciu informacji z literatury.
Pzdr.
Fazi64

Autor bemben
Użytkownik
#26 - Posted: 1 Lis 2006 20:54 
Dzięki,

Po powrocie z tropheus'a przypomniałem sobie naszą rozmowę o mięsnej diecie Tanganicodusów i dobrze, że sprawa wróciła bo myślę o nowym gatunku do większego akwarium.

pozdr. k

Autor drwie
Użytkownik
#27 - Posted: 4 Lis 2006 19:58 
Witam,
wlasnie dotarly domnie tanganicoducy! Pierwsze wrazenie:
sa piekneee...
Pozdrawiam
drwie

Autor drwie
Użytkownik
#28 - Posted: 5 Lis 2006 12:02 
Witam,
Ryby plywaja razem, nie widze miedzy nimi zadnej agresji, zeruja. Zaobserwowalem takze, ze samcyk jest bardzo zainterosowany samiczka. Podplywaja do siebie, i delikatnie ocieraja. Wyglada to tak jak by mialy przystopic do tarla. Wszystko dzieje sie bardzo delikatnie, bez zadnej agresji tak jak to napisalem wyzej. Ryby maja intensywniejsza barwe
Pozdrawiam
drwie

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 5 Lis 2006 12:10 
Przemku

Ta samiczka była juz gotowa do tarła, miała wyraźnie powiększające się pokładełko, dodatkowo jest "grubiutka" - to oznaka, że jest gotowa do tarła.

Marta

Autor drwie
Użytkownik
#30 - Posted: 5 Lis 2006 12:19 
to bardzo miła niespodzianka ;)
drwie

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Tanganicodus - szukam opisu ryby Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®