Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Tanganicodus - szukam opisu ryby

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor drwie
Użytkownik
#31 - Posted: 7 Lis 2006 22:33 
Witam,
wlasnie zauwazylem ze samicka inkubuje ikre:). zastanawiam sie co dalej...
Prosze o poradze
Pozdrawiam
drwie

Autor rufus1
Użytkownik
#32 - Posted: 7 Lis 2006 23:15 
Gratuluje! :-)
Nic, czekac dalej. po okolo 9-11 dniach (tak z zasady jest0 przekaze larwy do dalszej inkubacji samcowi. Tanganicodusy to raczej spokojniesze Eretmodini czyli nie powinno byc z tym problemow i zadnych awantur miedzy rodzicami. zdarzaja sie dośc rzadko przypadki ze cala inkubacja jest przeorowadzona przez samice.
Proponuje bacznie obserowoc pare, bardzo ciekawy jest moment przekazania maluszkow.
Leszek

Autor drwie
Użytkownik
#33 - Posted: 8 Lis 2006 09:06 
Witam,
A ile dni nosi samczyk? W jakim momencie ryby przestanal sie opiekowac potomstwem?
Samiec jest bardzo opiekunczy, przynosi pokarm i jest caly czas zainteresowany samiczka.
pozdrawiam
drwie

Autor timus
Użytkownik
#34 - Posted: 8 Lis 2006 09:08 
Samczyk i samiczka zazwyczaj ikubuja po tyle samo. Sprawiedliwie dziela sie ciążą ;)

Marcin.T <')))><

Autor drwie
Użytkownik
#35 - Posted: 8 Lis 2006 09:16 
czyli po ok 20 dniach maluszki zostaja wypuszczany i konczy sie nad nimi opieka rodzicow?


Pzdr
Przemek

Autor timus
Użytkownik
#36 - Posted: 8 Lis 2006 09:29 
Tak. Tylko jest jeszcze kilka czynników które maja wpływ. Parametry w akwarium (tremperatura) I jesli sa w ogólnym moga czuć zagrozenie i czasem ponosic dłużej. Młode są bardzo malutkie więc polecam przeniesienie samczyka do osobnego akwarium z odpowiednim filtrem (żeby nie zostały wciągnięte)

Marcin.T <')))><

Autor drwie
Użytkownik
#37 - Posted: 8 Lis 2006 09:39 
Witam,
Odrazu jak samczyk wypusci to go odlawiac czy moze zostawic go w tzw"kotniu"?
Boje sie ze jak wpuszcze samca do ogolnego to moze sie zmienic zachowanie wewnatrz pary.
Z tego co czytalem sa to dziwne i charakterne rybska. Nic okaze sie w praktyce.
Pozdrawiam
przemek

Autor fazi64
Użytkownik
#38 - Posted: 8 Lis 2006 09:55 
Witam,
Pozostaw sprawy losowi i naturze - jestem przeciw odlawianiu inkubujacych ryb do odrebnych zbiornikow.
Male tanganikoduski same dadza sobie rade (moze nie wszystkie), jesli zapewnisz im sporo kryjowek w akwarium i beda rosly wspolnie z innymi rybami, uczac sie zycia i przetrwania (jak w Jeziorze).
Pzdr.
Fazi64

Autor drwie
Użytkownik
#39 - Posted: 8 Lis 2006 10:15 
Witam,
Mam w swoim zbiorniku 37 tropheusow nie sa jeszcze dorosle, mozliwe ze nie pozjadaja maluchow. Co do kryjowek to sam nie iwem czy jest ich tak strasznie duzo, jakis czas temu pozmienialem wystroj zbiornika z wapieni (o ktorych wczesniej pisalem na wielkie otoczaki: jeden 40kg a drugi 60 no i oczywiscie jest kilkanascie malych otoczakow w ktorcyh teraz skrywa sie samiczka
Tez myslalme o nie wylawianiu rybek.
A co robisz Fazi jak u Ciebei sie rozmnazaja tanganicodusy?
Ile sztuk jest z jednego miotu?
Pozdrawiam
Przemek

Autor fazi64
Użytkownik
#40 - Posted: 8 Lis 2006 10:40 
Witam,
Jako, ze u mnie mialy mioty w akwa z m. in. muszlowcami- male kryly sie m.in. w muszlach, a oprocz tego miedzy kamieniami wlasnie. Ilosc sztuk - trudno powiedziec, bo nigdy nie bylem swiadkiem wypuszczania malych, ale jesli nie masz zamiaru "kupczyc" rybami, to i jedna/dwie na miot - to sukces, a masz pewnosc, ze zostaly Ci najwartosciowsze ryby, ktorym udalo sie przetrwac wsrod wariatow-trofeusow ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor drwie
Użytkownik
#41 - Posted: 8 Lis 2006 10:48 
hmhm. Jesli Masz na mysli czy w moich stadac nie ma ryb genetycznie zmutowanych itp. To powiem tak jakis czas temu musialem sie pozegnac z kilkoma sztukami...
A jesli chodzi o sprzedaz ryb, to nie jest moja pasja! I nie o to tu chodzi...
Ale fajnie jest odchodowac najliczniejsza grupe, dla samej satysfakcji, bo jesli np para sie skluci to potem nie bede mial juz potomstwa.
Tanganicodusy sa u mnie nie caly tydzien, wiec nie iwem co bedzie dalej z ta parka.
Pozdrawiam
Przemek

Autor drwie
Użytkownik
#42 - Posted: 22 Lis 2006 23:34 
Witam,
Dzisiaj minal 16 dzien od czasu gdy zaczela inkubowac samiczka, nie zanosi sie na to zeby podzielila sie maciezynstwem z tatusiem:)
Jak to wygladało u Was jak samiczka nie oddawala narybku dla samca?
Pozdrawiam
przemek

Autor rufus1
Użytkownik
#43 - Posted: 22 Lis 2006 23:38 
w takim ukladzie samiczka inkubuje do końca.
podobnie milaem z Xenotilapia Mopimbwe, tez samiczka powinna oddac samcowi ale tak sie jejto macierzyństwo spodobalo lub on nie chcial nie donosila do końca az 6 maluszkow.

Autor drwie
Użytkownik
#44 - Posted: 22 Lis 2006 23:47 
Trzeba czekac,
Samice zostawie w ogolnym, niech se maluchy rosnal z doroslymi. Co przezyje to przezyje. Mam nadzieje ze parka sie dobierze jak malzenstwo i nie bede mial potem problemu z mlodymi.
Tak naprawde to jeszcze tych ryb nie poznalme, mam je ponad 2 tygodnie, a pierwsze wrazenia: sa naprawde ciekawe ryby i piekne maja smieszny dziobek jak mrowkojat:)
Pzdr
Przemek

Autor rufus1
Użytkownik
#45 - Posted: 22 Lis 2006 23:49 
Sa to ryby na pewno bardziej "stabilne" w małżeństwie niz np. Eretmodusy, ale kto to wie . Mama nadzieje ze nie wszystko bedzie dobrze na dlugie lata ;-).
Leszek

Autor drwie
Użytkownik
#46 - Posted: 23 Lis 2006 00:01 
hehehe,
zawsze bedzie to cos innego, ale niech chociaz na jakis okres bedzie stabilnie!
pozrawiam
przemek

Autor fazi64
Użytkownik
#47 - Posted: 23 Lis 2006 00:07 
Witam,
Moje "clowny" przekazywaly sobie male za kazdym razem, a dodatkowo samica, po pozbyciu sie "brzemienia" uzywala sobie na samcu, zaczepiajac go (podobnie jak on ja, kiedy nosila ona).
Slodki odwet kobiety.....
Pzdr.
Fazi64

Autor drwie
Użytkownik
#48 - Posted: 23 Lis 2006 00:12 
Witam,
w zbiorniku nie widze zadnej agrsji samca wobec samiczki. Nie powiem ze jest obojetny ale nie zachowuje sie takze jak tatus. Wiec nie wiem czy mam sie cieszyc z tego ze samczyk nie zaczepia samicy czy mam sie raczej martwic ze tego nie robi.
Mam nadzieje ze sensownie napisalem :)
Pozdrawiam
przemek

Autor tooold
Użytkownik
#49 - Posted: 25 Lis 2006 15:42 
Fazi64
dostałeś może wiadomość ode mnie ?

Autor fazi64
Użytkownik
#50 - Posted: 25 Lis 2006 18:43 
dostałeś może wiadomość ode mnie ?

Witam,
Niestety nie, Prosze o ponowne przeslanie maila na adres jak w profilu "Uzytkownik" lub fazi64@gmail.com
Pzdr.
Fazi64

Autor fazi64
Użytkownik
#51 - Posted: 26 Lis 2006 22:38 
dostałeś może wiadomość ode mnie ?
Witam,
Ciagle nic ;(
Pzdr.
Fazi64

Autor drwie
Użytkownik
#52 - Posted: 27 Lis 2006 08:29 
Witam,
dwa dni temu zauwazylem ze jednak samiec przejal maluchy do inkubowania.
Czas inkubacji sie wydluzyl poniewaz samickza trzyamala ponad 2 tygodnie. Mozliwe ze samiec bedzie trzyaml krocej.
Temperatura w zbiorniku 26 bez zmian.

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Tanganicodus - szukam opisu ryby Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®