Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Xenotilapia spec. "RED PRINCESS"

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor duch
Użytkownik
#31 - Posted: 9 Sier 2006 09:08 
Witam.Widzę Timus,żę doznałeś tego samego co ja będąc u Leszka.Akwa z piaskowymi powala na kolana.Xenki rewelacja,a enantiopusy -brak słów.Wróciłem od Leszka w niedzielę i dalej mam je przed oczyma!!!Myślę ,że bardzo korzystnie jest jak w akwa jest wiecej samców enantiopusa.U mnie były tylko dwa i swoje pełne wybarwienie prezentowały tylko w okresie tarła.U Leszka natomiast jest bodajże pieć aktywnych samców i są one cały czas wybarwione.Cały czas prezentują swoje walory,chcąc zachęcić samice do tarła.REWELACJA!!!Pozdrawiam-Andrzej.

Autor timus
Użytkownik
#32 - Posted: 9 Sier 2006 09:51 
Tak szczerze mówiąć to kilka lat wcześniej miałem okazje oglądać je u Marty.
Z tym że ja byłem wówczas napalony i nastawiaony na trofcie. A xeny czy enantiopusy były traktowane jako ciekawostka. Teraz z biegiem czasu może dojżałem do ich osobliwego piękna. a po wizycie u Leszka podsyciłem tylko płomień ;)

Tak na marginesie mam miejsce na zbiornik 150dł x 50 szer i 40 wys. Myśle że był by niegłupi dla jakichś mniejszych piaskówek ;)

Z trofci nie zrezygnuje nigdy ale zawsze mazyłem o kilu zbiornikach i do tego dąże!

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#33 - Posted: 9 Sier 2006 10:43 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Widze, ze nie tylko mnie wzielo na te ryby i akwarium z nimi, jako glownymi "aktorami".
Chetnie i ja obejrzal bym to cudo u rufusa1
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#34 - Posted: 9 Sier 2006 18:39 
co do Xen. Po pewnej awarii zbiornika u mnie stawiam nowy (nieco wiekszy :-)) na "piaskowce".
Jezeli chodzi o moj gust to jak na razie najladniejsza z Xenotilapii jest X. Tembwe (ogolnie podobaja mi sie papilio, sunflower i ochrogenys); "Red princess" jeszcze nie widzialem na żywo to nie wypowiadam sie.
Marcinie z moich obserwacji wynika ze papilio i sunflower (gatunki zyjace w parach) preferuja poblize skal, z dnem tak do konca nie sa silnie zwiazane jak np. X. ochrogeys, flavipinis lub enentiopus. Wspomniane wczesniej gatunki bardziej " wisza' nad dnem niz stale przebywaja na nim. Na dnie tylko czasami szukaja pokarmu, gdzien np. typowe gatunki uzaleznione od dna stale "ryja" w piasku pozostawiajac po sobie malutkie kratery.

Marto ma pytanie do ciebie zwiazane z Ectodusem. Czy pow. dna 130 cm na 50 cm im wystarczy? Wiem ze ten gatunek kopie male kopczyki w akwarium. Wysokosc zbiornika to 60 cm. Mam okazje taki zbiornik zdobyc (uf! kolejny ) dlatego pytam. Planowalem na ten gatunek dlugosc 150 cm i szer. 50-60 cm. Wiem ze w tym drugim przypadku byloby lepiej, ale jest okazja nabyc zbiornik krotszy zbiornik ( 400 litrow) okazyjnie.
Leszek

Autor admin
Admin
#35 - Posted: 9 Sier 2006 19:10 
Leszku

Powinien im wystarczyć. My je mamy w 150cm, ale taki też chyba powinien byc dobry. Ważne ile ryb planujesz. Wczoraj w czasie tarła jeden samiec zajął swoim kraterem 1/2 zbiornika.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#36 - Posted: 9 Sier 2006 22:36 
No wlasnie Marto, tak myslalem że one do skromnych nie należa jak np. Xenotilapia ochrogenys. Mały kraterek (wielkosci samca lub ciut wiekszy), do pięciu wieżyczek w poblizu i po tarle nie ma sladu po "budowli".

Marto czy ten krater jest budowany na czas tarla czy na dluzszy okres (np. jak u enetiopusa)? Jak zachowuja sie podczas tarla, czy sa agresywne w stosunku do innych ryb czy jednak tarlo ma raczej spokojniejszy przebieg?
Pytam bo staram sie przygotowac do ew. obsady zbiornika z tymi rybami.
Leszek

Autor admin
Admin
#37 - Posted: 10 Sier 2006 06:28 
Ectodus buduje krater tylko w okresie trała. Wtedyteż jestdość agresywny, ale nie toczy ostrych walk. Odgania ryby z terenu krateru i od samicy. Odgania wszystko co wpływa w jego rozrodczy teren. Po tarle są spokojne.
Kiedyś u mnie pływały z X. ochrogenys i Enantiopus. Teraz tylko z Ophtalmotilapiami.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#38 - Posted: 10 Sier 2006 07:32 
A powiedzcie czy te wymiary które podałem będa dobre dla piaskówek ?

Wysokość mała ale tylko tyle miejsca mam w regale.

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 10 Sier 2006 07:36 
Dla Xen wysokość nie ma aż takiego znaczenia. Ważna jest powierzchnia dna.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#40 - Posted: 10 Sier 2006 11:38 
Marcinie moim zdaniem podane wymiary przez Ciebie moga byc dla piaskowek. Wtedy ew. ogranicz tylko zajmowanie dna przez kamienie.
Jezeli chodzi o wysokosc to zgadzam sie z Marta, jest ona mniej wazna, chyba ze planujesz wpuszczenie tam równiez np. Cyprichromisy. W takim przypadku wskazane jest nieco wyzsze akwarium. Ja widzialem akwaria gdzie z powodzeniem hodowano same Xenotilapie w zbiornikach o wysokosci 35 cm i podlozu grubosci 3-4 cm.
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#41 - Posted: 10 Sier 2006 11:59 
No to się ciesze :)

Marcin.T <')))><

Autor timus
Użytkownik
#42 - Posted: 12 Sier 2006 13:53 
Powiedzcie mi jeszcze jak ma sie sprawa z krzyzowanie odmian?

Czy można trzymac dwa warianty np.X.Papilo i czy któres wogule moga sie krzyżować?

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#43 - Posted: 12 Sier 2006 14:15 
Ja osobiscie nie mam takiego ukladu, ale trzymajac w jednym akwarium Xenotilpie papilio Tembwe i Xenotilapie "papilio sunflower" Mpimbwe nie zuwazyłem jakichkolwiek prób wspolnego kojarzenia sie miedzy gatunkami (?). Prawdopodony samiec X. Tembwe jest agresywny wyłacznie do przedstawicieli swojego gatunku, ignoruje zupełnie X. mpimbwe. Te drugie z kolei dobierajac sie sie w pary nie stosuja wzajemnych zalotów do np. X. Tembwe.
Moim zdaniem bardziej agresywne sa X. Tembwe. Połaczenie w akwarium X. papilio i X. "papilio sunflower" powoduje konflikt "interesow" miedzy gatunkami poniewaz rywalizuja one o dominację na skalach gdzie obiwraja sobie rewiry lub wsród nich. Bardziej ulegle sa X. mpimbwe nawet jak wystepuja juz w dobranej parze.
Leszek

Autor rufus1
Użytkownik
#44 - Posted: 12 Sier 2006 14:17 
Jezeli chodzi o odmiany tego samego gatunku to myśle że jest to mozliwe. Ja mam u siebie Xenotilapie ochrogenys odm. Ndole i odm. Mzuri ktora dostalem od Artura. Obserwujac u niego X.ochrogenys Mzuri sadze ze mogloby dojsc do krzyzowki, samice nie różniasie ubarwieniem , a samce nieznacznie.
Leszek

Autor admin
Admin
#45 - Posted: 17 Sier 2006 17:13 

Autor rufus1
Użytkownik
#46 - Posted: 17 Sier 2006 21:12 
Marto ta strone , a raczej forum o Xenach na Cichlidroom proowadzone przez Thomas'a Andersen'a przegladam co jakis czas a juz tam bylem...... o zapomnialem ale sporo razy.
Zwrocilem uwage na światlo i podloze na fotkach.
Dziekuje za "drgowskaz" :-).
Leszek

Autor admin
Admin
#47 - Posted: 17 Sier 2006 21:18 
Ja też tam bywam, ale zapominam byc regularnie. A tam jest mnóstwo informacji i ciekawostek. Regularnie przeglądam też
http://tropheini.de/Forum/index.php

Tam mozna czasami wyczytać ciekawe informacje o petrochromisach. P. Schupke chyba zmienił swoje zainteresowania z trofci na petrusie. Wygląda na to, że przygotowuje sie do jakiegoś szerszego opracowania.

Czy przegłądasz jeszcze jakieś iekawe zachodnie fora?

Marat

Autor rufus1
Użytkownik
#48 - Posted: 17 Sier 2006 21:24 
Marto w swoich ulubionych mam liste na 2x razy wysokosc ekaranu monitora. Powoli nie ogarniem tego, gubie sie. Jezeli cos znajde ciekawego to Ci podesle adresy.
Co do P. Schupke'go i Petrusi to mnie to nie dziwi :-).
Ryby sa cudowne i bardzo ciekawe.
Leszek

Autor admin
Admin
#49 - Posted: 17 Sier 2006 21:40 
Ja niestety powoli robie selekcję, bo czasu brakuje i....przeglądam tylko niektróre regularnie, inne sporadycznie.

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#50 - Posted: 17 Sier 2006 23:58 
http://www.cichlidae.info/phpBB2/viewtopic.php?t=9 70
Witam,
Zdjecia ryb w naturze - r e w e l a c j a!!!
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#51 - Posted: 18 Sier 2006 09:14 
Cos mi sie nie chce otworzyc. A jak mi sie otwiera to forum cichlidroom ale nie ma fotrk tylko same posty z tego forum .
Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#52 - Posted: 18 Sier 2006 09:38 
Witam,
Dziwne - sprawdzilem przed momentem - u mnie laduje sie od razu wszystko.
Pzdr.
Fazi64

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Xenotilapia spec. "RED PRINCESS" Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®