Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Lamprologus ornatipinnis Zambia

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 28 Paź 2006 05:57 
Coś się chyba pomyliło. Teraz przyleciał L. sp. ornatipinnis Kigoma.

Tamten był bez nazwy. Te są inne.

No ale to co masz od nas jest inne niż Twoje wcześniejsze? Bo ja juz sie pogubiłam.

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#32 - Posted: 28 Paź 2006 09:30 
czekam więc na fotki tych co teraz dostaliście - w każdym razie moje są całkowicie inne od tych które teraz przywiozłem od Was .

Autor tooold
Użytkownik
#33 - Posted: 28 Paź 2006 10:09 - Edytowany przez: tooold 
dla porównania dwie fotki samic tego gatunku :



powyżej samiczka która przywiozłem z Krakowa - kolor ciała brąz i proszę zwrócić uwagę na przykład na ciemne płetwy brzuszne, pomijam stosunek długości względem samca



powyżej na 90 % samiczka moich ornatipinnisów - kolor ciała beżowy z wieloma przejaśnieniami, cętkami , bardzo wzorzyste płetwy nieparzyste, a płetwy brzuszne z białymi pierwszymi promieniami

Autor Sendog
Użytkownik
#34 - Posted: 28 Paź 2006 14:49 
Coś się chyba pomyliło. Teraz przyleciał L. sp. ornatipinnis Kigoma.

Tamten był bez nazwy. Te są inne.

No ale to co masz od nas jest inne niż Twoje wcześniejsze? Bo ja juz sie pogubiłam.

Musi być inne bo to odrębne gatunki. To co dostałaś wczoraj to L.ornatipinnis , a ryby które mamy od Ciebie to L. sp. "ornatipinnis zambia". na wielu fotach to własnie je charakteryzuje ten żółty czepek.

Autor tooold
Użytkownik
#35 - Posted: 28 Paź 2006 20:13 
Musi być inne bo to odrębne gatunki. To co dostałaś wczoraj to L.ornatipinnis , a ryby które mamy od Ciebie to L. sp. "ornatipinnis zambia". na wielu fotach to własnie je charakteryzuje ten żółty czepek

hmm,na razie nie jestem tego zdania,
sądzę że jest odwrotnie -

to jest opisywany zwykły ornatipinnis i ma żólte pomiędzy oczami ( a w zasadzie to po prostu zlały się w jedno dwa żółte półkola nad oczami) , w dodatku wielkości samca to 9 cm, a samicy to 3 cm - i to się zgadza z rybami z Krakowa i z opisem Koningsa

atomiast "zambia" często ma fotki podobne do moich i tu opisywana jest ,że samiec ma 6cm , a samica 4,5 - to się zgadza z tym jak je opisuje Konings i z rybami które dotychczas miałem.

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 28 Paź 2006 20:32 
No to macie co robić. Teraz moze dojdziecie do tego co jest co/ Magda porobi jutro zdjecia i jednym i drugim.

A wiecie mamy teraz w 300l 70 sztuk ornatipinnis Kigoma. REWELACJA!!!!!

Marta

Autor fazi64
Użytkownik
#37 - Posted: 28 Paź 2006 20:37 
dla porównania dwie fotki samic tego gatunku
Witam,
Raczej trudno porownywac ryby z dwoch tak roznie (balans kolorow RGB) wykonanych fotek.
Pzdr.
Fazi64

Autor Sendog
Użytkownik
#38 - Posted: 29 Paź 2006 11:08 
Tooold podaje także za Koningsem - L. sp "ornatipinnis Zamibia" występuje tylko w południowych wodach jeziora przede wszystkim w Zambii wlaśnie. Natomiast L. ornatipinnis występuje w okolicach kigomy i kalemie.
Nie możemy opierac się pewnie na wielkości ryb - samce zambia dorastają do 8 cm natomiast samce L. ornatipinnnis do 10 cm. trudno powiedziec czy ryby od marty sa już całkowicie wyrośnięte, odkąd sa u niej stale przybierały na dugości zwłaszcza samce. Konings wyraźnie podaje że samice obu tych gatunków są jednakowej wielkości.

Jeśli więc ryby wyłowiono w Cameron Bay to według mnie sa to "Zambie" natomiast te które dotarły w piatek odłowione w kigomie to także podając za koningsem muszą byc L.ornatipinnis.

w "Back to Nature" Marto na 96 stronie jest zdjęcie pary L.ornatipinnis kigoma własnie możesz porównac je ze swoimi rybami ?
Napisz bo jetem bardzo ciekaw.

Autor Sendog
Użytkownik
#39 - Posted: 29 Paź 2006 19:30 
Ciekawostka z dzisiaj - samica ornatipinnisa pzrygarnęłą 3 szt narybku meleagrisa. Młode wyszły z muszli praktycznie równocześnie. ryby mieszkaja na dwóch końcach zbiornika 1m długości. Narybek obu gatunków różni się zdecydowanie. Meleagrisy są plamiste z dużum udziałem czarnego koloru a ornatipinnisy zupełnie bezbarwne z białą bawrą.

dzis zauważyłem jak między narybkiem ornatipinnisów dzielnie radzą sobie 3 meleagrisy. samica nie zwraca na nie uwagi i opiekuje się tak jak resztą. Bardzo viekawy widok.

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 29 Paź 2006 20:39 
Chłopaki

Magda zrobiła zdjęcia i starych i nowych ornatipinnis. Jutro powinny być na stronie.

Marta

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 31 Paź 2006 21:50 
Zdjecia nowych ornatipinnisów Kigoma są tutaj
http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=56&page=5

Jutro inne zdjęcia
Marta

Autor sue
Użytkownik
#42 - Posted: 31 Paź 2006 22:36 - Edytowany przez: sue 
Witam,

Przed akwariami z ornatipinnisami spędziłam jedynie kilka minut robiąc zdjęcia, ale postanowiłam podzielić sie z Wami moimi obserwacjami...

Ornatipinnisy, które przebywają w firmie Tropheus już jakiś czas wyglądaja zupełnie inaczej niż ornatipinnisy, które przyleciały w piątek. Różnica dotyczy przede wszystkim samic. Samice (ze starej dostawy) mają ciemne - brązowe ubarwinie ciała, natomiast samice (z nowej dostawy) są jasne - srebrne. "Czapeczkę", o której dyskutowaliście powyżej posiadają jedynie ornatipinnisy ze starej dostawy.
Budowle (kopczyki usypane z piasku) zaobserwowałam jedynie w akwarium z rybami ze starej dostawy (prawdopodobnie ornatipinnisy, które przyleciały w piątek nie zaaklimatyzowały sie jeszcze w pełni). Na szczycie kopców znajdowały się muszle, lekko zakopane w piasku, które zawzięcie broniła samica, czasem wspierna przez samca.
W obu akwariach zaobserwowałam pomiędzy samcami ciągłe "przepychanki", gonitwy itp.

Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#43 - Posted: 1 Lis 2006 10:44 - Edytowany przez: admin 
A to samiczka z ciemna plama na głowie - tutaj jeszcze słabo widoczna:



Autor tooold
Użytkownik
#44 - Posted: 1 Lis 2006 12:59 
Samice (ze starej dostawy) mają ciemne - brązowe ubarwinie ciała

dziękuję za fotki w galerii ,szkoda że tylko kilka minut spędziłaś przy tych rybach ;-)

co do opisywanego ubarwienia - na szybko zrobiłem taką fotkę

Autor Sendog
Użytkownik
#45 - Posted: 1 Lis 2006 13:47 - Edytowany przez: Sendog 
Zdjęcia ornatipinnisów zrobione przez Magdę to dokładnie takie ryby jak przedstawia Konings w swojej kniżce.

Marto przy okazji czy Michelle może podac miejsca odłowu Twoich compressicepsów i fasciatusów?

pozdr
Krzysiek

Autor admin
Admin
#46 - Posted: 1 Lis 2006 20:41 

Autor tooold
Użytkownik
#47 - Posted: 1 Lis 2006 21:17 
A to zdjęcia starych ornatipinnisów
http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-25


czyżbym trafił na wyjątkowo ubarwioną samicę ?

Autor tooold
Użytkownik
#48 - Posted: 1 Lis 2006 23:23 - Edytowany przez: tooold 
co do opisywanego ubarwienia - na szybko zrobiłem taką fotkę



przyznam,że bardzo przypomina mi samiczki signatusa ta moja "brązowa dama"

Autor Sendog
Użytkownik
#49 - Posted: 2 Lis 2006 08:36 
śliczna - moja nie jest taka elegancka... mówię o tym złocistym rozjaśnieniu na brzuch. rzeczywiście przypomina dziewczyny signatusa

Autor admin
Admin
#50 - Posted: 2 Lis 2006 08:47 
Wiecie co - chyba dzisiaj odłowie sobie parke tych cudaków do małego zbiornika, muszę je poobserwować.

Marta

Autor sue
Użytkownik
#51 - Posted: 2 Lis 2006 14:02 - Edytowany przez: sue 
dziękuję za fotki w galerii
proszę bardzo :)

czyżbym trafił na wyjątkowo ubarwioną samicę ?
Wydaje mi się, że tak...
Samica na Twoich zdjęciach nie jest raczej ciemniejsza niż samice, które sfotografowałam u Marty (te z wcześniejszej dostawy). Zauważyłam natomiast, że jej ciało posiada jakby fioletowawy odcień? Czy tak jest rzeczywiście, czy tylko na zdjęciu tak to wygląda?
Na zdjęciu zauważyłam także, że Twoja samica posiada ciemną obwódkę płetwy grzbietowej, w części przedniej i środkowej. Marto, czy możesz sprawdzić jak to jest u Ciebie? Bo ja nie zauważyłam tego podczas ostatniej wizyty...
No i sprawa różnego ubarwienia płetw piersiowych i brzusznych... Nie ma takich różnic u samic, które widziałam u Marty, zarówno u tych z nowej jak i starej dostawy.

Pozdrawiam
Magda

Autor admin
Admin
#52 - Posted: 2 Lis 2006 14:45 
Właśnie wróciłam z firmy. Ani jedna samica nie ma tego brzegu brązowego na płetwie grzbietowej. Odłowiłam parkę do osobnego zbiornika dla obserwacji.

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#53 - Posted: 2 Lis 2006 14:53 
Czy one czasem nie spodziewają się potomstwa - może to jest ubarwienie w okresie rozrodu. Moja samica jednakże nie miała takiego ubarwienia nawet gdy spodziewała się młodych.

Autor fazi64
Użytkownik
#54 - Posted: 2 Lis 2006 14:58 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
A moja (tez z malenstwami w muszli) jest wrecz "papierowo" blada z nieregularnymi brazowymi plamami - wiec to chyba nie stroj godowy.

Pzdr.
Fazi64

Autor Sendog
Użytkownik
#55 - Posted: 2 Lis 2006 15:09 
Krzysiek coś nie działa fotka.

Autor admin
Admin
#56 - Posted: 2 Lis 2006 15:12 
Kliknij na nią - pokaże się

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#57 - Posted: 2 Lis 2006 15:17 
Ciekawe - moja jest stale cała brunatna. Tak to chyba już będzie - dowód na to że kobieta zmienną jest :)

Autor tooold
Użytkownik
#58 - Posted: 4 Lis 2006 08:14 
Samica na Twoich zdjęciach nie jest raczej ciemniejsza niż samice, które sfotografowałam u Marty (te z wcześniejszej dostawy). Zauważyłam natomiast, że jej ciało posiada jakby fioletowawy odcień? Czy tak jest rzeczywiście, czy tylko na zdjęciu tak to wygląda?
Na zdjęciu zauważyłam także, że Twoja samica posiada ciemną obwódkę płetwy grzbietowej, w części przedniej i środkowej. Marto, czy możesz sprawdzić jak to jest u Ciebie? Bo ja nie zauważyłam tego podczas ostatniej wizyty...
No i sprawa różnego ubarwienia płetw piersiowych i brzusznych... Nie ma takich różnic u samic, które widziałam u Marty, zarówno u tych z nowej jak i starej dostawy



a więc tak -: fioletowy odcień to raczej "zasługa" mojej fotograficznej wiedzy i ustawienia aparatu - ciągle sie go uczę, starszy Canon A60 był prostszy.
różne ubarwienie płetw brzusznych jest faktem
ubarwienie płetwy grzbietowej jest faktem

Autor tooold
Użytkownik
#59 - Posted: 8 Lis 2006 21:04 
czyżbym trafił na wyjątkowo ubarwioną samicę ?
Wydaje mi się, że tak...


czy uwierzycie,że to ta sama ryba ???



Autor fazi64
Użytkownik
#60 - Posted: 8 Lis 2006 21:26 
WItam,
Moja samiczka, choc mniejsza ma identyczne kolory jak ta na dolnym zdjeciu, a "nabawila" sie ich przy pilnowaniu ikry i narybku (nie wiem jednak, czy to ma jakies znaczenie?).
Pzdr.
Fazi64

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Lamprologus ornatipinnis Zambia Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®