Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

N. leleupi - o co biega?

Autor worton
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Sier 2006 09:27 
Witam,

troche mnie nie bylo - w domu i internet tez byl nieobecny no ale mam problem.

Wstalem dzisiaj rano, zapalilem swiatelko w akwarium - patrze i od razu cos mi nie gralo - krajobraz sie zmienil, wszedzie gdzie sie dalo jakies kratery - po chwili sie okazalo, ze N. leleupi bawia sie w cos co mozna by smialo nazwac przygotowaniami przedtarlowymi :(. Do tej pory myslalem ze to same facety sa a tu taka niespodzianka. Generalnie nie byloby sie czym martwic tylko, ze za miejsce ewentualnego tarla wybraly sobie jaskinie, w ktorej do tej pory mieszkal phyllonemus a go w srodku nie ma i nie moge go nigdzie znalezc :(. Czy podczas tarla ryby te staja sie jakos bardziej agresywne? Leptosomy np. sa przez nie w ogole nie atakowane. Powiem szczerze, ze bylem bardziej niz pewien, ze to sa same samce a jeden teraz zachowuje sie i wyglada ewidentnie jak kobieta - moze poza tym, ze ma czarna glowke.

Nie wiem za bardzo co robic? Odlawiac leleupki?

Pozdrawiam.

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Sier 2006 09:43 
Witam,
Faktycznie - lelupy mimo, ze piekne, to charakterek maja wredny i tam, gdzie zechca zlozyc ikre, nie akceptuja obecnosci innych ryb. Nie podejrzewam jednak, zeby mogly eksterminowac suma. Moze znalazl sobie inna kryjowke i przerazony "panowaniem zoltkow" boi sie wysciubic nosa z nory. A cyprychromisy, jako ze zyja na innym pietrze, nie beda atakowane przez lelupy.
Pzdr.
Fazi64

Autor worton
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Sier 2006 10:48 
Witam,

dzieki za odpowiedz - sum byl od nich 3 razy wiekszy ale leleupy maja niezle zebiska - stad moje obawy - mam nadzieje, ze sie po prostu wyprowadzil. No coz to leleupy wracaja do sklepu.

Pozdrawiam.

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Sier 2006 10:51 
Witam,
Ja tez tak zrobilem ze swoimi, bo nie dosc, ze same nie mogly sie ze soba dogadac (ciagle utarczki i gonitwy po zbiorniku) to i innym rybom nie dawaly spokoju i nie pozwalaly im sie w spokoju trzec i rozmnazac.
Pzdr.
Fazi64

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / N. leleupi - o co biega? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®