Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

N.brevis i L.ocellatus w jednym baniaczku

Autor Bezel
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Sier 2006 15:58 
witam,
czy mozna hodowac te 2 gatunki w jednym baniaczku? wiem, ze brevis'y sa troche lagodniejsze, i moga przestac sie rozmnazac, lecz nie chce, by zostaly zameczone... mysle o tym polaczeniu w baniaczku o dnie 75x35 cm, a jesli bedzie to za malo, to nawet 100x40 cm. probowal ktos trzymac je razem?
z gory dzieki,
pozdro

p.s. czy tylko mi nie dziala forum TooOlda, czy wam tez??

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Sier 2006 16:11 
Witam,
Faktycznie - u mnie tez forum nie dziala ;(
a wracajac do ryb - mysle, ze przy takiej powierzchni dna oba gatunki, nie beda sobie wchodzic w droge, a przy okazji ocellatusy troche przetrzebia przychowek brevisow (jesli nie zalezy Ci na odchowie przemyslowych ilosci maluchow).
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 30 Sier 2006 16:27 
Forum TooOlda działa u mnie.

Chyba przy takim dnie i podziale stref można sie pokusić o te dwa gatunki, chociaż ocellatus to zadziorna ryba.

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Sier 2006 20:08 
spkojnie moga mieszkac razem
u mnie właśnie taki zestaw miałem w akwarium. Lecz razcej nie spodziewaj się młodych po brevisach.

Autor Bezel
Użytkownik
#5 - Posted: 31 Sier 2006 18:20 
No to fajnie, ze bedzie OK :-) Chyba zamieszkaja razem w 100l baniaczku. Co do potomstwa... No coz... Odchowalismy (ja i ryby :) ) juz co najmniej 200-300 N.brevis od tej jednej pary, i cos nie chce mi sie wierzyc, ze przez taka blachostke, jak inny gatunek przestana miec mlode :-) Ale juz swoje odchowaly ;-) Na razie w tych 100-litrach mieszka wylacznie para brevis'ow z potomstwem, no i pusto nie jest... Natomiast jesli mialyby sie nie rozmnazac - pewnie byloby troche pusto w baniaczku - znajdzie sie moze miejsce na 3. gatunek? Co byscie powiedzieli o meleagrisie? A jesli nie, to moze "przedzielic" akwarium "usypiskiem skalnym" na 2 czesci; z kazdej strony moglby spokojnie zyc sobie jeden gatunek muszlowca, a w skalach krylby sie naskalnik Julidochromis transcriptus albo J.ornatus (para). Co o tym myslicie?

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 31 Sier 2006 18:56 - Edytowany przez: fazi64 
moze "przedzielic" akwarium "usypiskiem skalnym" na 2 czesci; z kazdej strony moglby spokojnie zyc sobie jeden gatunek muszlowca, a w skalach krylby sie naskalnik
Witam,
Ja bym tak zrobil, ale to nie jest jednak zbyt duzy litraz - mimo to sprobuj.
A ryby moze nawet nie przestana sie trzec, tylko mlode beda zjadane przez konkurencje.
Pzdr.
Fazi64

Autor Bezel
Użytkownik
#7 - Posted: 31 Sier 2006 19:47 
Witam,
Ja bym tak zrobil, ale to nie jest jednak zbyt duzy litraz - mimo to sprobuj.
A ryby moze nawet nie przestana sie trzec, tylko mlode beda zjadane przez konkurencje.
Pzdr.
Fazi64


OK wiec zastanowie sie, czy dawac Julidochromis... A moze zmiany w obsadzie nastapia dopiero w 160 litrach (100x40x40cm), tam na pewno kazda para znalazlaby swoj kat... Tylko problem jest taki, ze w takim akwarium moga zyc rowniez Altolamprologus, a nie wiem, czy powstrzymalbym sie przed ich kupnem :D
pozdrawiam

Autor Sendog
Użytkownik
#8 - Posted: 1 Wrz 2006 09:40 
Bezel jeśli altolamprologus to może sumbu. Mały ale bardzo ciekawy. i bardzo dobrze się czuje w skupisku muszli pod skałami.

Polecam
Jak dla mnie to jeden z najciekawszych muszlowców.

Autor trzcinka
Użytkownik
#9 - Posted: 1 Wrz 2006 16:56 
altolamprologus to może sumbu. Mały ale bardzo ciekawy.
masz może gdzieś zdjęcie tego muszlowca-nie mogę nigdzie znaleść.A też szykuje się do założenia małej muszlarni

Autor drozd
Użytkownik
#10 - Posted: 1 Wrz 2006 17:56 
trzcinak wejdz do galerii i w wyszukiwarce wpisz "sumbu" trochę zdjęć tego Alto tam znajdziesz... :-)

http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=search&type=full&search=sumbu

pzdr,

Marek

Autor trzcinka
Użytkownik
#11 - Posted: 1 Wrz 2006 19:41 
Marto-masz te rybki jeszcze?ale chyba do tej mojej 60 -nie mogą być?Minimum 100l jal zrozumiałam

Autor trzcinka
Użytkownik
#12 - Posted: 1 Wrz 2006 20:02 
Przepraszam tro pytanie miało być wysłane meilem ,kolejny chochlik mojego komputera

Autor Bezel
Użytkownik
#13 - Posted: 1 Wrz 2006 23:12 
Sendog A.sp. "Sumbu" sa rzeczywiscie ciekawe, ale gdzie ja je dostane? Na odlow mnie nie stac :-) Zreszta jak mam byc szczery, to wolalbym rozpoczac przygode z tym rodzajem od "pelnowymiarowych" sztuk :D
pozdrawiam

Autor trzcinka
Użytkownik
#14 - Posted: 1 Wrz 2006 23:23 
A pewien jesteś że Cię nie stać?
Nie myśl że Fx kosztuje dychę a F0 stówkę.Pomyśl raczej z czego zrezygnować by tą stówkę zaoszczędzić.A gwarantuję Ci że za 2 miesiące bedzie Cię stać.
Jednym słowem ,nie porównuj cen -a zacznij oszczędzać-gwarantuję Ci że warto.

Autor Sendog
Użytkownik
#15 - Posted: 3 Wrz 2006 21:54 
Sumbu jest pełnowymiarowym altolamprolgusem mimo nikczemnych rozmiarów :) Para tych rybek w 60 litrach spokojnie się zagospodaruje a na ich + przemawia jak dla mnie znacznie mocniejszy kontakt z muszlami niż innych alto. jak lubisz ta grupe ryb to sumbu da Ci całą radość i wachlarz zachowań altolamprologusów. Uwierz mi można je kupić - zarówno F0 i Fx a Trzcinka jedną z metod opisała :)

Autor Bezel
Użytkownik
#16 - Posted: 4 Wrz 2006 12:21 

Nie myśl że Fx kosztuje dychę a F0 stówkę.


ale tyle wlasnie kosztuja... o ile wogole Fx sa do dostania :-)


Pomyśl raczej z czego zrezygnować by tą stówkę zaoszczędzić.A gwarantuję Ci że za 2 miesiące bedzie Cię stać.
Jednym słowem ,nie porównuj cen -a zacznij oszczędzać-gwarantuję Ci że warto.


jak dla mnie to i tak sporo kasy... kilkaset plnow to za duzo jak na kilka malych ryb :-) skoro i tak jest wiele innych, rownie ciekawych (moim zdaniem), ale za to duzo tanszych ryb.
pozdrawiam!

Autor trzcinka
Użytkownik
#17 - Posted: 4 Wrz 2006 12:41 
Mnie chodzi o to że jak sobie coś wymarzysz to do tego dążysz-a nie kasa ogranicza Ci marzenia.(oczywiście wszystko w granicach rozsądku)Ale skoro nie masz wymarzonej tej 1-nej jedynej rybki.To inna sprawa.
Niedobrze jest jednak by cennik stanowił o obsadzie akwarium.Czasami warto poczekać i kupić dobrą rybkę z pewnego żródła,niż okazjonalnie-choć też można dobrze trafić-niewykluczone przecież.
Ale stare powiedzenie-co drogie -to tanie.
Ja nigdy nie przeliczałam że za parkę tanganikodusków z odłowu mogłabym mieć tysiąc gupików.
Jakoś inaczej się patrzy na rybki z odłowu.To jakoś tak mentalnie-faktycznie jakby było kawałek Tanganiki w domu.-Moim skromnym zdaniem
Pozdrówko

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / N.brevis i L.ocellatus w jednym baniaczku Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®