Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

czy powiesić?

Autor trzcinka
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Wrz 2006 17:20 
Moje 2 kilkudniowe tanganikodusiątka mają się zupełnie nieżle
Ale zaraz będę miała następne rybeczki-w bużce erytmoduska widać już oczka malutkie na wylocie,a i ciprichromiska już tuż tuż.
Mam właśnie o nią pytanie.Bo rozumię że rybki będą puszczone w toni.Jak im pomóc by miały się gdzie schować.Dekoracje sięgają do połowy wysokości akwa,a one pływają powyżej.
Czy np można podwiesić u góry kilka listków kabomby?,czy raczej maluchy przykleją się do tła,a może mamusia roztacza taką opiekę że nie potrzeba nic robić.
Odławianie nie wchodzi w grę.Jedynie pomoc w zbiorniku.
Poza 8 leptosomkami pływają sobie u mnie 2 tanganikoduski + 2 maluszki,2 erytmoduski,20 trofci

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 2 Wrz 2006 23:08 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Cyprichromini, po wypuszczeniu malych nie dbaja juz o ich bezpieczenstwo. Nie dzieje sie tak dlatego, ze sa takie beznadziejne, ale wynika to z ich natury, gdzie w jeziorze mlode ryby wypuszczane sa w jednym czasie przez wiele samic, tworzac zbite lawice unoszace sie w toni wodnej.
W akwarium ogolnym moga wiec stac sie pokarmem zarowno ryb swojego gatunku, jak i innych ryb.
U mnie, jak juz wspominalem w ktoryms watku na tym forum, dobrym schronieniem dla mlodych sledzikow byla przestrzen (bardzo waska szpara wrecz), pomiedzy gabka filtra, a boczna szyba akwarium.
W innym akwarium natomiast maluch wychowywaly sie za tlem strukturalnym (wewnetrzne czarne tloczone tlo firmy Aqauel). Miejsca tam bylo tyle, co kot naplakal, ale malym chyba to nie pszeszkadzalo, bo rosly i w koncu wyplynely na "druga strone mocy"
Pzdr.
Fazi64

Autor trzcinka
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Wrz 2006 02:05 
dZISIAJ I TRWA TO DO TERAZ ZAPAnowała w trofciarni jakaś uogólniona fala miłości.Ponownie wytarła się parka tanganikodusków,erytmodusik nie wypuscił jeszcze małych a już wytarł ponownie samiczkę.! samczyk śledzik zadnał do rogu 4 samniczki i sie do nich umizguje ,a 3 samce rozgonił po kątach i tylko z daleka obserwują.Wytarło się 5 samic bulu i nie mam pewności ale chyba 1 ilanga.Ciekawa jestenm co było bodzcem do takiego pzypływu love story.

Jak erytmodus do rana nie wypuści małych to się chyba udusi-.Możże uda mi się zrobić zdjęcia.Bo siedzę z nosem przy szybie-więc się przyzwyczaił i nie ucieka.nawet bym powiedziała że trochę pozuje.

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Wrz 2006 11:55 
Nawrzucaj jakiejs moczarki i tego typu roślin pływających.
Napewno takie schronienie wykorzystaja młode śledziki ;)

Marcin.T <')))><

Autor trzcinka
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Wrz 2006 12:28 
mam kilka listków tej kabomby leżą 4 dzień w abioseptynie.Kupiłam je w zoologu-a do takich sklepów od dawna nie mam zaufania.Ile jeszcze ją moczyć.?
No i chyba muszę ją na przyssawkę przyczepić ,bo mam duży ruch wody i będzie latała jak wściekła po całym akwa.

Erytmodusik jeszcze nie urodził.Przenasza już tydzień.A wścieklizna z niego jest straszna.
Maluchy tanganikoduski zapuszczają się coraz dalej w zbiornik-

Autor jacekkudla
Użytkownik
#6 - Posted: 4 Wrz 2006 12:31 
Beato gdzie można nabyć tą abioseptynę?
Jacek

Autor timus
Użytkownik
#7 - Posted: 4 Wrz 2006 12:35 
A nie możesz zdobyć takich roślin od znajomego pewnego akwarysty???


Marcin.T <')))><

Autor trzcinka
Użytkownik
#8 - Posted: 4 Wrz 2006 12:45 
Abioseptyna to jest to samo co Biodesinal-firma Tropikal zmieniła nazwę preparatu-ale skład jest taki sam.Jest tego pełno w sklepach akwa.Tylko pod tą drugą nazwą.

Nie mam niestety w pobliżu nikogo zaprzyjażnionego.Jestem sama jak paluszek.

Autor jacekkudla
Użytkownik
#9 - Posted: 4 Wrz 2006 12:47 
W okolice Wolborza masz daleko Beato?
Jacek

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 4 Wrz 2006 15:40 
Beato!!
Mam pytanie ;w jakim celu chcesz wlozyc kambombę do awarium?
Jezeli chceszw ten sposób w jakis sposob maluchy cyprichromisow uchronic przed atakami to moim zdaniem będzie trudno. No chybaze wlozysz tej kambomby ze dwa wiaderka ;-).
Leszek

Autor trzcinka
Użytkownik
#11 - Posted: 4 Wrz 2006 16:14 
Właściwie to mam tylko 5 listków.Czyli szkoda zachodu.A można wprowadzić jakieś paskuctwo.

A Wolbórz-zdaje się że to gdzieś w łódzkim.Ja mieszkam po środeczku takiego trapezika Łask-Sieradz-Wieluń-Piotrków-w samym oczku Koło Widawy

Nie wiem ile kilometrów bo nie mogę wolborza umiejscowić na mapie.

Autor rufus1
Użytkownik
#12 - Posted: 4 Wrz 2006 17:27 
Proponuje najpewniej odlowic samice wieczorem/nocą po zgaszonym swietle do oddzielnego akwarium lub kotnika dla żyworódek (plastikowy pływający lub z drobnej siateczki) . To wariant jeżeli chcesz Beato mieć max. narybku. Ja tak czasami robie i jest wszystko wporzadku
Drugi wariant to nie odlapuj samicy i licz na to że cos sobie znajada w akwarium do ukrycia się, ale zawsze bede narazone na agresja innych ryb w zbiorniku. Jest nieco zbiezne z tym co napiosal Fazi, ale ryby w kazdym zbiorniku zachowuja sie inaczej i u Ciebie nie koniecznie musi byc tak jak opisał Fazi. Czy znajda sonie bezpieczna kryjówke , nie dam sobie reki uciać ze tak bedzie ;-).
Leszek

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / czy powiesić? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®