Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Zakup rybek

Autor Baldini
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Wrz 2006 22:57 
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy na tym forum.

Chciałbym się Was poradzić w sprawie wpuszczania ryb do akwa. Mam zamiar kupić do 200l: meleagrisy, calvusy, ornatusy (po parze z tych gatunków) i być może z 10 paracyprichomisów. Czy te ryby mozna kupić już jako dobrane pary, czy trzeba ich więcej i czekać, aż się same dobiorą w pary? Jeśli tak, to czy w sklepie przyjmą mi z powrotem, te "niepotrzebne"? Druga sprawa: czy wpuścić je wszystkie naraz, czy też w jakimś odstępie czasu, np. najpierw muszlowce, za jakis miesiąc calvusy. Dodam, że to będą młode rybki.

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Wrz 2006 00:10 
Witam na forum!!!
Jezeli chodzi o zakup ryb to sa rozne podejscia do tematu. Ja osobiscie preferuje zakup mlodych ryb, obserwacje jak rosna dobieraja sie w pary itd..... Kupujac mlode ryby mozesz miec problem z rozronieniem plci. Dobranie ryb pozostawiam samym rybom. inaczej przedstawia sie sytuacja jezeli ktorys osobnik z pary np. padnie, ale to juz inny temat.
Proponuje zakup mlodych ryb.
Jezeli ryby beda w podobnej wielkosci mozna je wpuszczac razem. Proponuje wczesniej zrobic im kwaranatnne i obserwowac zachowanie. Co do sklepu to nie wiem z tym byw roznie.
Przed wpuszczeniem ryb przygotuj sie teoretycznie do nich. Poczytaj o zwyczajach tych ryb, co jedza, jak sie zachowuja w akwarium, jak urzadzic zbioriornik dla nich oraz problem dojrzewania akwarium oraz filtracji.

Autor Baldini
Użytkownik
#3 - Posted: 26 Wrz 2006 23:00 
Rybki napewno będą młode. Lubię patrzeć, jak podrastają w moim akwa (akwa mam już 3 lata, więc to nie jest moja pierwsza przygoda z akwarystyką). Na temat tych rybek czytam już od pół roku i w końcu chyba przyszedł czas, aby zmienić akwa ogólne na tangę (ciągłe problemy z tymi roślinami zmusiły mnie do tego). Jak widać, moja docelowa obsada nie jest przypadkowa, ani ilość rybek, które zamierzam trzymać. Pytam się już raczej o takie drobne szczegóły (choć bardzo ważne), gdyż nigdy nie miałem do czynienia z takimi rybkami.

Jeśli mozna wpuścić wzystkie rybki na raz, to kwarantannę przeprowadziłbym właśnie w docelowym akwarium.

Skoro rybki mają się dobierać same, to po ile sztuk musiałbym kupić z danego gatunku?

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 26 Wrz 2006 23:03 
Mysle ze po 5-6 sztuk max. zawsze jest duze prawdopodobienstwo wlasciwego doboru z takiej ilosci ryb. Mama na mysli ryby ktore dobieraja sie w pary,

Autor Baldini
Użytkownik
#5 - Posted: 27 Wrz 2006 10:34 
Dzieki rufus1

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Zakup rybek Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®