Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Gnatochromis permaxillaris

Autor admin
Admin
#1 - Posted: 26 Wrz 2006 07:25 
Czyba muszę założyć nieco inny temat niż tylko leczenie ryb.


Czy ktoś z Was miał tę rybę?

Jakieś doświadczenia?

Marta

Autor sue
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Wrz 2006 19:43 
Obawiam się Marto, że znowu będziesz pierwsza w Polsce!

Moim zdaniem Gnatochromis (na zdjęciach) bardzo przypomina Limnochromisa... Przyznaję, że byłam zauroczona tymi rybami, co pewnie było widać na zdjęciach z odwiedzin w Tropheusie :)

Już nie mogę się doczekać, aż będę mogła podziwiać Gnatochromisy na żywo, a nie na zdjęciach...

Pozdrawiam
Magda

Autor sue
Użytkownik
#3 - Posted: 26 Wrz 2006 20:07 - Edytowany przez: sue 
Och, sięgnęłam właśnie po "Back to Nature" Ada Konings i okazało się, że wymagania oraz zachowanie Gnatochromisów i Limnochromisów są niemal identczne... A więc zdjęcia nie kłamią!!!

Z tego co zaobserwowałam na zdjęciach Gnatochromis permaxillaris mają srebrzyste ciało z paroma zwężającymi się ku dołowi pasami, śliczne żółtawe płetwy. Wyczytałam, że opiekę rodzicielską sprawują oboje rodzice. Tak jak w przypadku Limnachromisów mozna je trzymać w parach lub grupach, należy pamiętać o włożeniu do akwarium grot, doniczek, rur...

To kiedy Gnatochromisy dotrą do Krakowa, mam nadzieję, że z następną, październikową dostawą :)

Magda

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 26 Wrz 2006 20:10 
Gnatochromis kiedyś należał do rodzaju Limnochromis, o ile dobrze pamiętam.

Są zamówione do następnej dostawy. Mają kilku wielbicieli.....

Marta

Autor kris
Użytkownik
#5 - Posted: 26 Wrz 2006 20:49 
no ta rybka ma jak podaje Konings naprawde wyjatkowe zachowanie poczawszy od sposobu pobierania pokramu a skonczywszy na niezwyklych zwyczajach zwiazanych z rozmnazaniem - ciekawe czy w akwarium tez bedzie je mozna podziwiac?

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Wrz 2006 12:00 
To piękna ryba ;) Mam ja na filmiku w akwarium ;) Niesamowite wrażenie robi pysk jak sie rozkłada podczas buszowania po dnie.

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 28 Wrz 2006 18:33 
Gnatochromis to trudna ryba w okresie aklimatyzacji. Jak mi przekazał dostawca, czyli Michelle, to stopień trudności cyathopharynxów.

Cóż zobaczymy jak przylecą. Ryba jest niesamowicie ciekawa w zachowaniu.

A co cyathopharynx - to teraz dopiero nabierają kolorów. Znakomitym pokarmem dla nich okazał sie plankton Hikarii. Uwielbiają go. Ponadto dostają spiruline OSi, pro Vegetable i Hikari. Czasami tylko dafnia lub cyklop.

Marta

Autor kris
Użytkownik
#8 - Posted: 28 Wrz 2006 23:40 
a czy te ryby nie powinny byc karmione glownie pokarmem zwierzecym?

Autor rufus1
Użytkownik
#9 - Posted: 29 Wrz 2006 00:01 
Gnatochromis p. przeczesuje piasek czyli je to co tam znajdzie. Beda to roznego rodzaju larwy owadow, troszke jakiegos osadu (np. pochodzenia roslinnego) oraz naprosciej mowiac zooplankton. Co ciekawe gatunek ten zyje na wiekszych glebokosciach ale za pozywieniem moze wedrowac na bardzo plytkie wody jeziora. Takie wedrowki odbywa w ciagau dnia wraz z planktonem. Tam wlasnie znajduje roznego rodzaju larwy owadow. W akwarium karmiony jest artemia oraz mysisem. Na pewno tez nie pogardzi czyms roslinnym oraz zooplanktonem.
Leszek

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 20 Paź 2006 06:40 
Mam pytanie - wertowałam wczoraj internet i ...przy G. permaxillaris podawana jest maksymalna wielkość 15 cm - samce, mniejsze samice. Koning podaje 18-20 cm. Teraz to ja juz nic nie rozumiem. Moze wiecie cos na ten temat?

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 20 Paź 2006 09:15 
Marto szukajac "cos" o tym gatunku rzeczywiscie sa podawane rozne wielkosci. Ale mozna spotkac zdjecia lub opisy na roznych forach akwarytsycznych ze jest to jednak rybka o nieco wiekszych rozmiarach niz 15 cm, czyli wydaje mi sie ze to jednak bedzie ok. 18 cm.
Tylko nie jest podane czy sa to rozmiary w naturze czy w akwarium.
Na jednej z fotek jakis czlowiek trzymal Gnatochromis permaxillaris w rece i byla to ryba dosc spora, wiekszej od jego nie malej dloni ;-).
Leszek

Autor worton
Użytkownik
#12 - Posted: 20 Paź 2006 12:04 
Pozostaje jeszcze roznica miedzy dlugoscia SL i TL. TL to jak dobrze kojarze Tail Length - dlugosc z ogonem - SL skrotu rozwinac nie potrafie ale to dlugosc bez ogona. Te 3-5 cm to moze byc wlasnie ta roznica.
Rozne zrodla podaja rozne dlugosci bardzo czesto bez zaznaczenia czy wliczaja w to pletwe ogonowa czy nie - sporo potem watpliwosci sie pojawia.

Pozdrawiam.

Autor rufus1
Użytkownik
#13 - Posted: 20 Paź 2006 12:42 
Standard length - SL.
w przypadku Gnatochromis permaxillaris jest to 82,2% TL. W przypadku tego źródła TL = 15 cm.

Jakby kogos to interesowalo:
http://www.fishbase.org/images/gifs/MorphMet.gif

Leszek

Autor worton
Użytkownik
#14 - Posted: 20 Paź 2006 13:13 
O no wlasnie :))

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 20 Paź 2006 13:25 
Kurcze Leszek to konkretny gość !!!

Marcin.T <')))><

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Gnatochromis permaxillaris Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®