Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Muszlowcowa obsada

Autor tofik___
Użytkownik
#1 - Posted: 1 Paź 2006 13:12 
Uszanowanie!

W chwili obecnej posiadam 2 gatunki muszlowców mieszkające w dwóch oddzielnych akwariach. Są to ornatipinnisy w ilości 4 szt. - akwarium 60x20 (nietypowe) oraz 5 boulengeri w akwarium 70x28. Ryby są jeszcze młode, ornatipinnisy mają 2.5 - 3 cm. a boulengeri 3.5-5 cm. Sytuacja zmusza mnie to zlikwidowania jednego z akwariów, w zamian za to mogę postawić jedno duże. Szafka jaką posiadam na wymiary 85x50 więc weszło by na nią akwarium standardowe 112 L. Mam wątpliwości czy połączenie obu tych gatunków w takiej ilości nie będzie przesadą w takim akwarium ? Czy ornatipinnisy dadzą sobie radę z 2 razy większymi boulengeri ? Docelowo zostaną same pary w akwarium (zobaczymy co się dobierze) a nadwyżki będą usunięte.

Pozdrawiam

Autor Sendog
Użytkownik
#2 - Posted: 1 Paź 2006 20:28 
Boulengeri są w zachowaniu bardzo podobne do meeli a meeli to dośc agresywne ryby jeśli chodzi o terytorializm. trzymałem meeli z dwoma innymi gatunkami w akwarium o długości 1mb. efekt był taki że meeli zajęły praktycznie całe akwarium nie zważając na konkurencje w postaci innych muszlowców. Obawiam się, że jednak w takim połaczeniu boulengeri moga wygrac rywalizację z innymi mieszkańcami. sytuacja może być zgoła inna jeżeli ryby są z sobą od narybku. Trudno powiedzieć może sie udac ale może sie tez okazać że boulengeri zawładna całym akwarium. Muszlowce często mnie zaskakuja swoim zachowaniem - ostatnio odkryłem że ornatipinnisy nie są też aniołkami :). spróbuj może jednak dwa gatunki zasymilują sie ze sobą i beda zgodnie w dwie pary żyły w takim akwarium.

Autor tofik___
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Paź 2006 07:07 
Tak, ornatipinnisy nie są aniołkami, już 2.5 cm rybki potrafią silnie walczyć o swoje terytorium :) No nic, spróbuje jednak jakoś połączyć te gatunki, postaram się jak najlepiej urządzić akwarium. Za jakieś pół roku powinny zacząć dopierać się pary a wtedy w akwarium zostanie mniej ryb.

Pozdrawiam!

Autor tooold
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Paź 2006 13:50 
wydaje mi się ,że jeśli myślisz o dwóch parach ryb, to ornatipinnisy nie mają w przyszłości szans. Sytuacja może być inna jeśli tłok będzie większy - wtedy każdy gania każdego i w rezultacie nikt nie cierpi. Ale także i nie rozmnaża się w spokoju.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Muszlowcowa obsada Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®