Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

"Sprzatacze" w akwa z tropheusami...?

Autor lem0n
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Paź 2006 20:07 
Witam
Czy istnieją jakies gatunki ryb z tanganiki, które spełniałyby funkcje sanitarne w akwa? Takie które pływaja na dnie i zjadają to czego nie zjedzą tropheusy..:]Jakieś sumiki...tylko zeby były roślinożerne:)
Pozdrawiam.
Marcin

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 19 Paź 2006 20:43 - Edytowany przez: timus 
Ja osobiście nie znam takich ryb. Synodonty są wszystkożerne ale czy można by je zaliczyć do służb sanitarnych???? Myśle że porzdkiem w akwarium powinieneś zająć się sam i nie mięszać ryb o różnych preferencjach pokarmowych.

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#3 - Posted: 20 Paź 2006 07:59 
a czemu nie nasz ulubiony Antystruś ??

Autor lem0n
Użytkownik
#4 - Posted: 20 Paź 2006 20:53 
Witam
Jasne,że robie porządki sam ale myslałem, że może jakieś takie rybki istnieją...
A ten "antystruś" to co to???? Może coś więcej...:)
Pozdrawiam

Autor drozd
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Paź 2006 22:29 
A ten "antystruś" to co to???? Może coś więcej...:)

myślę że chodzi o populartnego "glonojada" zbrojnika niebieskiego czyli ancistrusa... zerknij choćby tu http://www.aip.pl/~zho/glonojad.html albo tu http://www.aip.pl/~zho/ZBROJN.htm

pzdr,

Marek

Autor worton
Użytkownik
#6 - Posted: 26 Paź 2006 22:35 
Hej,

mysle, ze synodontis petricola spelnilby Twoje oczekiwania - zjadaja tez bardzo skutecznie okrzemki z szyb i kamieni.

Tylko nie traktuj ich tak doslownie jako zjadaczy odpadkow :))

Pozdrawiam.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / "Sprzatacze" w akwa z tropheusami...? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®