Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

112: parka calvusow i co jeszcze??

Autor borewicz
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Lis 2006 09:15 
Witam
Planuje nabyc owa parke i zastanawiam sie co jeszcze moze zyc z tymi uparciuchami... myslalem o 2 parkach brevisow?? (zaznacze ze nie mysle o potomkach tych kochasi)
co Panstwo mysla?

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 2 Lis 2006 09:30 
Witam,
Wystarczy (IMHO) para brevisow i para calvusow.
Pzdr.
Fazi64

Autor tasma
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Lis 2006 11:00 
Dla mnie to niezbyt fajne polaczenie. Brevisy sa bardzo agresywne i moga przeszkadzac calvusom w tarlem. Jak juz musisz je miec to tak jak napisal Fazi jedna para i pamietaj o odgrodzeniu stref.
Jeszcze jedno. Jesli para calvusow nie bedzie dobrana koniecznie przygotuj samicy jakies schronienie. W tak malym zbiorniku samiec moze ja zameczyc.
Przemek

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 2 Lis 2006 11:35 - Edytowany przez: fazi64 
Brevisy sa bardzo agresywne
Witam,
Czy to aby nie przesada? Agresja tych ryb to obszar w niewielkiej odleglosci od muszli, ktora okupuje para i mysle, ze calvusom (jak napisales - przy wlasciwym wystroju baniaczka) nie powinny sie za bardzo naprzykrzac. Dla mnie duzo bardziej agresywnym muszlowcem (choc tez nie jakims strasznym brutalem) jest ocellatus, ktory czmyha do muszli tylko w ostatecznosci.
Pzdr.
Fazi64
Ps.
borewicz - pomysl jeszcze o slicznych i super ciekawych naskalnikach (np. J. ornatus, dickfeldi lub transcriptus - oczywiscie docelowo para z jednego z tych gatunkow).
F64

Autor sue
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Lis 2006 14:18 
Witam

Jeżeli uda Ci się kupić/wybrać dobraną parę calvusów i brevisów (moim zdaniem zdecydowanie tylko jedna parę!) to nie powinno być problemów...

Brevisy mogą być uciążliwymi współlokatorami dla calvusów, tylko gdy nie będą się interesować sobą ;) Wtedy faktycznie sa agresywne i moga przeszkadzac calvusom Widziałam na własne oczy...

Bardzo dobrą propozycję ma Fazi - pomysl jeszcze o slicznych i super ciekawych naskalnikach Warto!

Pozdrawiam
Magda

Autor Sendog
Użytkownik
#6 - Posted: 2 Lis 2006 15:07 
A moim zdaniem calvusy nie są dobrym towarzystwem dla brevisów. Myślę tu raczej o kłopotach brevisów w takim układzie - brevisy to ryby bardzo wrażliwe na stres. Naprawdę. Calvusy są za dużymi rybami do brevisów, prędzej sumbu z którymi brevisy mogą żyć nawet muszla przy muszli. Jeśli stawiasz na calvusy to do nich rzeczywiście lepsze będa naskalniki lub np. meeli, może compressicepsy.
Nie polecam mniejszych muszlowców.

Autor borewicz
Użytkownik
#7 - Posted: 2 Lis 2006 16:48 
a multiki mialy by prawo istnienia z calvusami? (wybaczcie glupie pytania- jestem zielony w temacie)

Autor Sendog
Użytkownik
#8 - Posted: 2 Lis 2006 16:59 
pytanie: nie głupie

odpowiedź: nie miały by prawa , też nie najszczęśliwsze połączenie

Autor bemben
Użytkownik
#9 - Posted: 4 Lis 2006 13:44 
Ja miałem w 112 l 2 młode calvusy i parę Ocellatusów. Ocellatus zdominował całe akwarium, Calvusy miały trudno. W końcu powiększylem akwarium.

Nie wiem jakoś nie widzę dorosłych Calvusów w 112l. One są duże i lubią pływać.

pozdr, k

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / 112: parka calvusow i co jeszcze?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®