Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Asprotilapii leptura Tembwe

Autor timus
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Lis 2006 12:18 
Jako że to nowa ryba u naszych gospodarzy chciał bym sie czegoś więcej o niej dowiedzieć. Czy ktos ma jakies materiały o niej. Interesuje mnie czy to rybka stadna czy jak papilo dobiera sie w pary na czas tarła? Czy jest agresywna? Jakie sa Marto Twoje spostrzezenia z ich hodowli (ja wiem że krótko je masz) Czy nadaja sie jako toważystwo dla X,Ochrogenys i X. Flavipinis?

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 3 Lis 2006 12:42 
Asprotilapia to ryba piękna, ale dość agresywana. U nas pływa z xenami red princess i tembwe i ustawia nie tylko inne osobniki asprotilapii ale i xeny. Jest to raczej przeganianie, a nie bicie, ale ....stroszą sie strasznie. Gdy spotkają sie 2 samce asprotilapi to napusząja sie okropnie, zwłaszcza ich podgardla sie nadymaja i ....na tym sie kończy. Przynajmniej u nas tak jest.

Co do pokarmu - urozmaicam im jak mogę, ale one wyraźnie preferują wszystko co roślinne. Uwielbiaja płatki OSI i granulat roztarty Hikarii. Dafnię jedzą, ale wyraźnie kole je w "ząbki".

Naprawdę niesamowicie ciekawa i piękna ryba.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Lis 2006 12:50 
A powiedz czy dobieraja sie w pary czy raczej są w stadkach?

Marcin.T <')))><

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 3 Lis 2006 13:05 
Dobierają sie w pary, nie wiem czy pary są stałe czy tylko na czas rozrodu. Mozna je trzymac w grupach, ale chyba w naprawdę sporym akwarium.

Samce są wyraźnie większe od samic.

Ciekawe - wraz z samcami xen. Tembwe konkurują o grupy kamieni w akwarium

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Lis 2006 13:06 
W stada to chyba sie nie dobieraja bo jest tylko dwie pary.
Ja po zaledwie kilku minutach obserwacji podejrzewam ze nie jest to ryba stadna.

Przemek

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 3 Lis 2006 13:58 
Tutaj masz racje - Michelle wyraźnie podkreślała, że wysyła pary, a nie ilość sztuk. Pierwszy raz tak oznakowała ryby.

Marta

Autor drozd
Użytkownik
#7 - Posted: 4 Lis 2006 14:59 
faktycznie ciekawie zapowiadają się te ryby... zdaje się że już niedługo zagoszczą u kogoś w zbiorniku (dopisek rezerwacja w ofercie) i mam nadzieje że pojawi się więcej relacji z obserwacji i hodowli tego gatunku...

Marek

Autor tasma
Użytkownik
#8 - Posted: 4 Lis 2006 15:44 
A moze to dopisek Pani Mierzenskiej, a lokum zmieni sie o jakies 100 m w linii prostej ? :)

Przemek

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 4 Lis 2006 16:13 
Mylisz się Przemku- nie tylko ja je będę miała:))))

Marta

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Asprotilapii leptura Tembwe Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®