Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

urządzanie muszelkowni

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor tooold
Użytkownik
#31 - Posted: 8 Lis 2006 20:37 
A co sadzicie o towarzystwie monogamicznych muszlowcow typu ocellatus/meleagris/speciosus lub brevis? Dodam ze multikow bedzie raczej wieksza kolonia a co najmniej dwie pary na poczatek...

z moich informacji wynika,że w naturze te muszlowce sa conajmniej kilka kilometrów od siebie...

Autor tooold
Użytkownik
#32 - Posted: 8 Lis 2006 20:42 
Mam prośbę do Was-czy moglibyście pokazać mi kilka fotek z urządzonym akwa z muszlowcam


Autor fazi64
Użytkownik
#33 - Posted: 8 Lis 2006 20:57 
Ja sie nie czuje zadna "Polska C" ani B, ani D ;)
Witam,
Bez urazy, ale ja dla zartow tez czesto przedstawiam sie jako mieszkaniec "Polski poludniowej B" - zart i nic wiecej.
A wracajac do obsady - do tego litrazu ja bym juz wpuscil stadko "sledzikow" tanganikanskich - Paracyprichromis nigripinnis Blue Neon, ktore ozywia ton wodna, a zobaczysz - kiedy samce sie wykoloruja i zaczna adorowac samice - nie bedziesz mogl spuscic z nich oczu,

tak jak z inkubujacych samic, kiedy bedziesz juz mogl dostrzec wielkie oczy narybku przezierajace z powiekszonego "podgardla" matki:

Pzdr.
Fazi64

Autor trzcinka
Użytkownik
#34 - Posted: 9 Lis 2006 00:16 
tak-trochę zieleni w akwa z muszlowcami -widzę jak najbardziej dopuszczalne.

Rozmawiajcie dalej-proszę o obsadach-tworzy się kolejna piękna wizja akwa.
Ja jednak zostanę przy samych muszlowcach-chcę by to byly tez rybcie z odlowu.I na pewno -tak jak juz pisalam -bedzie to calkowicie przemyslana sprawa.
Tak ze Tooold-wertuję Twoje Forum i tez inne anglojęzyczne strony.

Ale -powiedzcie mi jeszcze -czy najlepiej -tak jak w przypadku trofci-wpuścić calą obsadę -planowaną od razu(wszystkie planuję kupić w Trofeusie-więc mie ma mowy o mieszaniu biologii)
Ale -gdyby jednak spodabala mi się tez jakaś rybka tam niedostępna -czy nie będzie problemu-i czy będzie można wpóścić ją razem czy odczekać

Niestety-albo stety-muszęwszystko zaplanowaćteoretucznie -bazując na Waszej cennej wiedzy-bo jak zaczne oglądaćryby i wybierać-to faktycznie będę miala zupę rybną.

Moje ściany niestety nie są z gumy-mój wiejski skansen przyjmie jeszcze i tobardzo warunkowotylko jeszcze to akwarium-więc na prawdę muszęwszystko przemyśleć.
Każda uwaga jest dla mnie b.cenna.

Wieccie też żemam jeszcze moje ukochane aksolotle-rękę do zwierzakow mam raczej dobrą -bo i rozmnażają mi sięzwierzęta które normalnie nie powinny sie rozmnażać.

Muszę to też uwzględnić.Zęmuszlowce sięmniżą szybciej niżmoże inne ryby.I z radości porodu robi się za chwilę problem z nadmiarem narybku.

Tak jak teraz mam 128 aksolotli w które chucham i dmucham ,za moment będzie problem ze znalezieniem im domku.

Dlatego tez w muszlarni mogę miec gatunki trudne do rozmnożenia-a jeśli sięto stanie to sukces będzie tym większy.

A tam cośmam dziś slowotok.
Pozdrowko.

Autor fazi64
Użytkownik
#35 - Posted: 9 Lis 2006 00:36 
Witam,
Muszlowce to nie trofeusy - nie musisz ich wprowadzac w jednym czasie.
Pzdr.
Fazi64

Autor trzcinka
Użytkownik
#36 - Posted: 9 Lis 2006 00:44 
Dzięki-czyli tez moge rozplanować w czasie-nie powiem-ważne to -bo i inwestycja nie będzie banalna.

Autor Sendog
Użytkownik
#37 - Posted: 9 Lis 2006 11:11 
Muszlowce to nie trofeusy - nie musisz ich wprowadzac w jednym czasie.
Krzyś nie do końca masz rację - próby włączenia nowego gatunku przy ustalonej strukturze terytoriów mogą się skończyć śmiercią nowych mieszkańców lub zasiedleniem szpary między szybą a filtrem.

Chyba, że muszle dotrą do akwarium wraz z nowym mieszkańcem a nie będą umieszczone na każdym stanowisku wcześniej.

Autor fazi64
Użytkownik
#38 - Posted: 9 Lis 2006 11:53 
Witam,
Wiesz, ja nie odwazylbym sie wpuscic do mojego 30l baniaka z brevisami nowych doroslych ryb, ale mowimy tu o wiekszej instalacji - a w takim akwarium nie powinno byc problemu (przy odpowiednio zorganizowanym dzialaniu).
Pzdr.
Fazi64

Autor drozd
Użytkownik
#39 - Posted: 9 Lis 2006 12:08 
mam tylko jedno pytanko więc pozwolicie że podepnę się pod temat... otóż czy w 112 litrach można połączyć 1+2 L. Meleagis i 1+1 L. Speciosus? na razie raczkuje w temacie muszlowców także poratujcie radą :-)

Marek

Autor Sendog
Użytkownik
#40 - Posted: 9 Lis 2006 12:14 
Wklejam moją odpowiedź z innego forum na ten sam temat


trzymałem oba te gatunki w jednym akwarium o dł. 1 mb.
Są uczulone na siebie bardziej niż na inne gatunki przypuszczam że chodzi o bliskie pokrewieństwo i konkurencję międzygatunkową. Po dwóch dniach bójek zajęły właśnie te miejsca kóre dla nich przeznaczyłem na dwóch krańcach akwarium. Jeśłi będziesz je wprowadzał postaraj się :
1. wpuścić je jednocześnie
2. umieścić muszle tylko tam gdzie mają być ryby - nie kładź muszli pomiędzy rewirami.
3. ryzyko jest takie że dorosła para specisusów prędko poradzi sobie z młodszymi meleagrisami.
4. ryby wprowadź w muszlach i nie dawaj na parę więcej jak 3-4 muszle w rewirze - jeśli będzie ich więcej może to stać się ością niezgody kiedy drugi gatunek zechce zająć ich terytorium
5. bacznie je obserwuj - jeśli któryś z samców zechce podbić rewir sąsiada to przemieść mu muszle na jego rewirze i trochę mu tam nabałagań wtedy samiec zajmie się poprawą muszli na swoim terytorium
Sprawa może nie być prosta ale jak zastosujesz się do wskazówek powinno się udać.

Cześć
Krzysiek

Autor drozd
Użytkownik
#41 - Posted: 9 Lis 2006 12:22 
wielkie dzięki za szybką i jak zwykle fachową radę :-) ryby mają być dorosołe i wpuszczane jednocześnie ale jest jednak jakieś "ale" przy łączeniu tych gatunków także może lepiej dla komfortu meleagrsiów i speciosusów zafundować im trzeba bedzie oddzielne zbiorniki...

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#42 - Posted: 9 Lis 2006 13:11 
zafundować im trzeba bedzie oddzielne zbiorniki...
Witam,
Jestem za ;)
Pzdr.
Fazi64

Autor zanskar
Użytkownik
#43 - Posted: 9 Lis 2006 17:48 
Ja sie nie czuje zadna "Polska C" ani B, ani D ;)
Witam,
Bez urazy, ale ja dla zartow tez czesto przedstawiam sie jako mieszkaniec "Polski poludniowej B" - zart i nic wiecej.


W porzadku, ja tez zartowalem ;)

Gdybym mial standardowa 240 to moze bym sie skusil na stadko Paracyprichromisow, ale w tym ktore mam chyba odpuszcze :) Zastanawiam sie tylko nad naskalnikami i innymi muszlowcami w towarzystwie dla zaplanowanych multifasciatusow.

Autor fazi64
Użytkownik
#44 - Posted: 9 Lis 2006 22:22 
Gdybym mial standardowa 240 to moze bym sie skusil
Witam,
Zapewniam Cie, ze i 160l wystarczy tym rybom.
Pzdr.
Fazi64

Autor trzcinka
Użytkownik
#45 - Posted: 9 Lis 2006 23:41 
Jak tu pokazac na forum ze zacieram rączki.
Na pewno gdy będęmiala wpuszczac ryby-to sięode mnie nie opędzicie.

Teraz technicznan sprawa.
Czy jako jedyny filtr do muszlarni mogęzastosoac produkt o nazwie Blu Wawe-taki filtr "skrzynkowy"-pewbie wiecie o co chodzi -więc nie tlumacze.
Wazne jest dlamnie to że spelniaon warunek mechaniczno-biologiczny.No i jest latwy do zamaskowania.Jego cena na gieldzie(do 75 l-90 zl, do 100 l-120 zl)-nie wiem jak w sklepach-wsio rawno.Oczywiscie jakies bąbelki tez będą.
No i piasek koralowy -oczywiście-już go mam.

Na jakim tle wyglądająnajciekawiej-blękitnym-zewnętrznym-czy wewnętrznym-3D-czy może samemu zrobićze steropianu-a może akwa przezroczyste na wylot

Autor timus
Użytkownik
#46 - Posted: 10 Lis 2006 07:28 
Mogła byś Beato dokładniej opisac ten filtr? Jaki tomodel? Nie moge go znaleść. Albo podeslij link.

Co do wystroju to żecz gustu. Ale ja raczej do środka tła bym nie pchał. JEsli juz musi byc to za akwarium. Szkoda wody i nerwów ;)

Marcin.T <')))><

Autor Sendog
Użytkownik
#47 - Posted: 10 Lis 2006 08:27 
Podobno jeśli materiał filtracyjny stanowi 10% pojemności zbiornika to filtr wewnętrzny można czyścić nie częsciej niż co rok. Ale nie jestem przekonany. Może go łatwo zamaskujesz ale sprawi Ci trochę kłopotów jak będziesz go chciała w miarę często czyścić wtedy za każdym razem będziesz wykładać kamienie i ruszać dekoracje. Ja prooponuję wydajny łatwy do wyjęcia wewnętrzny filterek (np. senior Aquaszut) i Tetra Tec 700 na zewnątrz. Ten z Tetry jest wyjątkowo udany.

Autor rufus1
Użytkownik
#48 - Posted: 10 Lis 2006 11:47 
Beato w zaleznosci od potrzeb ryb taki zastosujesz filtr lub filtry.
Wydaje mi sie ze muszlowce powinny miec raczej "spokojniejsza" filtracje. Patrzac na ich wielkośc oraz potrzeby "lokalowe" moim zdaniem nie powinno sie wkladac dosc silnych filtrow (male zbiorniki). Ciekawe co powiedza milosnicy muszlowcow na temat stosowania klasycznych filtrow gabkowych (na pompki membranowe) w akwarium z muszlowcami?

Ja osobiscie stosuje filtry firmy Ferplast. Sa to min. filtry biologiczne Blu Wave. Ja mam kilka modeli "07", to jest jeden z wiekszych filtrow. Kupujac filtr tej firmy (modele 03, 05, 07, 09) zwroc uwage przede wszystkim na wysokosc filtra oraz akwarium. Dobrze jest aby ten filtr by zawieszony ok. 1-2 cm min. nad dnem. Zroc uwage rowniez ma wymiary skrzynki filtra i scianki akwarium.

Ogolnie mowiac te filtry u mnie bardzo dobrze sie sprawuja w zbiornikach gdzie wymagana jest spokojna filtracja oraz nie ma przerybienia. Ja je mam w zbiornikach z Xenami i czyszcze wklady pojedynczo, nigdy wszystkie razem tak co 2-3 miesiace.
Czyszczenie filtra (min. masa filtrujaca) zalezy moim zdaniem min. od ilosci ryb w akwarium, gatunku tych ryb i karmienia.

Wyciaganie filtra Blu Wave polega na wyciagnieciu pojedynczych koszyczkow lub gabek do gory, przeplukaniu i ponownemu wlozeniu ich do skrzynki filtra. Mozna rowniez wyciagnac cala skrzynke.
Leszek

Autor timus
Użytkownik
#49 - Posted: 10 Lis 2006 13:04 
Z tego co pamiętam Tooold stosuje kaskady w swoich akwariach z muszlowcami.

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#50 - Posted: 10 Lis 2006 13:15 
Filtr kasadowy moze zapewniac rowniez spokojny ruch wody wakwarium, ale wylot wody powinien byc na rwoni z pow. wody w akwarium lub nawet nieco pod jej krawedzia. Wowczas woda przefiltrowana wplywa rowno na powierzchnie wody w akwarium nie powodujac zbyt dzuego mieszania.
Taki filtr mam rowniez w akwarium z Xenami.
Leszek

Autor zanskar
Użytkownik
#51 - Posted: 10 Lis 2006 17:24 
Sendog - a do jakiego zbiornika ty polecasz Tetre EX 700? Poczatkowo byla mowa o 60l. Ja wlasnie taki kupilem do swojej 160-tki :)

Autor fazi64
Użytkownik
#52 - Posted: 10 Lis 2006 18:49 - Edytowany przez: fazi64 
do jakiego zbiornika ty polecasz Tetre EX 700?
Witam,
IMHO bedzie w sam raz do 160'tki (oczywiscie z pomoca wewnetrznego mechanicznego filtra gabkowego, na bazie glowicy typu Powerhead).
Pzdr.
Fazi64

Autor Sendog
Użytkownik
#53 - Posted: 10 Lis 2006 19:02 
Dokładnie 160 L

Autor trzcinka
Użytkownik
#54 - Posted: 10 Lis 2006 19:20 
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.a quapage.wz.cz/Technika/BluWave1.jpg&imgrefurl=http ://www.aquapage.wz.cz/Technika.php&h=768&w=1024&sz =103&hl=pl&start=13&tbnid=r-PC0JL6NBvI0M:&tbnh=113 &tbnw=150&prev=/images%3Fq%3DBlu%2BWave%26svnum%3D 10%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26rls%3D org.mozilla:pl-PL:official%26sa%3DN
tu jest fotografia tego filtwa Blu Wave-jedyna jaką znalazlam.

Mam sposob aby uspokoic wode gdy z kaskady wyplywa i zbyt mocno burzy wode -bo za wysoko-po prostu pod dziobek(miedzy dziobek a rurke-wciskam mocno) wkladam 10-15 cm dlugosci pasek waty filtracyjnej i woda scieka po niej do akwa-jest w ten sposob cicho i nie ma takiego chlapania,

Rufus opisal -jaki to jest filtr-ja jego opis mam w MA-no i mialam go w rece.
Ten filtr w zaleznosci od jego wielkosci posiada komory na wklady filtracyjne i miejsce na grzalkę.Kazda komora jest integralną czescią .Filtr wygląda jak plaska puszka.

Ale faktycznie zabiera więcej miejsca niz filtr kaskadowy(a taki juz mam )
Moze więc faktycznie przy nim pozostanę.Tez ma 2 komory.I jest cichy.

Autor fazi64
Użytkownik
#55 - Posted: 10 Lis 2006 19:51 
tu jest fotografia tego filtwa Blu Wave-jedyna jaką znalazlam.
Witam,
Pozwol, ze zalacze troche krotszy link (ale chyba bardziej 'zjadliwy'):
http://tiny.pl/rl76
Pzdr.
Fazi64

Autor zanskar
Użytkownik
#56 - Posted: 10 Lis 2006 20:54 
Hehe, to polecasz dokladnie to co juz mam ;) Tetra EX700 i PH301/402 (mam oba, zobacze ktory bedzie sie lepiej nadawal).

Bardzo ciekawe te filtry Blu Wave, do niewielkiego akwarium to moze byc niezla alternatywa kaskady. Przypominaja troche budowa troche Bio Filter Hagena. Czy ktos to w Polsce sprzedaje? Nigdy nie widzialem ich w sklepach.

Autor fazi64
Użytkownik
#57 - Posted: 10 Lis 2006 21:11 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Sam kupilem niedawno Blue Wave 3 przez Internet oczywiscie.
Proponuje poszukac najtanszej opcji poprzez strone: www.burak.pl
Pzdr.
Fazi64

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / urządzanie muszelkowni Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®