Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Zwir budowlany dla muszlowcow?

Autor borewicz
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Lis 2006 16:16 
Czy sie nadaje? taki zwykly zwir ze skladu budowlanego, zdaje sie, ze rzeczny,

pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Lis 2006 16:20 
Każde materiały pochodzenia naturalnego sie nadają. Po uprzednim wygotowaniu i wypłukaniu. Chyba że są skażone chemicznie. Ja sam w jednym ze zbiorników mam żwirekz własnej budowy już 3 lata i nic ;)

Marcin.T <')))><

Autor zanskar
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Lis 2006 17:52 
A czemu chcesz dawac zwir muszlowcom? Bedzie im trudniej kopac (jesli to bedzie jakis gatunek ktory to lubi) a poza tym miedzy ziarnami zwiru gromadzi sie wiecej zanieczyszczen niz w piasku. Ja juz dawno z niego zrezygnowalem na rzecz tego ostatniego :)

Autor borewicz
Użytkownik
#4 - Posted: 7 Lis 2006 18:40 
chodzi o zwir o granulacji 0,5 - 1mm, chyba beda dawaly rade kopac

Autor zanskar
Użytkownik
#5 - Posted: 7 Lis 2006 19:02 
Aha :) Taki to juz dla mnie w zasadzie piasek. Tez mam zamiar sie w taki zaopatrzyc do nowego zbiornika z multikami.

Autor borewicz
Użytkownik
#6 - Posted: 8 Lis 2006 19:33 
zatem: zaopatrzylem sie w wiaderko piachu budowlanego (rzecznego) oraz w worek piachu bialego z zoologoka dla rozjasnienia calosci, i tu cielawostka:
podczas plukania okazalo sie, ze piach z budowy byl o wiele WIELE czystszy od tego ze sklepu :))

Autor fazi64
Użytkownik
#7 - Posted: 8 Lis 2006 21:23 
Witam,
Bialy piach ma bardzo duzo frakcji najdrobniejszej (pyl), ktory przy plukaniu "brudzi" wode, co nie znaczy, ze budowlany jest czystszy - ja bym Ci radzil jednak jednolite, jasne podloze.
Pzdr.
Fazi64

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Zwir budowlany dla muszlowcow? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®