Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie /

Altolamprologus sp. Sumbu + muszlowce

Autor tomeek7
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Lis 2006 22:34 
Witam..

w akwarium o wymiarach dna 80x35 mam zamiar chodowac parke Altolampralogus sp. Sumbu + stadku muszlowcow... Chodzi mi tutaj o multifasciatusy (2+4) lub similisy (2+4) lub. ew. meleagrisy (1+2/3).
ktore polaczenie byloby najbardziej optymalne waszym zdaniem.... sam myslalem o multikach...

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 13 Lis 2006 09:36 
tomeek7

Kiedyś zadałem podobne pytanie a nawet takie same. Takie połączenie jest mozliwe ale na przychówek młodych ponoć nie ma co liczyć ;)

Marcin.T <')))><

Autor tomeek7
Użytkownik
#3 - Posted: 13 Lis 2006 20:55 
czyli musialoby byc jednogatunkowe.... a jesli skusilbym sie na akwarium jednogatunkowe Altolamprologus sp. Sumbu to w jakiej ilosci moglbym je trzymac? i jak jest poznioej z narybkiem?? tworza wielkie kolonie rodzinne te rybcie??

albo A. calvusa??

Autor tasma
Użytkownik
#4 - Posted: 13 Lis 2006 21:18 
Z Sumbu to jest tak. Jak chcesz miec male to zdecydowanie para. Jak chcesz widywac ryby musi byc wieksza gromadka, albo towarzystwo innych ryb.
Maluchy walcza ze soba na smierc i zycie. Mozliwe jest wychowanie tylko jednego miotu, mlodsze beda zdziesiatkowane.
Rodzice duzych alto po kilku dniach od wyplyniecia zjadaja narybek. W przypadku shelli zalezy jak im odbije (u mnie poczatkowo zjadaly, pozniej przestaly, nie wiem daczego).
Przemek
P.S.
Nazwa gatunku Altolampralogus sp. Sumbu nie jest poprawna. Powinno byc Alolamprologus comperssiceps shell , a Sumbu to odmiana barwna.

Inne ryby tanganickie Forum Tropheus Tanganika / Inne ryby tanganickie / Altolamprologus sp. Sumbu + muszlowce Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®