Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Filtr zewnetrzny

Autor sebas
Użytkownik
#1 - Posted: 20 Lis 2006 01:00 - Edytowany przez: sebas 
Witam wlasnie skonczylem prace nad filtrem zewnetrznym (bardzo podobny jak na stronie http://www.2a.pl/~pr0680/
Wykorzystalem w nim pompe aquael pf2,bio kule,rurki ceramiczne,wluknine i gabke. moj jest troche wiekszy ma ok 13litrow bez wkladow nie mam szybko zlaczek a węże jeden cal przez co osiagnolem skutecznosc ok 700 litrow na godzine.
Wczoraj byla pruba generalna odpalenia filtra,wszystko zadzialalo tak jak sie nalezy.
Dzisiaj podlaczylem filtr do akwa , teraz mam ruch wody w calym zbiorniku,po podlaczeniu poderwalo sie troche roznosci z dna ale po ok. 15minutach nic nie bylo.
jesli ktos ma ochote sie pobawic w majsterkowanie polecam,mala kasa duza wydajnosc.
Oczywiscie pomoge.

Autor Belgrano
Użytkownik
#2 - Posted: 20 Lis 2006 14:03 
Niezłą kombinacja ja wolałem zrobić jak dawniej zawieszany z boku akwa z dobra pompa ale ten tez wygląda ok. tylko co z uszczelnieniem?

Autor sebas
Użytkownik
#3 - Posted: 20 Lis 2006 19:47 
Kazda czesc rury ma swoja uszczelke a weze na wcisk i opaska.

Autor luki17
Użytkownik
#4 - Posted: 22 Lis 2006 12:43 
Podoba mi się ten Twoj filterek Sebas. Dobra robota. ostatnio zastanawiałem się nad kupnem filtra kubełkowego, ale ich cena jest dość wysoka, a pojemność np. 6,6l (Fluval 305). Wydaje mnie się, że taka mała pojemność filtra nie jest skuteczna. Chyba wezme się do roboty i zrobie coś takiego. Pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Lis 2006 12:57 
Do jakiego akwarium pojemnosc masy filtrujacej 6,6 litra jest nie skuteczna?
Czy pojemnosc 6,6 litra to pojemnosc kubla czy masy filtrujacej?

Autor luki17
Użytkownik
#6 - Posted: 22 Lis 2006 21:00 
Witam. 6,6 l pojemność kubła. Masy filtrującej jest napewno mniej. Napisałem to co podaje producent. Co do akwarium to mam 300i. Pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 22 Lis 2006 21:09 
Jezeli jest to akwarium z muszlowcami lub innymi rybami co mniej "zanieczyszczaja" wode w akwarium odchodami , a przeplyw wody przez filtr jest ok 1000 l/h lub nieco wiecej to powinno byc w porzadku. Ja oczywiscie mam na mysli objetosc tylko masy filtrujacej i "lekkie" wklady (typu ceramika, grubszy koral, bio kule itp).
Jezeli napisales ze jest to pojemnosc kubla to chyba jednak bedzie ten filtr za maly do akwarium 300 litrowego. Jezeli tam maja byc trofeusy to na pewno musisz zwiekszyc filtracja (polaczenia biologicznej z mechaniczna).

Leszek

Autor luki17
Użytkownik
#8 - Posted: 22 Lis 2006 21:15 
Producent pisze, że filtr przeznaczony jest do akwarium max. 300l. Mój znajomy akwarysta podpowiada mi, że filtr zewnętrzny, który ma służyć jako biologiczny musi mieć objętość ok.20% pojemności akwa. Co do filtracji w moim akwa to narazie mam Turbinkę Fat-3 z gąbką. Wiem, że to jest za mało, ale staram się często podmieniać wodę i nie przekarmiać ryb.
Rufus1 jak mozesz to zerknij na moje akwa i doradź co mogę jeszcze dodać z dekoracji żeby ładniej wyglądalo, i czy mogę tam wrzucić jakieś roślinki. Dzięki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ecce71b72a37fa ed.html

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Filtr zewnetrzny Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®