Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

mętna woda-dlaczego?

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor jacekkudla
Użytkownik
#31 - Posted: 22 Lis 2006 15:06 
Dzięki Przemku,
Tak jak napisałem niechaj dojrzeje baniak ja troszke rybcie przegłodzę i bedzie oki doki:)

JAcek

Autor barey
Użytkownik
#32 - Posted: 28 Gru 2006 18:25 
bryko
bryko hej ja mam w kranie jakieś 20 mg/l no3 w akwa powyzej 60 nie wiem jak z tym sobie poradzić wrzuciłem do kubełka filtr ammonia remover fluvala, ale nic sie nie zmienia.

Autor timus
Użytkownik
#33 - Posted: 28 Gru 2006 19:44 
Jeżeli jesteś pewien że nie masz wadliwych testów to masz kłopot. Pozostaje Ci hydroponika i denitryfikacja. A przedewszystkim ja przeszed ł bym się do wodociągów to wyjaśnić.

Marcin.T <')))><

Autor tropheklm
Użytkownik
#34 - Posted: 28 Gru 2006 20:10 
witam
20 mg/l to dużo u mnie azotany w kranie średnio w miesiacu wynoszą 5mg/l warto przejść sie do wodociagów tak jak pisze Marcin tam można zabrać sprawozdanie z badania wody z kazdego miesiąca.

Autor barey
Użytkownik
#35 - Posted: 28 Gru 2006 23:18 
To muszę coś z tym zrobić ale nie bardzo wiem gdzie uderzyć dziś mierzyłem z kranu było jakieś 40-60, sprawdzę jutro jeszcze innym testem teraz sprawdzałem Zoolek-iem.
Timus - jak to wadliwe testy spotkałeś się z takimi ?

Autor barey
Użytkownik
#36 - Posted: 29 Gru 2006 22:33 
witam,
z tym pomiarem z kranu nie wiem jak to wczoraj się stało, lecz dziś woda ma 20mg /l no3, zrobiłem w sklepie zoo testy aby sprawdzić swoje, a tam żeby było śmieszniej oni w akwa z trofeusami mieli NO3 grubo ponad 100 mg /l, więc nie dopytywałem co i jak bo wiedzieli tyle co i ja wolałem już nie zgłębiać tematu, a co za tym idzie nie sprawdziłem czy moje testy są ok. Sprawdziłem wodę oligoceńską i miała blisko 0 więc chyba testy są OK.
Co do zbiornika dziś rano podmieniłem znów 15% wody i to samo w akwa 80mg /l , włożyłem w południe filtry amonowe do kubełka.
Podmienie jeszcze teraz te 15 - 20 % wody doleję cały starter JBL i zobacze jutro jak sprawa będzie wyglądała.
pozdr Adam

Autor trzcinka
Użytkownik
#37 - Posted: 30 Gru 2006 00:37 
tak tak-aparat foto fatalny -ten baniak wygląda jakby miał góra 100 litrów:):):)-i jakie okropne ryby tam pływają -jakieś takie niekolorowe:):):)

Autor trzcinka
Użytkownik
#38 - Posted: 30 Gru 2006 00:40 
Czym Ty robisz te fotki że masz doskonalą ostrość na ryby no i całą panoramę zbiornika w dodatku-masz dobry materiał na konkurs-ja się wysilam i nie wychodzą mi mino iż nie mam mętnej wody -takie pikne fotki jak Tobie-masz obiektyw-czy co?

Autor trzcinka
Użytkownik
#39 - Posted: 30 Gru 2006 00:43 
A wogóle to chciałam nie o tym-Jacek taki zbiornik zrobił się u mnie gdy podmieniałam tak często wodę-i po podmianie azotanów było więcej niż przed-
Zmierz parametry kranowy-u mnie azotanów w kranówie(jeszcze wówczas ze studni głębinowej)było więcej niż w akwarium.

Autor timus
Użytkownik
#40 - Posted: 30 Gru 2006 10:30 
Tak testy bywaja wadliwe-przeterminowane. Jeden z bardziej popularnych testów na no3 to JBL.

O panach z zoo sie nie wypowiem a taki poziom no3 w akwarium doprowadzi do skarlenia tych ryb i tyle!

Popatrz czy cos Ci w zbiorniku nie gnije ogranicz karmienie i podmieniaj wode.


Nie myślałeś nad zrobieniem filtra hydroponicznego?


Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#41 - Posted: 30 Gru 2006 11:59 
dojrzewanie , dojrzewaniem ale ja gdybym miał taką wodę w tak długim czasie zastosowałbym węgiel aktywny w filtrze - przynajmniej na próbę

Autor rafi201
Użytkownik
#42 - Posted: 30 Gru 2006 12:12 
Też bym chyba tak zrobił.
Węgiel (najlepiej 100g na 100l) i bardzo silne napowietrzanie.
Myślę, żę po 2-3 dobach nastąpiłaby radykalna poprawa.

Rafał

Autor timus
Użytkownik
#43 - Posted: 30 Gru 2006 12:34 
Chcecie powiedzieć że węgiel pomoże usunąć no3?

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#44 - Posted: 30 Gru 2006 13:14 
nie - chcę powiedzieć że tylko gdybacie czemu jest to zmętnienie - a według mnie duży poziom NO3 nie ma nic wspólnego ze zmętnieniem - wiem bo miałem kiedyś akwaria z olbrzymim poziomem azotanów

Autor admin
Admin
#45 - Posted: 30 Gru 2006 13:19 
A może to namnożone pierwotniaki powodują to zmętnienie?

Marta

Autor tooold
Użytkownik
#46 - Posted: 30 Gru 2006 13:29 
A może to namnożone pierwotniaki powodują to zmętnienie?

tak się ogólnie przyjmuje ,że to sprawka pierwotniaków i myślę że to prawda - chodzi tu o dojrzewanie zbiornika ,ale nie w cyklu azotowym tylko we florze bakteryjno-pierwotniakowej ;-)

Autor timus
Użytkownik
#47 - Posted: 30 Gru 2006 13:41 
nie - chcę powiedzieć że tylko gdybacie czemu jest to zmętnienie

O zmętnieniu pisał Jacek Kudla-ostatni post 22 listopada.

A pod jego temat podpioł się barey i on pyta jak usunąc wysoki poziom no3.

Z tąd moje zdziwienie odnośnie Twojego Tooold polecenia węgla.

Marcin.T <')))><

Autor tooold
Użytkownik
#48 - Posted: 30 Gru 2006 13:52 
no cóż - ja odpowiadałem na temat ;-)))
bałagan w wątkach to sprawa nagminna.....

Autor barey
Użytkownik
#49 - Posted: 30 Gru 2006 15:41 
sorka za zamieszanie... założe swój lub podepnę się pod istniejący temat no3 tylko tam cisza jak makiem zasiał...
pozdrawiam

Autor rafi201
Użytkownik
#50 - Posted: 1 Sty 2007 18:04 
Witam. Nie bylo mnie 2 doby - wyjazd rodzinny.
Wrócę do wątku mętnej wody i węgla.

Otóż wedlug mnie jeżeli zmętnienie to nie ma natury mechanicznej, to możliwe, że jest natury biologicznej. Może to być tzw. zmetnienie biologiczne powstające na skutek nadmiernego rozwoju pierwotniaków.
Sprzyja mu niestabilność biologiczna dojrzewajacego jeszcze zbiornika lub zachwianie równowagi w zbiorniku nawet już dojrzałym. Miałem takie lekkie zmętnienie kilkakrotnie w czasie hodowli księżniczek. Likwidowałem je zawsze skutecznie właśnie dzięki filtracji przez węgiel i intensywnemu napowietrzaniu. Nie wiem na pewno ale możliwe, że stosowanie w tymczasie podmian wody może nie pomóc a wręcz przeciwnie.
Oczywiście węgiel i napowietrzanie usówają tylko skutek. Należało by przede wszystkim ustalic przyczynę lub przyczyny i próbowac je wyeliminować.

Rafał

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / mętna woda-dlaczego? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®