Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Glony w akwarium

Autor mk5michal
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Lis 2006 13:11 
Witam
Mam maly problem : w akwarium zaczynaja mi sie pojawiac brazowe glony. Co nalezy zrobic zeby ich nie bylo?
Akwarium ma 240 litrow, plywa w nim 14 doroslych dubois i kilka mlodych bemb. Do filtrowania uzywam filtra eheim 2224 i turbo filtra aquael 1100.
Prosze o rady.

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 23 Lis 2006 13:30 
Na temat glonow i walki z nmi bylo juz poruszanych kilka tematow na forum. proponuje poszukac w archiwum.
Prawdopodobnie masz okrzemki. Kiedy sie pojawiaja i jak z nimi walczyc rowniez jest w tematach na forum.

Autor mk5michal
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Lis 2006 13:37 
Czy sa jakies preparaty zeby to zlikwidowac?

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 23 Lis 2006 13:44 
Witam,
Sa preparaty, ale one likwiduja skutki, a nie przyczyny. A tu wlasnie to drugie jest wazne.
Pzdr.
Fazi64

Autor mk5michal
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Lis 2006 14:11 
Zeby zmniejszyc glony musze zwiekszyc filtracje.
Czy potrzebny jest bardzie wydajny filtr ?

Autor fazi64
Użytkownik
#6 - Posted: 23 Lis 2006 14:19 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Na pojawienie sie glonow ma wplyw wiele czynnikow - jak pisze rufus1 - na tym Forum wylano juz na ten temat morze atramentu.
Przede wszystkim musimy wiedziec, jak dlugo juz to akwarium dziala, jakiej karmy uzywasz i jak czesto podajesz pokarm rybom, jakie masz oswietlenie, czy w akwarium sa rosliny, jakie podloze, czy wrzuciles do baniaka swiderki, jak czesto podmieniasz wode.....
Pzdr.
Fazi64
PS.
I rownie wazna informacja - co z parametrami wody w akwarium w czasie (przed i po podmianach).
F64

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#7 - Posted: 23 Lis 2006 14:38 
Fazi,

A co mają świderki do glonów?


Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 23 Lis 2006 14:47 
A co mają świderki do glonów?

Witam,
A chocby to, Kasiu, ze ciagle drazac i poruszajac drobiny podloza, nie pozwalaja na rozrost glonow na ich powierzchni (nie wiem czy widzialas zielony kobierzec sinic na substracie nowego dojrzewajacego zbiornika?).
Pzdr.
Fazi64

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#9 - Posted: 23 Lis 2006 14:57 
Sinic to ja chyba nigdy nie miałam, więc nic podobnego ,,na zywca'' nie widziałam. Co innego okrzemki. U mnie utrzymywały się pól roku od założenia zbiornika.

A odnośnie świderków to ja już po Twojej wypowiedzi zaczęłam je podejrzewać o zjadanie glonów - ale one pomimo, że w naturze są glonożercami (chyba ze się mylę) w akwarium wolą opadający pokarm.


Pozdrawiam,
Katarzyna

Ps. Przyznam się, że musiałam sobie sprawdzić w słowniku co oznacza słowo ,,kobierzec'' ;o)

Autor fazi64
Użytkownik
#10 - Posted: 23 Lis 2006 15:26 
co oznacza słowo ,,kobierzec'' ;o)

Witam,
Oooooo!!! Kasiu - czyzbys byla jeszcze na wydaniu??
Pzdr.
Fazi64

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Glony w akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®