Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Jaki filtr kubełkowy zastosować do 300l?

Autor luki17
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Lis 2006 23:46 
Witam. Który filtr polecalibyście do 300litrowej Tanganiki, Fluvala 305 czy JBL Cristal Profi 250. Z gory dziękuje. Pozdrawiam Luki

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 1 Gru 2006 00:11 
A jakie ryb maja tam plywać?
Moim zdaniem sa one nieco za male do tego zbiornika. Proponuje dolaczyc jeszcze jeden filtr (np. wewnetrzny).
Duzo jest podobnych tematow na forum, proponuje sie z nimi zapoznac.

Autor luki17
Użytkownik
#3 - Posted: 1 Gru 2006 00:20 
Pływa tam 15 trofeusów 5 Naskalników i 2 szczelinowce. Filtr wewnętrzny już mam.

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 1 Gru 2006 07:30 - Edytowany przez: timus 
Te filtry które podałeś są do akwariów o pojemności 250L. Mając trofcie potrzebujesz wydajniejszych kubełków. Proponuje z tych dwóch JBL ale jak juz to 500 -tke a najlepiej 2 x 250.Ale jak wspomniał Leszek o tym juz sporo mówiliśmy!

Marcin.T <')))><

Ps. Poz tym ta mięszana obsada mi akurat nie pasuje.

Autor luki17
Użytkownik
#5 - Posted: 1 Gru 2006 23:25 
Dzięki chłopaki. Pozdrawiam. Co do obsady, no comment. Taki mój wybór:)Coż akwa jest jedno, a gatunków w Tanganice........Pozdrawiam

Autor winiar
Użytkownik
#6 - Posted: 2 Gru 2006 08:47 
Filterek - ja uzywam w 240 Tetratec 1200. Przeznaczony jest dla zbiornikow 250-400l. Jetem z niego bardzo zadowolony, choc slyszalem opinie o wadliwych uszczelkach glowicy.

Marek

P.S. Co do obsady nie wypowiadam sie...

Autor luki17
Użytkownik
#7 - Posted: 2 Gru 2006 22:04 
Ja słyszałem że Tetratec 1200 jest głośnawy. czy jak się kupuje taki filtr to są w nim materiały filtracyjne?

Autor Vepsik
Użytkownik
#8 - Posted: 3 Gru 2006 12:11 
To źle słyszałeś. Głośnawy to on jest, jak się zapowietrzy, ale taki jest każdy filtr. Materiały filtracyjne są w filtrze ale i tak zamiast bio-balli proponuję wrzucić dodatkową porcję ceramiki.

Autor winiar
Użytkownik
#9 - Posted: 3 Gru 2006 13:53 
luki17!
Teteatec jest naprawde chichym filterkiem. Fluval jesy znacznie glosniejszy - nie wiem jak od Eheim. Mam ale jeszcze go nie podlaczalem.

marek

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 3 Gru 2006 16:12 
Jak zwykle cicha praca na '1" miejscu, a jak z serwisem?
Powiem tak - wielka lipa!!!
Proponuje Eheim - dlugo, niezawodnie, prostota, rzetelnosc wskazywanych parametrow no i niech Wam bedzie bardzo cicho ;-).

Jeden minus - cena, ale moim zdaniem warto zainwestowac, mozna tez cos dobrac w dobrej cenie.
Mialem rozne kubly od polskich poprzez pierwsze Fluvale, poźniej nowsze fluvale, Tetry, Eheimy, a teraz myslalem o JBL ktory zlamal mnie jakoscia wykonania i tworzywa sztucznego. Po pewnej praktyce z roznymi kublami te sprawy nie sa bez znaczenia. zostalo ze jezeli chce cos na dluzej i pewniejszego wybieram Eheima!!!

Leszek

Autor krzychu
Użytkownik
#11 - Posted: 3 Gru 2006 16:17 
Popieram też ostatnio wybierałem filtr . Wybór padł na Eheim Ptofesjonal 2224 . Jest świetny wygodny w obsłudze , z porządnych materiałów i ... niesamowicie cichy ;-)

Autor arsik
Użytkownik
#12 - Posted: 3 Gru 2006 21:02 
Ja słyszałem że Tetratec 1200 jest głośnawy.

Właśnie widziałem go ostatnio u znajomego i do cichych to wg mnie on nie należy. A już chciałem go kupić od nowego akwa (450l), ale chyba padnie na eheim 2217.


Pozdrawiam
Artur

Autor roa
Użytkownik
#13 - Posted: 3 Gru 2006 22:11 
A ja powiem tak:

Jeśli masz kaskę to kup Eheima. Tak jak powiedział rufus1 długo, niezawodnie, prostota, rzetelność wskazywanych parametrów no i niech Wam będzie bardzo cicho ;-). .

Jeśli masz ograniczone fundusze weź Tetrę. To przyzwoity filtr. Moim zdaniem lepszy od produktów Fluvala. Co do głośności to wypada mi potwierdzić że w miarę zabrudzenia trochę buczy. Kwestię przeszkadzania buczenia należy zostawić każdemu z osobna. Mi nie przeszkadza.

A

Autor drwie
Użytkownik
#14 - Posted: 3 Gru 2006 22:30 
Witam,
Jesli chodzi o mnie, rowniez polecam firme eheim, co do tetry narazie mam ja ponad rok spisuje sie bardzo dobrze. Najgorzej jednak przy tych kubelkach wypadl u mnie JBL.
Jak dla mnie wszystkie filtry z wymienionych u gory sa ciche! W porownaniu z tym sprzetem co mialem kiedys, to jest poprostu niebo a ziemia! Z reszta kiedys tez myslalem ze tamte sprzety sa ciche:) Kwestia przyzwyczajenia.
Mysle, ze kwestia "cichosci" jest najmniej wazna! Trzeba patrzec na wydajnosc, sprawnosc technicznal i dlugotrwalosc.
Eheim napewno wygrywa, ale tetre jak narazie tez mogę chwalic! Mam nadzieje ze sie to nie zmieni!:)
Pzdr
Przemek

Autor trzcinka
Użytkownik
#15 - Posted: 3 Gru 2006 22:55 
Moja tetra tec ex 1200 jest cichutka.Ale raz po wyłączeniu prądu zapowietrzyła się i nie zaciągnęła.Możliwe że przez gąbkę,założoną na wlot-nie miał siły pociąagnąć wody.Zaczął wtedy niemiłosiernie wyrczeć i przelewać.
No i tak ma być.Bo właśnie jeśli coś niedobrego się dzieje kubeł powinien prawie latać i huczeć.Musimy przecież to usłyszeć.

Autor rufus1
Użytkownik
#16 - Posted: 3 Gru 2006 23:48 
Czytając posty proponuje zmienic temat:

"Który filtr kubełkowy najlepszy do sypialni" ;-).

ale dzisiaj złośliwy jestem :-(.

Beato sama widzisz, a raczej slyszysz ze ta Tetra to jednak moim zdaniem nie to.
Przeciez w filtrach nie chodzi ktory najciszej pracuje (to nie odkurzacz, bo tam jest ten sam argument ;-)), tylko jak sie sprawdza w ciekawych sytuacjach.


Leszek

Autor trzcinka
Użytkownik
#17 - Posted: 3 Gru 2006 23:59 
dlatego to napisałam-zawiódł mnie już 2 x w podobnej sytuacji.Po 1-szym razie zmieniłam gąbkę prefiltra na mniejszą.No i nic to nie dało.Widocznie jest nieprzystosowany do prefiltrów.Gąbka na pewno nie była zapchana na maxa.
Dojrzewam do tego że lepiej jest mieć 2 mniejsze kubły +głowica-szczególnie w takich patologicznych przypadkach jak mój-gdy jestem w domu co 2-3 dni.Ale może to przesada.

Autor fazi64
Użytkownik
#18 - Posted: 4 Gru 2006 09:00 - Edytowany przez: fazi64 
Widocznie jest nieprzystosowany do prefiltrów

Witam,
Nie piszcie herezji. Ja mam w pracy w akwarium Tetre 700'ke z prefiltrem gabkowym i chwilowych wylaczen pradu bez liku. Jeszcze mi sie nie zdarzylo, zeby sie zapowietrzyl.
Zgadzam sie z Leszkiem (pamietajac jego przeboje z uszczelka do wymiany), ze serwis Tetry kuleje, ale jesli chodzi o prace filtra - grzechem byloby mu cos zarzucic. Wiadomo - Eheim to marka (ale i cena), ale nie wszyscy jezdza merolami, a scisk na drogach i tak jest niemozliwy ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor tasma
Użytkownik
#19 - Posted: 4 Gru 2006 09:04 
Jak sie boicie zapowietrzen polecam tradycyjnie Aquaela 500 albo 700. Chodzi cichutko (trzeba przylozyc do niego reke zeby sie przekonac ze dziala) oraz posiada automatyczny mechanizm odpowietrzajacy.

Przemek

Autor timus
Użytkownik
#20 - Posted: 4 Gru 2006 11:32 - Edytowany przez: timus 
Nie ma się co spierać bo każdy ceni sobie co innego.

Ja u siebie używam cały czas Eheim 2224;JBL Cristal Profi 250;i Tetra Tec 1200 i każdy z nich jest OK!

Eheim cieszy sie dobrą opinią ale jak postawie obok siebie JBL i Eheima nie widze dużej różnicy. A cena jest o połowe mniejsza ;)

Co do Tetry to jest z nich najgłośniejsza ale pompuje 1200L/h więc tłumacze ten chałas moca pompy (cos za coś). Nawet jest słyszalny świst wody z deszczownicy ;)

Marcin.T <')))><

Ps. Gdy teraz stanołem przed zakupem kolejnego filtra wybrałem JBL 250 tke. Jakoś najbardziej mi pasują ;)

Autor Darek P
Użytkownik
#21 - Posted: 4 Gru 2006 12:27 
Witam.
Przes ostatnie lata stosowałem filtry Fluval304 ,404,Penn-Plax1000,Jbl 500 oraz
Tetra 1200.W/g mnie
Fluwale używałem ponad 2lata zalety:
ciche,wydajne pompy bez problemowa obsługa,systam aqua stop ,cena
wady:wężę,pompka inicjująca.
Penn-Plax1000 1 rok eksploatacji
zalety: cenna ,wężę(ideał),łatwa obsługa
wady:hałas,zapowietrzanie,słaba wydajność rzeczywista pompy,jakość wykonania
JBL 500 prawie 2lata w ruchu
zalety:Wykonanie(mój był idealnie spasowany,nie było słabego elementu)
idealnie się odpowietrzał po zalaniu,nigdy niebyło problemu ze szczelnością,oraz był idealnie cichy ,duży kubeł na media filtracyjne,wyposażenie
wady :cena (obecnie to już nie problem)
Tetra 1200 1,5 roku używania.
O tym urządzeniu "filtrze" mogę powiedzieć dobrze tylko:wyposażenie,duży pojemnik,wydajna pompa,cena,system odcinania wody rewelacja
wady: 1,5 roku eksploatacji to czas nerwów ,stresu oraz niepotrzebnej roboty .
Przykłady;
1 raz wymiana kubła i glowicy,uszczelki (nieszczelność,kubeł się odkształcił)
1 raz wymiana głowicy(nieszczelność pompy inicjującej,moja rada nie używać tej pseudo pompki nie będzie problemu) .uszczelki (odkształca się trwale podczas zamknięcia(podczas czyszczenia warto ją przesunąć na obwodzie głowicy i nasmarować wazeliną lub smarem do uszczelek.W przypadku eksploatacji Tetry warto pomyślećo otworze na rurce ssącej
do filtra poniżej lustra wody(uratuję nam mieszkanie przed zalaniem,oraz trzymać filtr w misce lub kuwecie (dotyczy to wszystkich filtrów kubełkowych)
Co do zapowietrzenia tetry jezeli wszystkie węże są dobrze skręcone,a do zapowietrzenia dalej dochodzi ,to winna jest temu pompka do zalewania(bardzo słaby patent + wykonanie tego elemantu-fuszerka).Moja rada odkręcić pokrywę uszczelnić ją wazeliną (bardzo skuteczne ) i więcej jej nie dotykać.
Widzę że się rozpisałem,myślę że moje wskazówki mogą pomóc .

pozdrawiam Darek

Autor fazi64
Użytkownik
#22 - Posted: 4 Gru 2006 12:34 
Witam,
Darek P - Uwagi bardzo cenne, choc o faktycznej przydatnosci poszczegolnych elementow funkcjonalnych kubelkow Tetry mozna by mowic po przetestowaniu i potwierdzeniu ich zlego dzialania w kilku/nastu/dziesieciu egzemplarzach. W moim Tetratec Ex 700 akurat wszystko zadzialalo na medal i chodzi bez zarzutu.
Pzdr.
Fazi64

Autor Darek P
Użytkownik
#23 - Posted: 4 Gru 2006 15:37 
Witam ponownie
Moim zamiarem nie było zniechęcenie do tego produktu.Ja przedstawiłem tylko fakty(nie tylko moje,ale także kilku znajomych ,którzy też są posiadaczami tego filtra).Ja wychodzę ztego założenia,że wszystko może się zepsuć,ale bez przesady.Mogę powiedzieć, że pracowały u mnie od nowości 3 tetry.
-pierwsza kupiona w sklepie ok. 6 m-cy pracy
-druga po wymianie kubła i głowicy(pojemnik stracił "fason"+rozszczelniona pompa do zalewania)7 m-cy
-trzecia po wymianie głowicy tylko pompka
Po tej wymianie filtr pracuje narazie bez większych problemów (może tylko przekręcony zawór kólowy ) .ale jeszcze nie otwierany po rozruchu.Jak już wspominałem znajomi też mieli problemy z tym filtrem np.pęknięta uszczelka głowicy podczas pracy filtra (2 wiadra wody na wkładzinę),słaba wydajność pompy na orginalnych wkładach,zapowietrzania na ruchu (pompka do zalewania),oraz zdeformowana uszczelka głowicy.
Dużym plusem tej firmy to serwis(w moim przypadku).Oddawałem filtr do sklepu i jeżeli mieli go na stanie dostawałem go na wymianę(niektóre sklepy nie chcą tego praktykować i trzeba swoje odczekać)
Myślę ,że wydając ok. 380 zł można poszukać czegoś mniej awaryjnego
np.JBL(mam nadzieje że obecne JBL 500 za ok. 400 zł to nie wyrób chiński),Atman,Hagen.a może nowe modele aquael Unimax 500/700 (podobno cichę i bezawaryjne,dobry serwis)

Życzę użytkownikom tetry 1200 bezawaryjnej pracy tego filtra .Mam nadzieje,ze mój problem z tym filtrem się skończył.

Pzdr.Darek

Autor luki17
Użytkownik
#24 - Posted: 5 Gru 2006 20:35 
Ja wacham się pomiędzy Eheim, JBL, A Fluvalem, do teery zraziłem się po zakupie kilka lat temu filtra wewnętrznego okazał się bardzo kiepski.Na razie zbieram kasę, więc mam trochę czasu na zakup.

Autor luki17
Użytkownik
#25 - Posted: 5 Gru 2006 20:38 
Czy ten Eheim 2224 proifesional + turbinka 10W wystarczy do akwa 300l?

Autor timus
Użytkownik
#26 - Posted: 6 Gru 2006 07:39 
Raczej bedzie za mały. Powinienes mieć model przeznaczony do akwarim 300-500L. JBL -500?

Marcin.T <')))><

Autor luki17
Użytkownik
#27 - Posted: 8 Gru 2006 22:34 
Dzięki Timus chyba zaopatrze się w JBL

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Jaki filtr kubełkowy zastosować do 300l? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®