Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

technika zmiany szkła na większe - pytania

Autor wofek
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Gru 2006 18:25 
Witam!

Posiadam zbiornik ponad 100 litrów dojrzały, z tropheusami obsługiwany przez 2 filtry (Fluval 203 oraz Turbo 3W). Założyłem (część dna oraz skałki) oraz zalałem tydzień temu nowy zbiornik 240 litrów gdzieś do około połowy, zamontowałem filtr AquaSzut Senior.

Więc...

Chciałbym:
1. Odłowić tropheusy z małego akwa.
2. Przelać wode z mniejszego dojrzałego do większego niedojrzałego akwa.
3. Przerzucić resztę żwirku i piasku z małego do dużego.
4. Przemontować filtry dojrzałe z małego akwa do dużego.
5. Wpuścić trofcie.

Czasowo myślę, że 30-45 min wystarczy na całą operacje.

I oto pytanie: Czy tak można? Nie jest to bardzo ryzykowane?

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Gru 2006 19:21 
Wode ze starego zbiornika przelej czesciowo do nowego. Nie zaciagaj z dna! Potraktuj to jako podmiane wody w zbiorniku starym.
Nastepnie dolej swiezej wody do starego zbiornika z rybami jak to zapewne robisz przy podminaie wody.
Niech tak zbiorniki "popracuja" z filtrami przez pare dni. w tym czasie urzadzaj nowy zbiornik (montaz grzalek, kamienie itd).
Po paru dniach wylap ryby i przenies je do nowego zbiornika z filtrem
np. Turbo 3W ktory przenies bez plukania do nowego zbiornika jak dopelnisz go stara woda, a w starym akwa zostaw ten zewnetrzny Fluval. Przy okazji przeprowadzki ryb przemyj w calosci Fluvala i go podlacz do nowego zbiornika. Po tygodniu od wpuszczenie ryb przemuj Turbo 3W.

Tak ja bym to widzial.

Autor luki17
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Gru 2006 20:23 
Ja miałem podobny problem bo zmieniałem dekorację w 300l.. Więc zrobiłem tak. Postarałem się o akwa takie 100l. wlałem tam starą wodę, włożyłem filtr, grzałkę i wpuściłem ryby. W Akwa 300l. włożyłem świeży piasek kwarcowy, wapień drążony, i płaskie kamienie. zalałem 3/4 akwa świeżą wodą wlałem ok 25l starej wody włożyłem wypłukany filtr i wpuściłem ryby. Akwa ma już 2 i pół tygodnia i wszystko jest ok. odpukać nawet nie mam okrzemem, co było odwiecznym problemem w moim akwarium.Pozdrawiam

Autor luki17
Użytkownik
#4 - Posted: 5 Gru 2006 20:27 
P.S. To jest mój baniaczek po zmianie dekoracji
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ecce71b72a37fa ed.html

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / technika zmiany szkła na większe - pytania Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®