Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

126l tanganika księżniczka z burundi

Autor wyborowagold
Użytkownik
#1 - Posted: 13 Gru 2006 08:39 
126l księżniczki z burundi
Mam pytanie odnośnie podłoża. Wiem że chciałbym aby wływało na wartość ph+ i twardość wody+. Chciałem do tego celu użyć piasku kwarcowego i grysu marmurowego. Ile mam wsypać w strukturę podłoża, albo może ma stworzyć podłoże z samego kwarcu i marmuru. Nie wiem w jakich proporcjach mam to rozsypać. Czy potrzebuje jakiegoś neutarlnego grysu bądż piasku, a tylko w małych ilościach dodać kwarcu i marmuru??

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 13 Gru 2006 09:00 
Witam,
Kwarc jest obojetny na parametry wody. Najlepszym (ale troche drogim) rozwiazaniem jest piasek/zwir koralowy o roznej granulacji. Mozesz bez obawy zrobic podloze tylko z niego. Parametry wody nie zmienia sie drastycznie, bo podloze to bedzie stabilizowalo je na wlasciwym poziomie.
Oprocz tego warto wlozyc do baniaka troche skaly wapiennej (w tym samym celu-stabilizacji).
Pzdr.
Fazi64

Autor wyborowagold
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Gru 2006 00:01 
Tak masz rację żwir koralowy. O tym i sam myślałem. Wpływa on na ustabilizowanie wody pod względem ph. Natomiast chciałbym wykorzystać jeszcze grys marmurowy do zwiększenia twardości wody. Czy wiecie może ile potrzebuje marmuru na 126l by podnieść twardość odpowiednią dla biotopu tanganiki, tak bym mógł jeszcze wrzucić jakąś roślinkę i moje księżniczki czuły się jak w domu. Pozdrawiam..

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Gru 2006 00:35 - Edytowany przez: fazi64 
...żwir koralowy..Wpływa on na ustabilizowanie wody pod względem ph. Natomiast chciałbym wykorzystać jeszcze grys marmurowy do zwiększenia twardości wody....
Witam,
Tu mnie troche "zastrzeliles". Mozesz rozwinac te mysl? IMHO i koral i marmur wplywaja na twardosc wody, a to skolei ma wplyw na jej odczyn.
Pzdr.
Fazi64

Autor bemben
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Gru 2006 08:19 
Księżniczki bardzo lubią piasek, dużo kopią. Całkowicie zmieniają kształt dna. Grys moim zdaniem będzie za ostry. W 126 hodowałem parę tych ryb i ze względu na ich dużą agresję nie mogłem wprowadzić nowych ryb.
pozdrawiam
Krzysiek

Autor wyborowagold
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Gru 2006 08:57 
Czyli zastosowanie samego piasku/żwiru koralowego całkowicie wystarczy do stabilizacji wody? Jeżeli tak to świetnie.

Autor drozd
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Gru 2006 09:48 
Mam pytanie odnośnie podłoża.

to zerknij sobie jeszcze tu http://www.tropheus.com.pl/popups/articleswindow.p hp?id=76

Marek

Autor wyborowagold
Użytkownik
#8 - Posted: 14 Gru 2006 20:49 
drozd
czytałem już to. Właśnie po tym artykule odpowiedziałem sobie na wiele pytań. Tyle że dolomitów nie kupię zbyt tanio a chcę już wystartować. Mam pytanie: przypuśćmy że sam piasek koralowy czy tam żwirek, jak zwał tak zwał, 3mln, wystarczy do ustabilizowania w akwarium twardość wody na w miarę wysokim poziomie, ale czy jest różnica między 1kg a 10kg na 126 litrach? Jeśli nie to świetnie. Bo ja zamierzam mieć 5kg i czy moje ph w akwarium nie będzie skakać jeśli dodam 5 skałek (obojętnych) i parę roślin. Czy to będzie środowisko w którym moje małe będą sobie do woli baraszkować i nic im się nie stanie puki nie będę wiedział czegoś więcej?
pozdro

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / 126l tanganika księżniczka z burundi Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®