Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

126l Księżniczki filtracja

Autor wyborowagold
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Gru 2006 07:41 
filtracja
mam 126l
dwa filtry wewnętrzne eheim 2008 300l/h.
Filtry te pobierają tlen z nad akwarium za pomocą takich 5 cm rureczek z regulacją prędkości.
Mam je podłączyć do pompki? Mam dwie ELITE 803 I ELITE MAXIMA-R.
Chyba tak.
Podłącze do pomki maxima-r.
W jednym zrobię filtrację mechaniczną, do tego celu zastosuje gąbkę która już tam była, a raz na 2- 4 tygodnie będę dodawał jakiś filtr do chemicznego oczyszczania.
W drugim zrobię siedlisko dla nitro... za pomocą ceramiki bądź 10 mil koralowego grysu.

Autor wyborowagold
Użytkownik
#2 - Posted: 15 Gru 2006 08:02 
wyborowagold
ok siedlisko dla nitro nie z ceramiki tylko Wkład EHFISUBSTRAT
zapełnie nim cały filtr na http://colisa.com.pl/?/o-Eheim-filto-wklad.shtml napisali że służy do filtracji biologicznej.

Autor wyborowagold
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Gru 2006 08:20 
rozbolała mnie głowa:)
a może by tak żłówia.........NIE

Autor jacekkudla
Użytkownik
#4 - Posted: 15 Gru 2006 08:32 - Edytowany przez: jacekkudla 
A teraz (przynajmniej ja) poproszę po polsku bo nic nie rozumiem a przy filtracji interpretacja nie jest słuszną drogą ....

JAcek

Autor fazi64
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Gru 2006 09:17 
Witam,
wyborowagold - Po lekturze obu Twoich watkow zalecam lekture podstaw akwarystycznych i wielu watkow na tym (i nie tylko) Forum (opcja "Szukaj" nie gryzie). ;))
Proponuje zaczac od: http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekrib/
Najpierw duuuzo poczytaj, a potem dopiero bierz sie za zasiedlanie akwarium.
Pzdr.
Fazi64

Autor wyborowagold
Użytkownik
#6 - Posted: 15 Gru 2006 09:30 
TAK JAK JA NIE WIEM CO JUŻ MAM CZYTAĆ...tu czytać, tam pisać... a mój dzień jak co dzień....tylko 12 godzin. Czytam o akwa ile mogę w wolnym czasie, a nie mam go za wiele... dlatego jestem tu... i tam, chodzę i pytam ile mogę bo robie to przy okazji i nie mam czasu na kolejne lektury... zresztą należę do ludzi którzy najpierw działają a potem się zastanawiają co jest nie tak.

Autor ad7
Użytkownik
#7 - Posted: 15 Gru 2006 21:43 
zresztą należę do ludzi którzy najpierw działają a potem się zastanawiają co jest nie tak.

no to powodzenia

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / 126l Księżniczki filtracja Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®