Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Jakie podłoże

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor tatutatu
Użytkownik
#31 - Posted: 6 Sty 2007 21:33 
Może tu znajdziesz interesujące Cię informacje

Autor MacBoro
Użytkownik
#32 - Posted: 11 Sty 2007 01:28 
Witam
Ja mam grys koralowy. W akwa 120/40 mam 12kg i w zupełnosci wystarcza. Super efekt wizualny (małe muszelki i kawałeczki korala), poza tym utrzymuje wporzo ph i twardość.
Jesynym minusem jest cena - u mnie (Płock) 8zł /kg :(

Autor twkw
Użytkownik
#33 - Posted: 11 Sty 2007 09:28 
jaką masz granulację

Autor MacBoro
Użytkownik
#34 - Posted: 11 Sty 2007 13:46 
Granulacja 0,2-0,5 cm

fotki (zrobione z makro więc granulacja wydaje się być większa niż w rzeczywistości)

http://img238.imageshack.us/img238/3442/koral1pt5. jpg

http://img124.imageshack.us/img124/5264/koral2xu7. jpg

Autor jacekkudla
Użytkownik
#35 - Posted: 11 Sty 2007 14:37 
to sobie trofcie przez skrzela nie poprzesiewają piaseczku:( a lubią...

JAcek

Autor krasa
Użytkownik
#36 - Posted: 11 Sty 2007 16:39 
Miałem w 120/40 grys koralowy, a teraz wole go miec w filtrze. Tracisz wiele ciekawych zachowań trofci nie mając piasku.
Pozdrawiam Krasa

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#37 - Posted: 11 Sty 2007 17:10 
Przy tym Waszym temacie podłoża coś mi się przypomniało...

Kiedyś miałam stado ryb karasiowatych w akwarium. Dla wtajemniczonych wiadomym zachowaniem tych ryb jest właśnie przesiewanie piachu. Niestety niefortunnie wymieniłam podłoże na grys w wyniku czego jedna z ryb miała nim zaklinowany pysk (wzięła jeden kawał do pyska i nie mogła go ,,wypluć'', co więcej nie mogła z takim obciążeniem płynąć).

Dopiero sama małymi szczypcami przy chwilowym wyjęciu ryby z wody usunęłam spory kawałek grysu. Ale co by się stało gdyby mnie w tym czasie nie było w domu...?

Myślę, że przy podobnym zachowaniu tropheusów i porównywalnym rozmiarze pyska może dojść do takiej samej sytuacji.

Pozdrawiam,
Katarzyna

Ps. Proszę pominąć fakt, że ryby karasiowate nie należą do najmądrzejszych - w końcu każdemu może się zdarzyć ;o)

Autor rafi201
Użytkownik
#38 - Posted: 11 Sty 2007 21:17 
Witam
Równiez nie uważma korali za dobre podloże dla trofeusów. Z tych samych powodow, o których już napisaliście. Poza tym bardzo się zamula (gromadzi odchody itp.) I mam odczucie, że takie podloże jest jakieś nieprzyjemne, nienaturalne dla tych ryb. Choś z tym argumentem to może już nieco przesadziłem...

Rafal

Autor robertk40
Użytkownik
#39 - Posted: 11 Sty 2007 21:41 
Witam po czasie stwierdzam że chyba mi coś chwilowo odwaliło z tym czarnym podłożem i nie ma co kombinować chociażby z powodu stresu ryb , szkoda tylko że JGr się obraził

Autor JGr
Użytkownik
#40 - Posted: 12 Sty 2007 02:47 
Nie obraził się. Po prostu nie chciało mi się już ciągnąć tematu, który - w moim mniemaniu - uparcie i wbrew argumentom prowadził do zrobienia sobie i rybom na złość.

Jarek

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Jakie podłoże Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®