Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

warunki wodne...

Autor milano777
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Gru 2006 10:41 
Witam. Akwa 240l 10 bemb i 10 moliro filtr tetra 1200 i wewnętrzyny parametry wody:NO3-40,NO2-0,GH-17,KH-17,PH-8.4 martwi nmie NO3 i KH nie mam pojęcia jak zbić KH.Rybki 3-4 tyg temu chorowały teraz jest już poprawa(prawdopodobnie Bloat) leczyłem Clout ale rybki jeszcze są nieswoje tzn chowaja się gdzie się da i pływają w dolnej części zbiornika.Teraz mam pytanie czy są to jeszcze jakieś powikłania po chorobie czy ma na to wpływ parametrów bardzo proszę o pomoc!

Autor Vepsik
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Gru 2006 12:40 
A czy po zasotosowaniu leków użyłeś węgla do "oczyszczenia" wody z chemii? Swoją drogą radzę zrobić kilka mniejszych podmian w tym tygodniu - może pomóc z NO3.

Autor rafi201
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Gru 2006 14:04 
Według mnie KH (alkaliczność) jest w normie. Ja bym jej nie zmniejszał. Gorzej z NO3. Jeśli są to dorosłe (duże) ryby to moim zdaniem zbiornik jest przerybiony. Przydałby się większy. Pomóc możesz rególując poziom NO3 ilością i częstotliwością podmian.

Rafał

Autor milano777
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Gru 2006 15:46 
odpowiadam na pytanie węgiel zastosowałem witaminy podałem wode podmieniam regularnie a rybcie mają dopiero około 3-4 i 5-7 cm

Autor tasma
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Gru 2006 15:54 
Przy tak malych rybach dziwi mnie stosunkowo wysoki poziom NO3. Podczas leczenia i zaraz po nim nalezy rybom zapewnic jak najlepsze warunki. Azotany na poziomie 40 na pewno temu nie sluza. Moze przekarmiasz ryby? Moze cos sie gdzies rozklada. A moze podmiany sa za male badz za rzadkie? Nie wiem.
Acha KH nie ruszaj. jest jak najbardziej OK.
Jeszcze jedno. Jak uzyskujesz pH na poziomie 8,4? W kranie taka woda pewnie nie plynie?

Przemek

Autor milano777
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Gru 2006 16:42 
właśnie w kranie u mnie tzn w Grudziądzu taka jest zanim zdecydowałem się na tange miałem pielęgniczki ramireza i kakadu ale padały mi jak kawki bo woda była dużo dużo za twarda :)

Autor milano777
Użytkownik
#7 - Posted: 28 Gru 2006 20:28 
a czy powodem tego mogą być ślimaki które pojawiły sie właśnie w czasie wystąpienia choroby? mogły sie dostać na jakimś kamieniu którego przywlokłem

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / warunki wodne... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®