Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Łupki fillytowe

Autor winiar
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Gru 2006 20:40 - Edytowany przez: winiar 
Witam!

Kupilem w okolicach w-wy 30 kg łupków fillytowych do baniaczka z tropheusami. Wrzuciłem je do pojemnika, do którego wrzuciłem dużo soli w celach dezynfekcyjnych. Wziołęm czystą szczoteczke do paznokci i dalej je szorować. Szoruje, zmieniam wode, mocze, szoruje i badal brudzą. Czy to ich taka uroda [szorować dalej?] czy też w jakiś sposób rozpuszczają się w wodzie?
Mam ogromne watpliwości i obawy przed włożeniem ich do akwarium. Czy mieliście podobne przypadki? Co o tym sadzicie?

Marek

Autor JGr
Użytkownik
#2 - Posted: 29 Gru 2006 21:07 - Edytowany przez: JGr 
Marek, dostałem kiedyś kilka łupków fyllitowych jako bonus do jakiegoś zakupu. Dość efektowne, choć bardzo łamliwe. Trafiły do ogrodu, na kupę z kamieniami "na zaś". Pod wływem wody rozmiękają jak mydło. Pewnie w akwarium rozpuszczać się będą bardzo powoli, ledwo zauważalnie (podobno używano ich kiedyś jako pokrycia dachów), ale nie łudziłbym się że przestaną puszczać podczas szorowania.

Jarek

Autor winiar
Użytkownik
#3 - Posted: 29 Gru 2006 21:49 
To prawda są bardzo efektowne [mają stalowy kolor] i wybrałem ciekawe kamyczki, które utworzyłyby mi tło z tyłu zbiornika. Ale jak je myje, szoruje i nadal wg mnie są brudne [brudna szczotka i krople brudnej wody wszędzie wokoło] to chyba sobie odpuszcze. Poszukam większych wapeni...

Co do krycia dachów to prawda - jest o tym wzmianka na stronie Nasze Sudety -> http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul =2688

Marek

Autor tooold
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Gru 2006 11:18 
lepsze są na pewno wapienie - masz ich pełno w Opaczy

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Łupki fillytowe Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®