Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

KORZEŃ Z TROFAMI ?

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor winiar
Użytkownik
#31 - Posted: 14 Sty 2007 20:47 - Edytowany przez: winiar 
eeeetam denerwujecie sie za szybko!
To niestety nasza polska przywara [bez obrazy] - myśle ze jeszcze z czasów szlachty...
Proponuję uspokoić emocje - bo to do niczego nie prowadzi. Nie chcemy by to forum wwygladało jak forum o samochodach...

Co do korzenia - wrzucę swoje trzy grosze. Może zostane ukamienowany ale...
Jakiś czas temu rozpocząłem podobny wątek:
http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=8&topic=992&page=0#msg16816
Reasumując zdecydowałem się na wrzucenie korezenia o którym pisałem.
Wygląda to tak:


Zbiornik - w tle anubias


Anubias na korzeniu.

Paramety wody kontroluję często, obecne są: PH 8 KH, 14, GH 20, No2 0, No3 25.

Marek

P.S. Po prawej stronie baniaczka z Tropheusami [górne zdjęcie] stoi sklejony baniaczek dla paiskowek 180x60x60 ;-)

Autor krasa
Użytkownik
#32 - Posted: 14 Sty 2007 21:25 
Leszku nie chodzi mi tutaj o jakieś tam korzenie [o których zresztą już zapomniałem ;) ]
Widziałem artykuł (prace badawczą) studentów z Uniwersytetu Arizony o chemicznej analizie wody w basenach Kigoma i Kalemie w jeziorze Tanganika.
To chyba jeżeli się nie myle północny i południowy baseny jeziora.
Woda w obu basenach różni się trochę(może dla nas nieznacząco) np.
temperatura - 25,1 *C płd. - 25,8 *C płn.
pH - 8.3 płd. - 8.6 płn.
NO3 - 0.04 płd. - 0.02 płn.
Jest tam kilkanaście wskaźników, pomiary wykonywane były w różnych miejscach jeziora.
Praca jest po angielsku i terminologia troszke mnie zaskoczyła ale jak przebrne to dam znac.
Pozdrawiam Radek

Autor duch
Użytkownik
#33 - Posted: 14 Sty 2007 21:36 
Witaj Winiar:)Napisałem jeszcze w tym temacie,tylko dlatego,że Ty sie odezwałeś.
Moim zdaniem Twój przypadek jest troszkę inny.
1-wielkośc zastosowanego korzenia
2-Twoje podejscie do akwarystyki!!!,nie podejrzewam,a przynajmniej nic nie wiemy o tym,aby kolega NINITON mierzył jakiekolwiek parametry!!!!,ba,nie licże na to,że wie jakie ma w akwa.(zresztą jak sam pisze to jest przy Fx niewazne)
Ja juz wyczerpałem swoje argumenty w tym temacie.Wykazałem wiele cierpliwości i uporu w przekonaniu kolegi Ninitona .Mam nadzieję ,że się mylę i korzeń bedzie wygladał pięknie a ryby zdrowo.!!!
Oby tylko za jakiś czas kolega nie prosił o pomoc jak woda sie zakwasi,a ryby zaczną padać.
Andrzej.

Autor winiar
Użytkownik
#34 - Posted: 14 Sty 2007 21:58 
Duchu!

Czasami górę biorą emocje, a to nie jest najlepszy sprzymieżeniec. Myślę, że tak jest w tej chwili. Nie ma co się unościć - ja już ochłonąłem i Wszystkim polecam. Mam zastrzeżenia do formy Ninitona, ale coż... Nie czas i miejsce na ta dyskusję.

Może Niniton ma ogromną wiedze, może mierzy parametry i może nas wiele nauczyć [wspominał o tym wcześniej]. Może również zmieni nasze podejście do Tanganiki, tak jak zrobiła Diana Walstad w książce "Ecology of the Planted Aquarium A Practical Manual and Scientific Treatise for the Home Aquarist" odnośnie hodowli roślin w akwarium - tego nie wiem. Za dużo tego może... Czas pokaże.

Warto podjąć dyskusje jeżeli do czegoś prowadzi bo winnym przypadku tylko szkoda czasu. Tu zacytuję mojego kolegę "Co się będziesz z koniem kopał".

Wracając do wątku Niniton zapytał o korzeń w baniaczku z Tropheusami. Ja taki mam, więc byłoby co najmniej nietaktem z mojej strony nie wypowiedzieć się w tym wątku.


Pozdrawiam i zyczę Wszystkim zdrowych rybek

Marek

Autor fazi64
Użytkownik
#35 - Posted: 14 Sty 2007 22:18 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Marek - pierwsza fotka sie nie otwiera ;((
Pzdr.
Fazi64

Autor winiar
Użytkownik
#36 - Posted: 15 Sty 2007 12:01 

Autor niniton
Użytkownik
#37 - Posted: 15 Sty 2007 12:30 
witam.
Ja też myślę, że wystarczy już złośliwości, jeśli kogoś obraziłem to przepraszam, nie to było moim zamierzeniem. Nie mam wrażenia abym swoimi wypowiedziami kogokolwiek dotknął.

Kończąc wątek "korzenny" dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Niedługo postaram się o zdjęcia i aktualne parametry wody i wystawię do waszej oceny.
Pozdrawiam - również DUCHA

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / KORZEŃ Z TROFAMI ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®