Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Pompa do co...

Autor lem0n
Użytkownik
#1 - Posted: 13 Sty 2007 19:44 
Witam
Czy ktoś z Was używa podobnej pompy http://www.allegro.pl/item156227045_pompa_diamond_ u_nas_najtaniej_faktura_vat.html w swoim akwarium? Jak to się sprawdza? Czy jest cicha (akwa w sypialni)? Potrzebuje pompę zewnętrzną do panelu filtracyjnego, który ustawiłem za akwarium i zastanawiam się nad jej zakupem.
Pozdrawiam
Marcin

Autor artkras12379
Użytkownik
#2 - Posted: 13 Sty 2007 22:12 
WITAM
Z tego co wiem ta pompa jest chyba przeznaczona np. do instalacji centralnego ogrzewania a nie do celów akwarystycznych.
pzdr
Artur

Autor winiar
Użytkownik
#3 - Posted: 13 Sty 2007 22:17 
Pamiętam na Zlocie w Krakowie, Leszek opowiadał o rozwiązaniu podgrzewania akwarium poprzez rury CO, które przechodziły pod zbiornikiem - może o to chodziło. ;-))

Marek

Autor artkras12379
Użytkownik
#4 - Posted: 13 Sty 2007 22:19 
Marku
Z tego co zrozumiałem lemOn-a to chodzi mu o zasilanie panelu filtracyjnego !!!
pzdr
Artur

Autor winiar
Użytkownik
#5 - Posted: 13 Sty 2007 22:27 
Wiem, to było oczywiste.

Pozdrawiam

Marek

P.S. To był taki zart. Jak ktoś się poczul obrazony to przepraszam

Autor artkras12379
Użytkownik
#6 - Posted: 13 Sty 2007 22:34 
Marku
Ja na pewno nie :-) no bo za co???
Powiem szczerze, że podziwiam ludzi za odwagę przy takich eksperymentach. Przecież są tam metalowe elementy, które mają bezpośredni kontakt z wodą. Są one wykonane ze stali mniej lub bardziej szlachetnej, przy dodaniu soli do wody z naszą tanganiką nie trzeba pisać co może się wydarzyć :-(
pzdr
Artur

Autor Sendog
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Sty 2007 12:08 
Ta pompa w żadnym wypadku nie nadaje sie do stosowania w akwarystyce. Wierzcie mi jestem z branży pomp i w żadnym wypadku nie wolno wstosować jej do wody pitnej - a właśnie taka jest stosowana w akwarystyce. Kolejny powód to producent. Diamond = Chiny to bardzo słaba jakościowo pompa.
Jeśli mogę cos polecić to na pewno:
- Grundfoss UP 15-14 B (B oznacza wykonanie w brązie) lub BT (ta sama tylko z zegarem sterującym czasem pracy). Cena około 300 zł zależy jakie macie dojścia
- Leszno identyczna cena praktycznie identyczna

Obie te pompy są do stosowania dla ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) i sam stosowałem tą pierwszą przez jakiś czas przy własnej konstrukcji kuble.

Grundfoss na pewno jest cichutki.

Autor lem0n
Użytkownik
#8 - Posted: 15 Sty 2007 18:04 
Witam i dziekuję za podpowiedzi. Wezmę je pod uwagę:) i chyba wybiore jednak EHEIM'a
Pozdrawiam
Marcin

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Pompa do co... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®