Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

jakie parametry

Autor mlynas
Użytkownik
#1 - Posted: 23 Sty 2007 22:27 
czy mógłby ktos podac mi odpowiednie parametry :
PH , twardośc,NO2 , NO3 dla tropheusów dziekuje

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 23 Sty 2007 22:47 
ph .......... 8,0 - 9,2
NO2.......... 0
NO3 ......... do 30

a zeby nie bylo za latwo twardosci (bo sa dwie), a nie twardosc , znajdziesz na forum jak powinna byc.
Szukaj w postach.

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Sty 2007 22:48 
powinno być:
" ...... zanajdziesz na forum jakie powinny byc".

Autor mlynas
Użytkownik
#4 - Posted: 29 Sty 2007 20:06 
mam Tww-5 jak to podnieśc?
Two-8 też by sie zdało podniesć ale czym?
PH - 7 (koralowce,muszle,grys dolomitowy lub wapienny) ale co najszybciej i dosadnie podniesie mi do 8,5 ?
NO2- 0,1 mg masakra ( wymiana wody w 1/3)? filtr był czyszczony nie dawno
NO3 nie miezyłem bo nie mam wody destyl. a potrzebna jest do testu, prosze o pomocy pilnie 1 kasanga juz padła

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 29 Sty 2007 20:22 
Pytanie do ciebie sa winnym watku, zalozonym zreszta przez ciebie.
Zadajsze pytanie ktore swiadcza o tym ze jednak to co ci podalem w poscie 23 stycznia nic nie poskutkowalo, czyli nic pozniej nie szukales na ten temat (jakie parametry i jak je sie zmienia).

Szkoda ryb przez twoja niewiedze i lenistwo.
Przepraszam za te slowa jezeli zabolaly cie w tej chwili i problemow z twoimi rybami, ale nietety tak to odbieram.

Autor robertk40
Użytkownik
#6 - Posted: 29 Sty 2007 20:25 
mlynas
Napisz wszystko co wiesz o swoim baniaku od początku do końca będzie można coś powiedzieć

Autor mlynas
Użytkownik
#7 - Posted: 29 Sty 2007 21:16 
taka wode mam w kranie z wyjątkiem NO2 bo to jest 0,0.
w akwarium twardośc weglanowa wyszła mi -5 ,ogólna -8, PH-7 i tak tez wyszło z kranu oprócz NO2 bo w akwarium 0,1 mg.
czytałem watki o PH jak zwiekszyć (koralowce,muszle,grys dolomitowy lub wapienny) ale nie wiem co najszybciej zadziała, na zniwelowanie NO2 to tylko podmiana 1/3 wody z tego co wyczytałem ( w kranie 0,0) ale co jest powodem ze w akwarium 0,1? mam 3 anubiasy i one powinny troche ściagać, wode raz w tygodniu 1/3 wymieniam,a na dnie sam piaskowiec i pisek( co może tłumaczyć niskie PH) ale jak z ta twardościa sobie poradzić to nie mam pojęcia
acha filtr fluval (sama ceramika i gąbki) węgla nie mam , był na poczatku przez jakies 4 dni
z trofami zaczynam przygode wcześniej miałem tylko malawi i mnożyły sie że hej,ale trofy to inna bajka, strasznie delikatne nie wiem czy nie porwałem sie z motyką na słońce, akwarium mam 240 l to niby minimum ,ale i 7 kasangi tylko , może nie potrzebnie wlewałem do wody przy zakładaniu baniaka te wszystkie uzdatniacze?chociaz stosowałem zgodnie z dawkowaniem na opakowaniu,

Autor mlynas
Użytkownik
#8 - Posted: 29 Sty 2007 21:19 
acha przeprosiny dla rufusa jesli sie poczuł urażony ale ja naprawde dopiero zaczynam i czytałem posty,czytałem ale z ta twardościa nie moge dojśc

Autor tooold
Użytkownik
#9 - Posted: 29 Sty 2007 21:32 
w akwarium twardośc weglanowa wyszła mi -5 ,ogólna -8, PH-7

moim zdaniem nie masz wody do hodowli ryb z Tanganiki - pownieneś sie przerzucić na inne gatunki , poważnie dużo zachodu i mizerne będziesz miał efekty

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / jakie parametry Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®