Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

pomocy pilnie!!!!! 1 kasanga juz padła

Autor mlynas
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Sty 2007 20:07 
pomocy pilnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mam Tww-5 jak to podnieśc?
Two-8 też by sie zdało podniesć ale czym?
PH - 7 (koralowce,muszle,grys dolomitowy lub wapienny) ale co najszybciej i dosadnie podniesie mi do 8,5 ?
NO2- 0,1 mg masakra ( wymiana wody w 1/3)? filtr był czyszczony nie dawno
NO3 nie miezyłem bo nie mam wody destyl. a potrzebna jest do testu, prosze o pomocy pilnie 1 kasanga juz padła

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 29 Sty 2007 20:18 
A skad masz takie parametry wody? Szok!!!!
Jaka wode masz w kranie i czy stosujesz jakies filtry dla wody wlewanej do akwarium?
Od kiedy masz ryby?
za malo informacji napisales o swoim akwarium i rybach.

Nie rob zbyt gwaltownych zmian w akwarium bo to ryby pozabija. Wszelkie zmiany nalezy robic stopniowo.

Autor mlynas
Użytkownik
#3 - Posted: 29 Sty 2007 21:04 
rufus jesli cie zdenerwowałem to przepraszam,taka wode mam w kranie z wyjątkiem NO2 bo to jest 0,0.
w akwarium twardośc weglanowa wyszła mi -5 ,ogólna -8, PH-7 i tak tez wyszło z kranu oprócz NO2 bo w akwarium 0,1 mg.
czytałem watki o PH jak zwiekszyć (koralowce,muszle,grys dolomitowy lub wapienny) ale nie wiem co najszybciej zadziała, na zniwelowanie NO2 to tylko podmiana 1/3 wody z tego co wyczytałem ( w kranie 0,0) ale co jest powodem ze w akwarium 0,1? mam 3 anubiasy i one powinny troche ściagać, wode raz w tygodniu 1/3 wymieniam,a na dnie sam piaskowiec i pisek( co może tłumaczyć niskie PH) ale jak z ta twardościa sobie poradzić to nie mam pojęcia
acha filtr fluval (sama ceramika i gąbki) węgla nie mam , był na poczatku przez jakies 4 dni

Autor mlynas
Użytkownik
#4 - Posted: 29 Sty 2007 21:09 
z trofami zaczynam przygode wcześniej miałem tylko malawi i mnożyły sie że hej,ale trofy to inna bajka, strasznie delikatne nie wiem czy nie porwałem sie z motyką na słońce, akwarium mam 240 l to niby minimum ,ale i 7 kasangi tylko , może nie potrzebnie wlewałem do wody przy zakładaniu baniaka te wszystkie uzdatniacze?chociaz stosowałem zgodnie z dawkowaniem na opakowaniu,

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 29 Sty 2007 21:44 
Mnie zdenerwowac? nie, mnie ciezko jest zdenerowac. nie ma problemu :-).
ale skoro wiedziales ze masz problem z woda juz na "wejsciu", czyli z kranu powinienes o tym wczesniej pomyslec, przed wprowadzeniem ryb.

Dobrze ze dales przyklad z Malawii. Moze wrescie dotrze ta informacja co do niektorych akwarystow dlaczego nie powinno sie mieszac tych biotopow.
Tanganika ma zupelnie inne parametry wody niz Malawii. Malawii pod tym wzgledem jest bardziej zblizone do naszej kranowki niz Tanganika.

Zbyt szybkie podoszenie parametrow wody jest niebezpieczne dla ryb.
Ja na Twoim miejscu podmienilbym wiecej wody i na poczatek dodal nieco sody oczyszczonej (temat na forum). Proponuje ta z apteki , a nie spozywcza.

Piasek jest neutralny dla wody, czyli nie obniza i nie podnosi pH. do filtra proponuje wlozyc koral. A sakly w akwarium wymien na wapienie lub dolomity. Szybciej w wodzie moim zdaniem beda rozuszczane tzw. miekkie wapienie.Sa rowniez preparaty podnoszace pH.
Jak sam napisles czytales w tym temacie i nic jak narazie nie zrobiles, a to juz miesiac minal od Twoejgo postu.

Ogolnie mowiec jest to proces powolny.
Tu pospiech nie jest wskazany.

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 29 Sty 2007 21:48 
Ew. przemysl jeszcze takie rozwiazanie jakie zaproponowal tooold w innym twoim watku.

Przy takich parametrach wody w kranie rzeczywiscie bedziesz musial niezle kombinowac zeby ryby mialy min. parametry wody do hodowli.
duzo pracy przed Toba jezeli zdecydujesz jednak na realizacje palnow z hodowla ryb z Tanganiki.

Autor krasa
Użytkownik
#7 - Posted: 29 Sty 2007 23:38 
Z takimi parametrami wody to weź się chłopie a paletki. ;) Nawet bardzo nie będziesz musiał zbijac.
Pozdrawiam Radek
Ps. Jak ja bym chciał miec taką wodę ;)

Autor mlynas
Użytkownik
#8 - Posted: 29 Sty 2007 23:43 
dzieki rufus ,koral juz do mnie jedzie poczta razem z gryzem dolomitowym to powinno poprawic PH i może troche twardośc, co do NO2 to podmiana wody mnie ratuje ,tylko jeśli w kranie jest 0,0 a po nie całym miesiącu jest 0,1 mg a na dnie sam piasek + piaskowce + 3 szt anubiasa to co może powodować toksycznosc? tło?
acha wody przed zalaniem baniaka nie sprawdzałem bo nie miałem testów ,poprostu zasugerowałem sie tym ze jak malawi(wszelakie pyszczaki i naskalniaki) rozmnażały sie to woda jest ok, a tu okazuje sie ze nie, co jeszcze raz potwierdza że malawi a biotop tanganiki sa zupełnie rózne,pozdrawiam i dziekuje rufus nie bedziesz chyba zły jak bede miał jeszcze problem jakis to zapytam, co?

Autor rufus1
Użytkownik
#9 - Posted: 29 Sty 2007 23:48 
Pytaj. Nie ma problemu.
Ale zachecam rowniez do lektury na forum. w archiwum o ile pamietam jest podobny temat do twojego oraz wiele innych i ciekawych.
Troche mnie niepokoi to No2.

Autor fazi64
Użytkownik
#10 - Posted: 30 Sty 2007 09:19 
...co do NO2 to podmiana wody mnie ratuje...
...co może powodować toksycznosc?...
Witam,
Klaniaja sie podstawy akwarystyki - cykl azotowy (radze poszukac i poczytac natychmiast). Podmiana wody przy wysokim NO2 nie rozwiazuje zadania (choc oczywiscie obniza jego poziom) - musisz miec dojrzale zloze biologiczne w filtrze, a to wymaga czasu.
Dolomit i koral nie rozwiaza wcale problemu twardosci i pH (one wplywaja na stabilizacje tych parametrow w czasi, ale nie podniosa ich od razu do zadanej wartosci). Najprosciej (jak wspomnial rufus) uzyc do poprawy pH sody oczyszczonej, tylko ostroznie ja dawkujac (jak wszystko, czego dodajemy do wody w akwarium).
Pzdr.
Fazi64

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / pomocy pilnie!!!!! 1 kasanga juz padła Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®