Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

czy dobra filtracja?

Autor wembley
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Lut 2007 22:19 
Witam
Wkrótce założę zbiornik dla Trofci o wym.150/50/60. Mam już filtr Fluval 404(biologiczny). Mam też drugi filtr Fluval304. Czy mogę go(304) użyć jako filtra mech?Jak wypada ten filtr porównując go do głowic power head.Chciałbym go użyć, skoro już go mam,ale może odpowiedniejsza jest głowica? dzięki wembley

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 19 Lut 2007 11:15 
Ja mam w 8 zbiornikach(każdy o pojemności 500 litrów) fluvale 404 dodatkowo w kazdym głowicę mam nadzieję że nie zrobię reklamy HJ-1122 firmy jialu. Na głowicach mam duże gąbki. Przy np 30 dorosłych kachesach i podmianie raz w tygodniu 100 litrów wody mam No2 na poziomie równym 0 a No3 - 20-30mg/l. Spokojnie możesz wykorzystać te 2 filtry jeden jako mechaniczy a drugi z mediami biologicznymi. Dodatkowo polecam specjalne nakładki na końcówki fluvali, które bardzo ładnie natleniają wodę i nie ma większego problemu z ich zakupem.
Pozdrawiam
Łukasz

Autor wembley
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Lut 2007 23:39 
może ktoś ma jeszcze propozycje?

Autor artkras12379
Użytkownik
#4 - Posted: 22 Lut 2007 19:55 
Witam
Trofeus jest rybą o dość znacznej ilości przemiany materii. Ja na twoim miejscu zastosowałbym te dwa kubły o których piszesz i dodatkowo wsadził jeszcze jakąś głowicę z gąbką (z napowietrzaniem) do środka baniaka i to wcale nie małą. W przypadku tej ryby nadfiltracja bardzo wskazana.
pzdr
Artur

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / czy dobra filtracja? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®