Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

lampa uv co o niej sądzicie

Autor baron999991
Użytkownik
#1 - Posted: 20 Lut 2007 23:28 
Co sądzicie o lampie uv?
Czy warto ją kupić?
Jakie są efekty?
Posiada ona jakieś właściwości negatywne dla tropheusów?

Autor artkras12379
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Lut 2007 20:06 
Witam
Czy możesz uszczegółowić Swoje pytania.
Pytasz o efekty ciągłego działania czy okresowego?
Pytając: Czy warto ją kupić? - masz na myśli względy finansowe?
Jakie miałoby być Twoim zdaniem jej przeznaczenie? - na pewno masz jakieś przemyślenia skoro rozpatrujesz możliwość jej zastosowania.
Jeśli będzie negatywnie wpływać na trofeusy to na inne ryby chyba też (moim zdaniem) ;-)
pzdr
Artur

Autor baron999991
Użytkownik
#3 - Posted: 23 Lut 2007 11:08 
Pytam o efekty ciągłego działania.Lampa ta kosztuje 280 zł i nie wiem czy warto za nią tyle zapłacić.To prawda że ona tak dobrze niszczy glony?

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 23 Lut 2007 11:11 
A dlaczego chcesz niszczyć glony, chcesz mieć "sterylne" akwarium?

Jakie ryby masz?

Nigdy nie uzywałam i nawet nie mam UV. A mam obecnie 1500 ryb.

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Lut 2007 15:28 
No właśnie!!!
Uważam, że jest to zbyteczny zakup. Lampa "uwala" wszystko, to co niepożyteczne ale i co ważniejsze to co pożyteczne. Jeśli dbasz o warunki w akwa jest to rzecz zbędna.
Lampa zabija wszystko w wodzie ale tylko w tej która przez nią przepłynie. I tu należy zadać sobie pytanie - jaka powinna być cyrkulacja wody przez lampę aby np wolnopływające glony (bo tylko takie zabija, osiadłych nie rusza), chorobotwórcze bakterie, itp nie zdążyły się namnożyć?
pzdr
Artur

Autor baron999991
Użytkownik
#6 - Posted: 23 Lut 2007 19:30 
Mam tropheusy.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 23 Lut 2007 19:50 
To UV jest Ci zupełnie zbędne. Glony to najlepszy pokarm dla nich.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 23 Lut 2007 23:50 
Jezeli chcesz niszczyc glony to proponuje inne, bardziej naturalne sposoby. Pojawienie sie niektorych gatunkow glonow moze swiadczyc rowniez ze cos jest nie tak w akwarium (np. cyjanobakterie). Rozumiem ze jest to potrzeba walki z glonami ze wzgledow estetycznych.
Hodujac trofeusy i chcac zwalczac glony pozbawiasz ich najlepszego pokarmu ktorym sie one zywia. Naturalnego pokarmu oraz "baturalnej"pracy szczek, gdzie wylapujac caly czas platki z wody nie jest to dla nich tak do konca naturalne. Zeby trofeusa sa stworzone do zeskrobywania glonow.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / lampa uv co o niej sądzicie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®