Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Tło przestrzenne zamiast do-to na zewnątrz

Autor trzcinka
Użytkownik
#1 - Posted: 31 Mar 2007 21:37 
Wyszarpałam z akwarium tło strukturalne.Jest ono bardzo ładne-w najszerszym miejscu ma wypukłości na 12 cm-
Imituje rumowisko skalne,kanciasto przycięte a z prawej strony imitacja korzenia.Tło na sucho ma kolor ciemno zielony i ciemno brunatny z odrobiną brązu.
Czy mogę to tło włożyć za akwarium -i jakoś ładnie podświetlić-czy będzie to miało jakiś wygląd-jak to podświetlić.
Jeśli je podświetlę od góry-to myślę że światło go i tak nie oświetli -bo cień -u góry zbyt wystające jest.

A może od strony akwarium-z belki oświetleniowej,skierować światło przymocowanych do lampy -diod LED(mam niebieskie)

Chodzi mi o to że tła które są specjalnie robione na zewnątrz-mają inną budowę przestrzenną--są b. przylegające-a to ma jednak mnóstwo wypukłości od przodu.Czy da to jakiś ładny efekt-czy ktoś już tak zrobił?

Tło jest ciężkie i potężne-i zanim zabiorę się za robotę-muszę choć wiedzieć-czy to da jakiś przestrzenny efekt.a nie będzie jedynie czarną
Bo jak nie-to turkusowa folia na tył-i już-a tło do sprzedania.zanim zacznę je podcinać i dopasowywać.

Autor trzcinka
Użytkownik
#2 - Posted: 31 Mar 2007 21:54 

A tak wyglądało ono jeszcze w wodzie.
Co sie komu podoba-ale ono jest na prawdę ładne i dobrze by było jakoś tą ładnośc zza szyby wydobyć-tylko czy sie da.

Autor Radek
Użytkownik
#3 - Posted: 31 Mar 2007 22:20 
Witam!
Mysle ze powinnas sprobowac postawic je jakos pod skosem a tych diod to raczej w dzien nie bedzie widac,moze jakas mala meonowka 8 W.

Autor trzcinka
Użytkownik
#4 - Posted: 31 Mar 2007 23:18 
Za akwa jest szczelina węższa niż to tło -więc będę je musiała od tyłu trochę przyciąć.Nie mogłam do przodu bardziej przesunąć baniaka -bo stoi i tak już na granicy betonowej wylewki a drewnianej podłogi.
Więc będzie ono jakby zaklinowane-Tylko zanim zacznę je ciąć i dopasowywać do szczeliny chcę wiezieć czy ono będzie w ogóle widoczne.
Nie mam kompletnie wyobrażni i nie widziałam nigdy tak ustawionego tła.Jeśli jakieś dekoracje były na tylnej szybie-to zawsze płasko dolegające-fototapety,czy malowane na olejno.albo na przestrzał.-gołe szyby.

Nie wiem jak to jest z widocznością tego do jest za akwa gdy w akwa włączone jest światło.Na prawdę nie wiem.
Kiedyś z tyłu przyłożyłam lustro-bo myślałam że będzie przestrzeń i ryby będą się odbijały-no ale niestety nie było widać ani lustra -ani odbijających się w nim ryb.

Autor Waldi
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Kwi 2007 00:46 
Witam
Ja w przypadku poprzedniego zbiornika miałem tło przestrzenne umieszczone za szybą i muszę przyznać że nie jest to dobry pomysł. Tła tego prawie wcale nie widać - szczególnie gdy jest włączone oświetlenie górne nad akwa - a przede wszystkim tych fragmentów tła, które odstają dalej od szyby. Może jak by się to tło od góry podświetliło lampą umieszczoną za zbiornikiem było by bardziej widoczne - napewno bez specjalnego oświetlenia nie polecam. Chyba lepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest przyklejenie foto tapety z motywem zgodnym z biotopem.
Pozdr
Waldek

Autor krasa
Użytkownik
#6 - Posted: 2 Kwi 2007 06:49 
Niebieskie diody ;))) raczej się nie nadają lepiej świetlówka. Chcesz ciąc tło ? Szkoda, bo może kiedyś jeszcze zechcesz włożyc do środka.
Pzdr. Krasa

Autor trzcinka
Użytkownik
#7 - Posted: 2 Kwi 2007 23:48 
Wygląda to bylejak-nie widać go wcale-tak-kakby tylna szyba była bura.No i w dodatku zacieki z pewnością będą widoczne.Niby coś tam jest-jakaś głębia.
Na pewno jedno jest ładniejsze-Ładniej wygląająryby-są pięknie wybarwione-I nawet Ilangi zebrały sie ddo tarła.No i Eretmodusy tez-ale to rak-poza tematem.
Na pewno więcej miejsca w akwarium-dosłownie o 1/3
Ryby są trochę jeszcze zdezorientowane-bo widzą to tło z tyłu-ale nie mogą sie pod załamaniami schować-dość śmiesznie to wygląda.

W innym akwa mam komplet dług.metrowej zielonych doid led-sprubuję nimi oświellić-lub zupełnie białym światłem

Tak czy siak-czy je zostawie czy nie-to korzyśc z jego wyjeci awielka-przepięknie wyglądające ryby.

Autor winiar
Użytkownik
#8 - Posted: 5 Kwi 2007 09:46 
trzcinka
Kup styropian grubości min 5 cm. Jak masz miejsce za baniaczkiem to możesz pokusić sie o 10 cm. Dodatkowo kupujesz rozpuszczlnik nitro. Rzucasz styropian na glebę [nie w domu!] i bardzo delikatnie malujesz nitrem przy pomocy pędzla styropian. Jak wyleje Ci się za dużo to przeżre/rozpuści styropian na wylot. I tak tworzysz krajobraz kosmiczny ;-). Malujesz to następnie farbą [jaki chcesz kolor] najlepiej spray i masz tanie tło za akwarium. Nad tym umieszczasz świetlówkę, czy diody i efekt murowany. Miałem tak w jednym z baniakow.

Marek

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 5 Kwi 2007 10:20 
Technika podana przez Marka jest OK sam mam takie tło. Można też użyć wypalarki zamiast nitro. Ale też na zewnątrz! Trochę śmierdzi ;)

Marcin.T <')))><

Autor Radek
Użytkownik
#10 - Posted: 5 Kwi 2007 23:53 
ja mam takie tlo ze styropianu bez podswietlenia wyglada to tak www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dac0ba2fd006a8c5.html #codes

Autor kapewu
Użytkownik
#11 - Posted: 6 Kwi 2007 21:03 
Mam tło ze styropianu za akwarium, po obróbce nitro i takim łamanym nożykiem - nożykiem wychodzą fajne głębsze "szczeliny".
Wygląda nieźle, trzeba tylko zadbać o osłonięcie od góry przed światłem zewnętrznym.

Niestety teraz, po 1,5 roku od startu akwa, na tylnej szybie jest już twardy glon i zacieki - żeby to usunąć musiałbym chyba zdemontować tło i jakoś dostać się za akwarium - co jest raczej problematyczne.

W drugim akwarium będę po prostu naklejał czarną folię.



Pozdrawiam,
K.

Autor trzcinka
Użytkownik
#12 - Posted: 7 Kwi 2007 01:23 



Takie tło jak piszecie-już raz zrobiłam-wyszło nawet całkiem całkiem-oczywiście inne w nim dekoracje umieściłam niż te potrzebne do trofciarni.
Muszę to jeszcze przemyśleć-bo wiecie co-nie widziałam kilka dni trofciarni-i spojrzałam sie na nia teraz świeżym okiem.
No i tak-tło faktycznie jest niewidoczne gdy pali się światło nad akwa.Ale za to wydobyła sie jakaś niesamowita głebia wody.Ryby wygląają prześlicznie,a zachowują sie jakby dostały skrzydeł-mają o wiele więcej miejsca w akwa-i tym jest to spowodowane-oraz odświeżeniem i usunięciem toksyn--dosłownie nie te ryby.Nawet eretmodusy i tanganikodusy przestały sie gonić.No i Ilangi zebrały sie do tarła-,nie mówiąc juz o tarle i inkubacji eretmodusków.No i bulaków.
Całkiem inaczej zachowują sie ciprichromisy.Zrobiły się wścibskie niczym trofcie.
Jeden z glonojadow który miał miejsce na półce skalnej na tle-przekopuje całą tylną szybę chcąć się tam dostaćCzasami jest burza piaskowa.
Trofcie non stop rzucają piachem-i jeszcze nigdy tak jak teraz nie zachowywały się.osłownie -jakby miały skrzydła.A jakie mają teraz piękne kolory.
No i nawet owalna szyba-przez którą nic nie było widać-gdy tło było w środku-teraz nie rozmazuje tak widoczności.

Natomiast gy jest dzień ,widno w pokoju,i nie pali sie światło nad akwa-to tło jest widoczne-i wiadać głębię.Możliwe że gdyby nad nim wówczas paliło sie światło-to było by jeszcze ładdniej.
Zrobię fotki trofciarni-to Wam pokaże.
Kupiłam takie końcówki do montażu jażeniówki-każdą długość lampy można podłączyć do nich.i zobaczę jak to będzie i nim.

No i stara prawda-że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.Napracowałam sie-ale ryby widać zadowolone bardzo.

Widzę teraz jak ważne jest by Trofcie miały odpowiednią przestrzeń.Moje akwa profilowane niby 375 litrów-a tak na prawę to 350,ale z tym tłem w środku to i nawet jak 240.-a to było zdecydowanie mało

Na pewno zrobię takie tło jak piszecie do akwa z Telmatochromisami-
Tamto malowałam lakierami w aerozolu a potem pociągnęłam lakierem bezbarwnym wodnym.Dziury wypalałam rozpuszczalnikiem

Wasze tła dały bardzo łany efekt-dzięki za rady.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Tło przestrzenne zamiast do-to na zewnątrz Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®