Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

miernik ph

Autor robertk40
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Kwi 2007 10:30 
Witam
Czy ktoś może ma taki miernik i może coś o doświadczeniach z nim napisać
http://allegro.pl/item184175325_up4_miernik_ph_ph_ meter_pomiar_kwasowosci_fv_gw.html

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 16 Kwi 2007 13:10 
Witam,
Uzywam podobnego od dluzszego czasu, bardzo sobie chwale - polecam.
Pzdr.
Fazi64

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#3 - Posted: 16 Kwi 2007 21:04 
Ja użytkuję podobny od prawie roku. Tylko raz go kalibrowałem, w sumie chyba bardziej z własnej ciekawosci niz potrzeby. Moim zdaniem zakup jak najbardziej OK.

Autor robertk40
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Kwi 2007 09:00 
Wielkie dzięki więc wciskam kup teraz

Autor robertk40
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Kwi 2007 09:29 
Witam wczoraj odebrałem miernik pierwszy test i odrazu uśmiech (wynik 8.2 ) testy w płynie - firmy SUM 7.5 , JBL 7.9 , pisze aby przestrzec wychodzą niezłe niedokładności i każdy kto ma dostęp powinien co jakiś czas pożyczyć miernik i sprawdzić . Osoby które utrzymują ph na dolnej granicy w rzeczywistości mogą mieć ph poniżej dolnych wartości , jeśli innym osobom posiadającym mierniki wychodzą różnice proszę o potwierdzenie , jakiś czas temu poruszany był temat względem różnic pomiarowych temperatur i coś mi się wydaje takie kwiatki mogą nam wychodzić przy wszystkich pomiarach dokonywanych podstawowymi narzędziami

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Kwi 2007 11:52 
robertk40 Mam nadzieje że masz instrukcje postępowania z elektrodą pH. w przeciwnym razie krótki jej żywot. A i tak nie jest wieczna ;)

Marcin.T <')))><

Autor fazi64
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Kwi 2007 12:01 
Witam,
Marcin, wydaje mi sie, ze mylisz urzadzenia.
Pzdr.
Fazi64

Autor timus
Użytkownik
#8 - Posted: 20 Kwi 2007 12:09 
Marcin, wydaje mi sie, ze mylisz urzadzenia.


Krzysiek rozmawiałem kiedyś telefonicznie z producentem tych sond. I mówił że aby przedłużyć ich żywotność dokładają instrukcje jak postępować z tymi sondami.


Ja osobiście mam jedynie do czynienia z przemysłowymi modelami o niebo droższymi ;)


Marcin.T <')))><

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#9 - Posted: 20 Kwi 2007 13:15 
No ja używam już dłużdzy czas takiego miernika. Wcześniejsze testy płynne wykazywały róznice +-0,3 stopnia.

Autor timus
Użytkownik
#10 - Posted: 20 Kwi 2007 14:12 - Edytowany przez: timus 
A czy również się je kalibruje co jakiś czas??


Marcin.T <')))><

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#11 - Posted: 20 Kwi 2007 14:15 
w sumie kalibracje jak już pisałem robiłem raz (z ciekawości) na rok użytkowania. Uzywam ją min 1-2 razy w tygodniu.

Autor robertk40
Użytkownik
#12 - Posted: 21 Kwi 2007 08:34 
Witam instrukcja miernika podaje aby nie dotykać elektrody i czyscić wodą destylowaną lub dejonizowaną , kalibrować w przypadku długiego nie używania

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / miernik ph Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®