Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Proszę o poradę

Autor tadek
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Kwi 2007 20:51 
Co sądzicie o wkładzie do filtrów o nazwie "rafa koralowa" firmy Aqua szut?

Autor rafi201
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Kwi 2007 08:42 
Witam.
Nie znam akurat tego produktu ale nazwa sugeruje, że jest to martwy, kruszony (czy inaczej rozdrabniany) koral.
Czy o zastosowaniu "żwiru" koralowego jako wkładu do filtra też nic nie wiesz? Czy chodzi Ci tylko o ten konkretny produkt?

Pozdrawiam - Rafał

Autor tadek
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Kwi 2007 21:28 
"Konkretny produkt" włożyłem właśnie jako wkład do filtrów,niewiele mam doświadczenia w hodowli trofów,a wręcz wcale.Hoduję rybki od 30-tu lat,były i paletki,nawet się rozmnażały,z różnych przyczyn zaniechałem hodowli.Trofy podobają mi się i myślę,że to hobby na resztę życia.Zebrałem sporo informacji o tych fantastycznych rybkach,zanim je przywiozłem do domu.Mam 400l akwarium,27 trofów w 2 stadach:ikola+chpimbi(15+12).Blouty też już mam za sobą,filtrowanie i reszta chyba już wreszcie OK.Chciałem łyknąć trochę mądrości od uczestników tego forum.Pozdrawiam wszystkich.Tadek

Autor rafi201
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Kwi 2007 12:27 
Koral jest bardzo dobrym wkładem do filtrów w zbiornikach tanganickich. Działa buforująco wspomagając w ten sposób utzrzymanie odczynu wody na pożądanym poziomie. Poza tym uważam, że jest również dobrym podłożem dla bakteri.

Pozdrawiam - Rafał

Autor topik
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Kwi 2007 12:46 
JA wlozylem sporo tego materialu do swojej tetry 1200i ph na niezmiennym poziomie okolo 8
Wazne jest by koral byl ostatnia warstwa bezposrednio przy odplywie z filtra
Moj kolega ,ktory poza paletkami swiata nie widzial ,jak zobaczyl u mnie trofy to w pozytywnym sensie slowa
"zwariowal "i zbiera sily i srodki by je miec w swoim akwarium we wrzesniu :)
"zamecza " mnie gradem pytan a ja BARDZO CHETNIE
odpowiadam

pzdr ROB

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Kwi 2007 14:00 
Naturalne materiały typu grys koralowy wapienie itp. nie podnoszą pH w nieskończoność ;) Jest pewien pułap do którego można podnieść pH ta metodą. Właśnie koło pH~8

Marcin.T <')))><

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Kwi 2007 14:14 
Wazne jest by koral byl ostatnia warstwa bezposrednio przy odplywie z filtra

Hmm czy to faktycznie jest niezbędne ?? Ja o ile pamiętam mam do gdzies w srodku. Filtr to unimax 700 (przy okazji polecam go w ciemno; wywaliłem tylko zeolit a dałem substrat eheima)

Autor tasma
Użytkownik
#8 - Posted: 19 Kwi 2007 14:23 
IMO najwazniejsze zeby najpierw nastepowala filtracja mechaniczna, a pozniej biologiczna. W przypadku Unimaxa masz dwa koszyki z gabka, a pozniej wklady biologiczne lub chemiczne wedle uznania.

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#9 - Posted: 19 Kwi 2007 20:10 
heh nie tak do konca :). Jak już producent dał wkłady z filtrem to są one ... nie specjalnej jakości a napewno w niewystarczającej ilości. Zeolit był wielkości kamieni drogowych, ceramika też w ilości max 1litr, to samo z balami. Dokupiłem wiec porządne kule, ehimech eheima i substrat eheima. Są to porządne sprawdzone przezemnie wkłady. Ceramiki też dorzuciłem.

Z czystym sumieniem moge ten filtr polecic.

Autor timus
Użytkownik
#10 - Posted: 20 Kwi 2007 07:18 
Dokupiłem wiec porządne kule, ehimech eheima

Bio bala są nie najlepszym podłożem do filtrów zalanych (kubełkowych) Za to idealne do zraszanych.

W kubłach polecam bio ceramikę.

Marcin.T <')))><

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Proszę o poradę Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®