Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

przeprowadzka- jak to zrobić-kto pomoże ?

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor barey
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Maj 2007 13:46 
witam wszystkich,
tak jak wcześniej się odgrażałem zmieniam akwa na większe tj. na 375l.
Mam duży problem ponieważ mam akwa 240 l 17 bemb i teraz muszę je gdzieś "magazynować" od 1 czerwca do min 10 czerwca znajomi niestety nie chcą pomóc i niewiem co z nimi zrobić. Będę miał na nowym mieszkaniu remont i nie mam gdzie postawić akwa. Czy jest ktoś z warszawy lub okolic kto mógły pomóc ? Oczywiście jestem w stanie pokryć koszty.
Mam bardzo trudną sytuację gdyż mam transakcę wiązaną kupno i sprzedaż mieszkania. Poza tym jeszcze nie wiem gdzie kupić akwa i szafkę żeby nie popaść w koszty. PROSZę O POMOC FORUMOWICZóW.
Jeżeli wiecie gdzie tanio kupć lub macie do sprzedania taki komplet bardzo proszę o info barey@poczta.onet.pl lub 888-040-662
dzieki
adam

Autor Vepsik
Użytkownik
#2 - Posted: 2 Maj 2007 14:22 - Edytowany przez: Vepsik 
Ja mógłbym Ci pomóc ale tutaj potrzebna by była akceptacja środowiska forumowego (ponieważ nie wiem, czy tak można). Mam 102l, w którym trzymam parę eretmodusów z odłowu czekającą na 576l. Jeżeli zagwarantujesz, że pobyt ryb potrwa tylko te 10 dni (no, do 2 tygodni), to mógłbym zaoferować miejsce w swoim zbiorniku.

Ewentualnie druga opcja - jeżeli nie zdołam zalać 576l do tego czasu, będzie wolny sump 126l. Wtedy musiałbyś przywieźć ze sobą duuuużo wody i filtry z tegoż zbiornika.

Autor winiar
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Maj 2007 17:00 
Na arkuszowej masz hurtownie akwarystyczna - wystawiają drzeczy na allegro:
Adres sklepu:
IQUITOS
ul. Arkuszowa 58
01-834 Warszawa
godziny pracy:
pon-pią: 9.00-19.00
sobota: 11.00-15.00
info@iquitos.pl
Tel. firmowy:
/022/ 834 72 70
Tel. kom. 0 880 655 905

Marek

Autor barey
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Maj 2007 15:14 
dzieki za podpowiedz, właśnie studiuje co może pływać w tych 375l. i jak urządzić zbiornik -apropo Vepsik
myślę że 2 tyg wystarczyły by na tą operację biorąc pod uwagę że muszę tylko panele położyć i pomalować sciany. Najgorsze jest to że muszę wpuścić ryby do niedojżałego zbiornika a już raz miałem z tym problem... czy da się to jakoś zrobić przez te 2 tyg ?
Jeżeli chodzi o sprzęt to zamówie oczywiście wszystko wcześniej...

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Maj 2007 15:48 
Musisz gdzieś przenieść ten 240L z rybami i wszystkim. A potem to wszystko przełożyć do 375L i będzie po kłopocie.

A piwnica w nowym mieszkaniu nie zmieści na kilkanaście dni Twojego zbiornika???

Albo czy nie może stać w starym mieszkaniu do przeprowadzki po remoncie. Tam będzie na nie czekał 375. I tylko jedna przeprowadzka i jeden stres.

Marcin.T <')))><

Autor Vepsik
Użytkownik
#6 - Posted: 8 Maj 2007 16:33 - Edytowany przez: Vepsik 
Jeżeli się wyrobisz, to sądzę, że oprócz stresu większych przeciwwskazań nie będzie. W moim profilu masz maila i jeżeli znajdziesz inne rozwiązanie, to je zastosuj. Jeżeli jednak nie znajdziesz, to zapraszam. Może moje eretmoduski się pogodzą...

Przecież lepiej dać ryby do dojrzałego zbiornika i narazić je na trochę więcej stresu, niż wpuszczać do nowego baniaka. Sami wiemy, jak skończyła się kilka miesięcy temu podobna sytuacja u Jacka (mimo, że tam też dochodził czynnik chorobowy, to niedojrzały zbiornik zrobił swoje).

Autor timus
Użytkownik
#7 - Posted: 8 Maj 2007 16:38 
Nie sądzę żeby przechowywanie w 102 L było dobrym pomysłem. I łączenie ryb które i tak ze sobą nie będą.

Dla mnie jedyne wyjście to znalezienie miejsca na te 240L z całą obsadą i filtracją. A potem przeprowadzka do docelowego 375L

Marcin.T <')))><

Autor Vepsik
Użytkownik
#8 - Posted: 8 Maj 2007 17:15 - Edytowany przez: Vepsik 
Wiem, że 102l to nie apartament ale jeżeli nie znajdzie miejsca, to ma pakować ryby do świeżego zbiornika? Ewentualnie mając kilka dużych beczek by mógł jakoś poradzić.



Chociaż pojawiła się jeszcze jedna opcja :) - mógłbym je przetrzymać w swoich 576l. Tylko wtedy byś musiał przywieźć mi z rybami praktycznie całą wodę i filtry - zbiornik nie będzie uzupełniony do pełna, więc przez komin się nie przeleje. Tylko, że wtedy będzie pewnie niecałe 200l wody, a to daje 20 cm wysokości...

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 8 Maj 2007 17:31 
Jesteś strasznie gościnny Michał! A Ty później będziesz dezynfekował swój zbiornik po obcej biologii???

Jak ktoś może to niech przechowa jego ryby z baniakiem jeśli ma takie możliwości. Te ryby i ten zbiornik powinny przewędrować w całości z filtrami a dopiero później do 375L. Tak będzie najbezpieczniej!

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 8 Maj 2007 17:41 
A co z rybami i ich stresem?
Czy bilogia w filtrach bedzie utrzymana na odpowiednim poziomie?

Ja jednak szukalbym rozwiazania ktore zapewni jak najmniejsze mieszania "rybami".

Autor barey
Użytkownik
#11 - Posted: 11 Maj 2007 15:08 
timus ta piwnica w nowym mieszkaniu to jest jakieś wyjście bo faktycznie jest... tylko prąd tam jest 24V i nijak nie idzie przeprowadzić ponoć ludzie oszukiwali i tak się stało.
Te moje bemby sa małe 5 najwiekszych osobników ma moze ze 4cm maja z 6miesiecy moze. Takze nie wiem czy np. nie lepiej pójść za radą winiar i sprzedać wszystko i na spokojnie baniak postawić. w Wekend przemyślę sprawę ostatecznie bo przyznam że mam teraz sporo na głowie.

Autor timus
Użytkownik
#12 - Posted: 11 Maj 2007 15:26 
Prąd pociągnij z domu a poza tym jest takie urządzenie jak przetwornica ;) Aż dziw że sąsiedzi na to nie wpadli ;)

Marcin.T <')))><

Autor barey
Użytkownik
#13 - Posted: 11 Maj 2007 15:46 
rufus1 rzeczywiście dorzucenie Vepsikowi tych rybek do 102l mogłoby źle się skończyć dla wszystkich ( w pesymistycznej opcji). chociaż wiem że z moimi podopiecznymi wszystko OK.

Autor barey
Użytkownik
#14 - Posted: 11 Maj 2007 15:48 
timus przetwornicę widziałem ale z 12V, poza tym nie wiem jaki ona by prąd ciągneła i czy instalacja tamtejsza wytrzyma, ale pomysł mi poddałeś ;-)

Autor barey
Użytkownik
#15 - Posted: 6 Cze 2007 20:48 
zrobiłem tak, przeniosłem ryby z całym baniakiem, filtrami itd. 60l starej wody do pruszkowa do akwarysty co to wygospodarował miejsce na nie i na razie jest OK.
Teraz jestem juz na nowym mieszkaniu i musze sie rozejrzec za nowym zbiornikiem poszukuje kompletu 375l lub 400l jakby ktos mial cos takiego to dajcie znac
pozdrawiam Adam

Autor winiar
Użytkownik
#16 - Posted: 6 Cze 2007 21:23 
Zajrzyj na Arkuszową do hurtowni - mają całkiem niezłe ceny, lub pozostaje Ci niezastąpiony TheWald ;-)

Marek

Autor barey
Użytkownik
#17 - Posted: 21 Cze 2007 15:35 
właśnie zamówiłem 375l, niestety droga impreza ale moze jakos to wytrzymam finansowo.
Gdzie kupić ten nieszczęsny grys(piach) dolomitowy w mazowieckim żeby z torbami nie pójść ? Ewentualnie jakieś kamienie bo trzeba będzie jakoś wystroić te 1,5 metra :).

Autor winiar
Użytkownik
#18 - Posted: 21 Cze 2007 21:51 
MHK w Pęcicach ma ofertę różnego rodzajów podłoża. Kupując luzem płacisz 1zł/kg.

Marek

Autor tooold
Użytkownik
#19 - Posted: 22 Cze 2007 22:25 
Gdzie kupić ten nieszczęsny grys(piach) dolomitowy w mazowieckim żeby z torbami nie pójść

wiem,że to nie miejsce na targi ale z chęcią Ci ostąpię za małą gratyfikację żwir i piasek do Tanganiki - mam tego wielką miskę w Milanówku ;-)

Autor barey
Użytkownik
#20 - Posted: 24 Cze 2007 02:27 
ok, wyslij jak mozesz namiar barey@poczta.onet.pl

Autor barey
Użytkownik
#21 - Posted: 29 Cze 2007 13:05 
tooold jak możesz to daj znać, a masz grys czy piasek ?
Akwa kupuje w wekend bede chcial odpalic... pozdrawiam

Autor barey
Użytkownik
#22 - Posted: 30 Cze 2007 20:11 
OK, kupiłem akwa ,poniosły mnie jak popatrzyłem na zbiorniki i zamiast 375l, wziąłem 450 :) właśnie stoi koło mnie na podłodze, ciężko mi opisać radość słowami. Jutro jak tylko szafka z łodzi dojedzie odpalam zbiornik i jak dobrze pójdzie za 2tygodnie trofcie do mnie wrócą.
Kupując matę pod akwarium sprzedawca powiedział, że w takim zbiorniku mogę pokusić się na frontozy co o tym sądzicie ?

Autor rufus1
Użytkownik
#23 - Posted: 1 Lip 2007 11:52 
Czyli jakie ryby masz zamiar hodowac?
Czy powiedziales sprzedawcy ze masz juz do tego zbiornika przeznaczone do wpuszczenia trofeusy?
Bo chyba nie masz zamiaru wpuscic do jednego zbiornika trofeusy i frontozy?

Autor barey
Użytkownik
#24 - Posted: 2 Lip 2007 11:52 
oczywiście, że nie mam zamiaru tak zrobić, myślałem o tym, zeby frontozy tylko pływały ale w artykule wyczytałem że to ryby na 800L.
bardzo mi się podobają te rybcie ale zbiornik zwiększałem dla trofci.
Powiedzcie czy dać sobie spokój z frontozami ?
Czy i ilem mogło by pływać ?
pozdrawiam.

Autor barey
Użytkownik
#25 - Posted: 4 Lip 2007 11:44 
Pewnie macie dość tego posta już ale ...
Mam pytanie techniczne mianowicie od niedzieli mam wodę w tej 450-tce, dolałem uzdatniacza dolałem bakterie JBL, teraz kupiłem chyba sery, pracuje tam EX 1200 i wewnętrzna turbina przeniesiona wczoraj ze starego AKWA z Bembami, czy jak zabiorę w piątek (5dni) ryby razem z filtrem biologicznym (fluval 304) i odrobiną wody to mam szanse powodzenia ?
Dodam, że ryby mogę zabrać teraz lub pod koniec lipca tylko wtedy wyjeżdżam i nie będzie komu sprawdzać parametrów itd. Więc może lepszym będzie wpuszczenie ryb teraz ?
pozdrawiam
Adam

Autor timus
Użytkownik
#26 - Posted: 4 Lip 2007 12:41 
Zaopatrz się w dużą porcje Nitrivicu i w piątek wpuść ryby. Codziennie rób testy. Gdy zauważysz pogarszanie parametrów rób małe podmiany i
Nitrivic e dawkach o 50% większych jak zaleca producent (tego sie nie przedawkuje) Witaminy są równie ważne!

Szkoda tylko że nie możesz wziąć więcej wody z dojrzałego zbiornika (zmiana parametrów)

Marcin.T <')))><

Autor barey
Użytkownik
#27 - Posted: 4 Lip 2007 13:36 
dzieki timus, co do wody to jest szansa na 50l beczkę i to przewioze.
Co do nitrivecu to nie wiem czy dobrze rozumiem mam go wpuszczac dalej tak jak robie codziennie czy dopiero jak ryby wpuszcze ?
pozdr. A

Autor timus
Użytkownik
#28 - Posted: 4 Lip 2007 14:22 - Edytowany przez: timus 
Posłuchaj!

Nitrivic to szczepy bakterii nitryfikacyjnych. ale do rozwijania sie potrzebują prócz tlenu pokarmu w postaci substancji powstałych w procesie rozkładu resztek organicznych. A te dostarczysz jak będą ryby. Na resztę sam sobie odpowiedz.

Jeśli stwierdzisz że No2 rośnie w Twoim akwarium znaczyć to będzie że flora bakteryjna jeszcze nie daje sobie rady. Wtedy mała podmiana i Nitrivic i tak do momentu kiedy stwierdzisz że No2 nie rośnie (powinno wynosić 0) a zacznie przybywać No3 (znak że No2 zostaje przetwarzane przez bakterie) No3 usuwa się poprzez podmiany;denitryfikacje czy hydroponikę.

Na początku skup się na mierzeniu No2 i NH4 na No3 przyjdzie czas ;)

Marcin.T <')))><

Autor barey
Użytkownik
#29 - Posted: 5 Lip 2007 12:47 
Bardzo dziękuję za fachową i konkretną odpowiedź, jakoś mi umknął ten mały szczegół ;-), spopro to wyjaśniło.
Apropo kupiłem wapienie po mniej niż 1,5PLN za 1kg co prawda nie były idealne bo bo przed dostawą byli, póki co wystarczą. Jakby ktoś był zainteresowany to namiar na maila podam.
Pozdrawiam Adam

Autor barey
Użytkownik
#30 - Posted: 7 Lip 2007 19:29 
Wczoraj wpusciłem trofcie, 17szt. 7 4-5cm i reszta maluchy, dzis juz pływają w całej toni choc zdaza im sie wariowac przy szybie.
Niestety po przepatzeniu swoich zasobów nie znalazlem testu na NH4, mam takie parametry po 24h od wpuszczenia ryb:
no3-0, no2-0, gh7, kh4, ph niestety 7,4 i tu wydaje mi sie ze powoli rosnie od wlozenia wapieni do zbiornika 60kg skały, oraz wrzycilem grys koralowy do jednej z przegród filtra.
Filtracja TTEX1200 + fluval304 wewnątrz głowica z b.dużą gąbką i na początek jeszcze mały eheim. (planuje go wyjąć jak sytuacja będzie stabilna)
Tego fluwala przeniosłem z akwarium gdzie pływały wcześniej te trofcie, niestety wody nie przywiozłem.
Czy koniecznie musze kupic ten test na NH4 czy można to sobie odpuścić ?

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / przeprowadzka- jak to zrobić-kto pomoże ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®