Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Eheim profesional 3 czy termofiltr pulsacyjny ???

Autor Jac
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Maj 2007 19:17 
Witam, co lepiej kupić jakie jest wasze zdanie?

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Maj 2007 20:57 
Trochę jesteś oszczędny w informacjach.
Jakie tam maja plywac ryby i jakie jest to akwarium?

Leszek

Autor Jac
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Maj 2007 21:16 
akwa 450 l, same tropheusy. PH 802 juz mam.

Autor twkw
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Maj 2007 10:42 
Mam akwarium 150x50x60 i Eheim P III Jest OK
Miałem Eheim P II termo po roku padł termostat i tylko przez przypadek nie zagotowałem wody.
Polecam Eheim P III

Autor twkw
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Maj 2007 13:03 
Mam na myśli filtr Eheim P III 2080

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#6 - Posted: 8 Maj 2007 14:43 
Hmmm
A ja jak byc może jeszcze kilku userów tego forum polecę Unimax`a 700. Porzadny filtr, duża objetosc masy filtracyjnej. Sam miałem kupic eheima ale uważam ze jest poprostu ZA DROGI.
Jeśli sie nie przejmujesz kasą :) kup pulsacyjny.

Autor timus
Użytkownik
#7 - Posted: 8 Maj 2007 14:52 
Cena idzie w parze z jakością i trwałością! Eheim to klasyk i tyle więc nie jest tani.

Marcin.T <')))><

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#8 - Posted: 8 Maj 2007 15:19 
Bez przesady, czasy klekania na drodze przed jadącym po niej mercedesem to już past perfect. Unimaxy dają bradzo dobry przlicznik jakości do ceny, a ponad 20 litrów masy filtracyjnej mówi sama za siebie. Nikt mi nie wmówi ze dla 20 czy lepiej dorosłych tropheusów kilka litrów masy filtracyjnej wystarczy. NIe mówie ze eheim to zły filtr ale baardzo drogi i nie dający możliwości nadfiltracji która chyba w tym przypadku jest niezbędna.

Ale mamy demos-cratos i można kupic i chwalic co sie chce :)

Autor timus
Użytkownik
#9 - Posted: 8 Maj 2007 15:43 
Porównywać będziemy mogli za kilka kilkanaście lat bez awaryjnej pracy.

Ja nie neguje żadnych z filtrów. Sam używam wielu firm. Ale o ich jakości można dyskutować po wieloletniej eksploatacji. Wtedy wychodzi kunszt ;)

Marcin.T <')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 8 Maj 2007 17:21 - Edytowany przez: rufus1 
Co do jakosci i sprawnosci dzialanie filtra mozna powiedziec tak jak napisal Marcin - po kilku latach. Jakosc wykonania filtra, wezy, uszczelek, wirnika itd itd.
Ja rowniez uzywam roznych fitrow i najlepiej sprawdzaja sie jednak Eheimy. Zwroccie rowniez uwage na parametry jakie podaja producenci w przypadku filtrow, ale tak wnikliwie. To tylko krotkie nawiazanie do wydajnosci filtracji przy odp. mocy, masie filtrujacej oraz nadfiltracji.
Z tego co pamietam to akurat Eheim prof. 3 ma dobra nad filtracje patrzac na zbiornik jaki mialby on obslugiwac. Patrzenie wylacznie na objetosc masy filtrujacej przy slabej pompie i kiepskich rozwiazaniach konstr. moze byc wielce mylace.
Filtrow polskiej produkcji ja osobiscie uzywam tylko w mniejszych zbiornikach.
Eheim pulsacyjny to bardzo dobry filtr biologiczny typu "wet - dry".

Leszek

Autor twkw
Użytkownik
#11 - Posted: 8 Maj 2007 17:28 
eheim P III 2080 do baniaka max 1200l ok 14 litrów masy
tak wię nadfiltracja jest
mam 30 dorosłych tropheusów spokojnie wystarcza i jeszcze jest zapas /tak myślę/
ale Unimax 700 to też ciekawa propozycja

Autor rufus1
Użytkownik
#12 - Posted: 8 Maj 2007 17:35 
Brać, wybierać ........ ;-)

Autor artkras12379
Użytkownik
#13 - Posted: 8 Maj 2007 22:48 
WITAM
Na konkretnie postawione przez Ciebie Jac pytanie w temacie odpowiedziałbym tak:
Jeśli miałbym kupować filtr pulsacyjny to nie termo. Grzałkę dokupiłbym osobno - wychodzi dużo taniej. Filtra tego nie zainstalowałbym jako podstawowego a jedynie jako dodatek do istniejącego systemu filtracyjnego, np. z jakimś prefiltrem (gąbką) nałożonym na króciec ssawny. Okresowemu płukaniu poddawałbym przede wszystkim ów prefiltr w celu jak najrzadszego płukania wkładów w filtrze.
Reasumując - proponuję kupno EP III.
Co do jakości filtrów wypowiedzieli się poprzednicy - wnioski należą do Ciebie.
pzdr
Artur

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Eheim profesional 3 czy termofiltr pulsacyjny ??? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®