Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Jaka ceramika do filtra biologicznego...?

Autor qurak
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Maj 2007 21:19 
Witam.Mam tetre ex700 postanowiłem wymienić w niej wkłady filtracyjne(zmieniając "ją" tymsamym na 100% biologiczny filtr), założyłem na rure wlotową bąbke,zostawie 3 z posród 5 bąbek dając je na sam dół filtra.Pozostałe komory sostaną wypełnione ceramiką bądz bio kulkami,doradzcie mi prosze jakiegoś producenta,rodzaj wkładu itp...

pozdrawiam i dzięksss

Autor winiar
Użytkownik
#2 - Posted: 12 Maj 2007 22:51 
Proponuje zakup kruszonego koralowca i wypełnienie wszystkich komór filtrujących tym substratem. Ponadto masz duże pole do popisu nr: PoroRing Tropical i wiele innych.

marek

Autor Mike
Użytkownik
#3 - Posted: 12 Maj 2007 23:06 
Poro ring Tropical'a jest OK, ale chyba jeszcse lepsza ceramika to siporax sery ale drozszy od tropicla.
Michał

Autor qurak
Użytkownik
#4 - Posted: 13 Maj 2007 09:33 
Dzięki.Ten tropical to kusząca propozycja,w dobrej cenie(a musze kupić 3l produktu)więc siporax jest raczej za drogi(70zł)...

Autor arsik
Użytkownik
#5 - Posted: 13 Maj 2007 15:48 - Edytowany przez: arsik 
Pomyśl jeszcze o Ehfisubstrat. Mam go w jedym filtrze. Chociaż wydaje mi się, że każdy wysoce porowaty materiał jest dobry.

Autor rafi201
Użytkownik
#6 - Posted: 13 Maj 2007 19:49 
Witam

Proponuje jednak koral...

Pozdrawiam - Rafał

Autor Mike
Użytkownik
#7 - Posted: 18 Maj 2007 23:23 
Ale czy sam koralit w kubelku nie sprzyja szybszemu jego zapychaniu? Nigdy ta nie robilem, ale jak otwieram kubel to koralit zawsze jest najbardziej zabrudzony.
Michał

Autor rafi201
Użytkownik
#8 - Posted: 19 Maj 2007 08:50 
To zależy od granulacji (grubości) żwiru koralowego. Jak pierwszy raz (dawno temu) włożyłem za drobny - było to samo. Jak dasz odpowiednio grubszy koral to praktycznie nigdy się nie zapcha. Obecnie w jednym filtrze mam żwir o granulacji 0,5-1,5cm a w drugim 1,5-3,0 (wymiary przybliżone).

Rafał

Autor rufus1
Użytkownik
#9 - Posted: 19 Maj 2007 13:23 
Jezeli jest to zloze biologiczne (element filtracji w zbiorniku odpowiedzialny za biologie) to jak to mozliwe ze sie zapycha? Chyba ze to "zapychanie" (niewielkie) nastepuje po np. roku.

Leszek

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Jaka ceramika do filtra biologicznego...? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®