Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Nasz nowy baniaczek

Strona  Strona 4 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next »  
Autor jarek_zgr
Użytkownik
#91 - Posted: 9 Sier 2007 11:34 
witam

Śliczny baniaczek :)

Masz już może Przemku obsadę?

Jak tak to proszę o zdjęcia

pozdrawiam

Autor Vepsik
Użytkownik
#92 - Posted: 9 Sier 2007 15:28 - Edytowany przez: Vepsik 
Sorry ze wkleilem te zdjecia, ale mam straszna radoche.

Obsada planowana to:
Altolamprologus calvus black: 5-8 sztuk
Altolamprologus compressiceps gold - 5 sztuk
Lamprologus fasciatus - para
Cyphotilapia frontosa - 8-10
Cyprichromis leptosoma jumbo yellow head - okolo 30 sztuk
Mastacembalusy - 2-3
Synodontis multipunctatus - 6-8 sztuk
Moze jeszcze cos ...



Jarek - jak widzisz planowana obsada już jest - wystarczy spojrzeć na 1 stronę, a skoro to dopiero początek, to raczej jeszcze obsady nie ma.

Autor jarek_zgr
Użytkownik
#93 - Posted: 9 Sier 2007 15:33 
witam

Chodziło mi o to czy już jest w zbiorniku docelowa obsada

pozdrawiam

Autor tasma
Użytkownik
#94 - Posted: 27 Sier 2007 08:14 - Edytowany przez: tasma 
Odswiezam watek.
Obsada ulegla malej modyfikacji. Zamiast sumow, pojawily sie Neolamprologus prochilus.

Obecnie wyglada to tak:
Altolamprologus calvus black: 11 sztuk
Altolamprologus compressiceps gold - 5 sztuk
Lamprologus fasciatus - 1
Cyphotilapia frontosa - 8
Cyprichromis leptosoma jumbo yellow head - okolo 30 sztuk
Mastacembalus - 1 (beda jeszcze dwa, pod warunkiem ze trafie na M. moori)
Neolamprologus prochilus - 3

Frontki i prochilusy zostaly dolaczone dwa tygodnie temu.

Kilka wczorajszych zdjec Magdy:


Ta dwojka ma sie ku sobie, choc nie zachowuja sie jak wiekszosc Lamprologini. Tutaj samica jest prowodyrem tarla.



Leptosomy pieknie sie wybarwily. Ten zolty jest tak intensywny, ze az oczy bola.

Mlode tez powolutku sie wybarwiaja.


Frontki tez jeszcze mlode (6-10 cm), ale calkiem ladnie wybarwione.

Pokrywy dalej brak, ale swiatlo naturalne sluzy rybom. Poza tym wszystko dziala tak jak powinno.

Calosc sesji na www.suephoto.pl

Przemek

Autor Alex
Użytkownik
#95 - Posted: 27 Sier 2007 08:23 
Witam

Gdybys mogł zamiesc jeszcze fotke całego baniaka.Wyglada on naprawde okazale i jest na co popatrzec,rybki wspaniałe.Pozdrawiam

Autor tasma
Użytkownik
#96 - Posted: 27 Sier 2007 08:47 
Cale zdjecie bedzie nam latwiej zrobic jak bedzie pokrywa i oswietlenie. Teraz jest to bardzo trudne.

P.

Autor rufus1
Użytkownik
#97 - Posted: 27 Sier 2007 09:53 
Frontki tez jeszcze mlode (6-10 cm),

Mlode tez powolutku sie wybarwiaja. chodzi o C.leptosoma

Przemku a jak ten uklad sie sprawdza? Rozumiem ze duze C. leptosomy nie "zagrazaja" ;-) C. fronzie , ale czy mlode sa bezpieczne?

Leszek

Autor tasma
Użytkownik
#98 - Posted: 27 Sier 2007 10:12 
Leszku

Te maluchy byly pierwszymi mieszkancami zbiornika i poza mastacembalusem nie sa niepokojone przez zadna z ryb.
A wracajac do "dlugiego" to zlapalem go kiedys w nocy na podjadaniu mlodych leptosom. Byla 11-ta w nocy. Wszedlem z zaskoczenia, a on sie tylko oblizywal. Na szczescie zostalo mi jeszcze okolo 25 sztuk (z 35). Zmienilem sposob karmienia mastacembalusa i zostawil leptosomy w spokoju. Mysle za kilka tygodni beda calkowicie bezpieczne. Jeszcze 2-3 cm i beda dla niego za duze (teraz maja okolo 6 cm). Chyba ze urosnie do 50 cm (podobno tyle osiaga M. moori) to polknie dorosla leptosome.

Przemek

Autor rufus1
Użytkownik
#99 - Posted: 27 Sier 2007 10:50 
W innym watku pisalismy ze podjadaja trofeusy.

Byla 11-ta w nocy

Przemku to noc? eh, u mnie to srodek dnia, a 9-10 -ta rano to srodek nocy. Gdyby nie moj piesek .......

Ciekawy jestem jak to bedzie jak te ryby podrosna i tak na 100% zaaklimatyzuja sie w akwarium.
Rozumiem ze "shell'e" macie w innym akwarium. Piekna ta C.leptosoma.

Neolamprologus prochilus wygladaja bardzo ciekawie. Ciekawe jakie maja zachowania rozrodcze, bo wczoraj moje trofeusy anectennsy zaskoczyly mnie niesamowicie.

Leszek

Autor tasma
Użytkownik
#100 - Posted: 27 Sier 2007 11:17 
Leszku
11-ta to dla niech noc, bo w tym pomieszczeniu nie ma zadnego oswietlenia. Wieczorami tez tam z Magda nie bywamy, dlatego jak na polu robi sie ciemno to tam tez.
Shelle razem z 6 similisami i 6 P. brieni Kitumba poszly do 375l.
Tez jestem ciekawy jak beda sie zachowywac prochilusy. Na razie para ma sie ku sobie. Druga samica plywa w innej czesci akwarium. Samiec (co widac na zdjeciach) ma niebieski znaczek pod okiem. Moze to jakies ubarwienie godowe. Wlasciwie nic o tych rybach nie mozna znalesc, poza rozmiarem do jakiego dorastaja (20 cm).

Przemek

P.S.
Wytarly Ci sie annectensy?

Autor rufus1
Użytkownik
#101 - Posted: 27 Sier 2007 12:38 - Edytowany przez: rufus1 
Skoro zapytales, a to nie nie ten temat to odpowiem ;-).

Trofeus anectenns inaczej Kavalla Kongole wycieraja mi sie co jakis czas, ale problem u tych ryb jest z donoszeniem przez samice. Co ciekawe rozmiarowo sa to juz spore ryby. Obecnie mam swoich 11 maluszkow ok. 2,5 cm. bylo ich 15 ale 4 sztuki padly po ostatniej przykrej sytuacji podczas podmiany wody (cos robili w rurach itd). Reszte udlalo mi sie uratowac.
Wczoraj bylo kolejne tarlo. Z racji tego ze mam juz aparat pod reka postanowilem nagrac kilka klipow. Podczas tarla doszlo do bardzo nietypowej sytuacji, ale wszystko jest na szczescie nagrane. Nic nie chce pisac zeby czegos nie sugerowac. Mam nadzieje ze kiedys obejrzymy wspolnie ten film i ciekawy jestem komentarzy.
Przepiekne ryby!!!

Neolamprologus prochilus dorasta do 20 cm!!!, wow nawet nie wiedzialem. To spora rybka, czyli podobnie jak tr. anectenns.

Leszek

Autor fazi64
Użytkownik
#102 - Posted: 27 Sier 2007 13:43 
Neolamprologus prochilus dorasta do 20 cm

Witam,
I jak na Magde i Przemka przystalo - niedaleko pada jablko od jabloni -(ksztalt "altolamprologusowy" tych ryb az sie rzuca w oczy) ;))
Pzdr.
Fazi64

Autor bemben
Użytkownik
#103 - Posted: 19 Kwi 2008 22:13 
Czy mogę prosić o jakieś inne zdjęcia waszego zbiornika. Co w nim dzisiaj pływa, jakieś zmiany?
pozdrawiam

Krzysiek

Autor sue
Użytkownik
#104 - Posted: 20 Kwi 2008 17:46 
Witam!

Zdjęcia... hmm... zobaczymy co da się zrobić :)

Co w nim dzisiaj pływa, jakieś zmiany?
Obecna obsada to:
8 szt. Cyphotilapia frontoza Bulumbora,
11 szt. Altolamprologus calvus Congo Black Pearl,
4 szt. Altolamprologus compressiceps Gold,
3 szt. Neolamprologus prochilus,
Neolamprologus fasciatus,
2 szt. Lepidiolamprologus attenuatus Yellow,
3 szt. Gnatochromis pfefferi,
6 szt. Lamprologus similis,
15 szt. Cyprichromis sp. "Leptosoma Jumbo" Mpimbwe Yellow Head,
Mastacembalus moori.

Naszym zdaniem to bardzo udana obsada. Wszystkie ryby żyją zgodnie. Poszczególne gatunki zajęły sobie odpowiednie dla nich części zbiornika. "Similisi" mieszkają w muszlach znajdującej się na dość sporej plaży, która znajduje się w przedniej części oraz z lewej strony zbiornika. "Prochilusy" zajęły sporą grotę, którą wykopały sobie pod jednym z kamieni. "Calvusy" królują w środkowej części zbiornika, a "compressicepsy" miedzy kamieniami po stronie prawej zbiornika. W toni wspaniale wyglądają "frontozy", "attenuatusy" oraz "leptosomy". Chyba najwięcej temperamentu w naszej obsadzie wykazują "pfefferi" :))) Wszędzie ich pełno. Mastacembalusa podziwiać możemy nocą lub w czasie karmienia krewetkami.
Mogłabym tak opowiadać godzinami...

Pozdrawiam
Magda

Autor bemben
Użytkownik
#105 - Posted: 20 Kwi 2008 21:28 
Dzięki za informacje, bardzo ciekawe. Zbiornik od początku zrobił na mnie duże wrażenie. Zastanawiałem się czy rozmiar zbiornika jest tylko "chorobą" tangamaniaków ale 15 sztuk alto, frontozy i cała reszta w jednym zbiorniku jest odpowiedzią : ) Dzięki i czekam na zdjęcia.

Pozdrawiam

Krzysiek

Autor marti
Użytkownik
#106 - Posted: 21 Kwi 2008 22:33 
Magda , a co z N. fasciatusem ? Rządzi troszke ?
A właściwie jak to się stało, że jeden został ?

Autor tasma
Użytkownik
#107 - Posted: 22 Kwi 2008 08:23 
Samiczka uciekajac przed samcem wbila sie w jeden z otworow w wapieniu filipinskim i padla. Bylo to na poczatku 2007 roku.
A samiec jest juz bardzo stary. O ile pamietam kupilismy ta pare jeszcze w 2005 roku. Wtedy juz byly dorosle. Teraz zyje sobie w cieniu gdzies na tylach akwarium. Nikomu nie zawadza, ale tez nie jest niepokojony przez inne ryby. Dosc mocno widac po nim jego wiek.

Przemek

Autor admin
Admin
#108 - Posted: 22 Kwi 2008 08:54 
Dosc mocno widac po nim jego wiek.


A możesz Przemku przybliżyć temat? Bardzo mnie interesuje jak widać starość u "fasciatusów"? czy chodzi o zmiany ubarwienia, zmiany skórne?

Marta

Autor marti
Użytkownik
#109 - Posted: 22 Kwi 2008 09:40 - Edytowany przez: marti 
...samiec jest juz bardzo stary. O ile pamietam kupilismy ta pare jeszcze w 2005 roku.

Czyli nie są to ryby długowieczne ... hmm. A ja myślałem że 3 latka dla fasciatusa to nic. chociaż nie wiadomo ile miał wcześniej, gdy został kupiony.

Samiczka uciekajac przed samcem wbila sie w jeden z otworow w wapieniu filipinskim i padla
Czyli o to chodziło gdy pisałeś kiedyś o wyciąganiu martwych ryb z wapienia filip. Ja juz też zrezygnowałem z tego rodzaju kamieni, chociaż nigdy nic nie zginęło przez niego. Tak po prostu, zmiana aranżu :)

Autor endrju84
Użytkownik
#110 - Posted: 30 Sty 2009 20:11 
mam pytanie jakie grube szklo na takie akwa i co toza kamole zwykly wapien ?

Autor chrzanio
Użytkownik
#111 - Posted: 31 Sty 2009 02:27 
Akwa zrobił The Wald. A oto i jego strona. Znajdziesz tu przykłady akwarium( także tego z tego tematu)
http://thewald.webpark.pl/akwaria.htm

Autor tasma
Użytkownik
#112 - Posted: 1 Lut 2009 13:44 
endrju84
Boki sa z 12-tki, a dno ze wzgledu na ciezar kamieni z 15-tki.
Kamienie to zwykle biale wapienie ze skladu.

Przemek

Autor chrzanio
Użytkownik
#113 - Posted: 8 Lis 2009 13:18 
Może wrzucicie jakieś aktualne fotki akwarium?

Autor admin
Admin
#114 - Posted: 8 Lis 2009 14:29 
Jak zmienimy obsadę to tak. Od tamtego czasu niewiele się zmieniło, tylko kopce są po dwóch stronach zbiornika.

Marta

Autor marti
Użytkownik
#115 - Posted: 8 Lis 2009 16:02 
Od tamtego czasu niewiele się zmieniło, tylko kopce są po dwóch stronach zbiornika.

Marto, czy to na pewno ten temat i ten zbiornik ? :))

Autor admin
Admin
#116 - Posted: 8 Lis 2009 16:36 
tak masz rację nie nasz temat:))

Marta

Autor sue
Użytkownik
#117 - Posted: 23 Maj 2010 22:40 - Edytowany przez: sue 
Witam!

Może wrzucicie jakieś aktualne fotki akwarium?
Po trzech latach działania nasz zbiornik wyglada tak...



Wszystkie zmiany są efektem działalnosci ryb. A ryby... bardzo urosły ;)
Oto dominujacy samiec C. frontoza Bulumbora:



a to osobnik nieco mniejszy, choc "nieco" to odpowiednie słowo ;)





Magda

Autor pkubek
Użytkownik
#118 - Posted: 23 Maj 2010 23:17 
piekne! ciekawe, ze nie ma wogole glonow

Autor sue
Użytkownik
#119 - Posted: 24 Maj 2010 18:56 
Jedyna ingerencja w zbiornik to czyszczenie przedniej szyby - raz, dwa razy w roku :) Wszystko się jakoś samo kręci ;)

Pozdrawiam
Magda

Autor jaosh
Użytkownik
#120 - Posted: 24 Maj 2010 19:00 
Witam,

Dwa pytania :D

1. Jakie oświetlenie tam macie?
2. Co służy za tło?

Pozdrawiam
Piotrek

Strona  Strona 4 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Nasz nowy baniaczek Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®